niedziela, 19 maja 2024 11:13
Reklama
Reklama

Wakacyjne remonty w szkołach

Trwają jeszcze wakacje, uczniowie i nauczyciele wyjechali na zasłużony odpoczynek. W szkołach pusto, ale to wcale nie oznacza, że nic się w nich nie dzieje. W wielu z nich odbywają się remonty klas. Malowanie ścian, wymiana mebli czy nowe podłogi to tylko niektóre rzeczy, które pozytywnie zmienią szkolne otoczenie.
Wakacyjne remonty w szkołach

Tak dzieje się również na terenie Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie.

 

Nowe stoliki i wykładzina

W budynku malowane są korytarze, klasy i inne szkolne pomieszczenia. Trwa kapitalny remont świetlicy, przebudowywane są klasy. Wszystko to z myślą o uczniach, którzy już niedługo powrócą do szkoły.

W gruntowanie odnowionych pomieszczeniach rozpoczną we wrześniu naukę także pierwszoklasiści. Do dwóch sal lekcyjnych kupione zostały meble - przy nowych stolikach i na krzesełkach najmłodsi uczniowie rozpoczną przygodę z nauką. Na podłogę położona zostanie nowa wykładzina.

 

Etapowe remontowanie

Zakończone obecnie prace na terenie boiska to pierwszy etap koncepcji zagospodarowania terenu wokół szkoły. Plac apelowy został wyłożony kostką. Następne etapy przeprowadzane będą w kolejnych latach. W planach jest wyznaczenie ciągu pieszego poza boiskiem oraz naprawa ogrodzenia. Docelowo remont obejmie całe szkolne boisko.

Modernizacje i remonty w placówkach oświatowych prowadzone są głównie latem, by roboty nie zakłócały funkcjonowania placówek.

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama