niedziela, 19 maja 2024 12:21
Reklama
Reklama

W szkole zostawiłem dużo dobrego

Wojciech Borzyszkowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 odszedł na emeryturę.
W szkole zostawiłem dużo dobrego

Dyrektorem tejże placówki był od 1993 r. Po 20 latach powiedział: Finis coronat opus - koniec wieńczy dzieło. Pożegnanie dyr. Wojciecha Borzyszkowskiego zarówno dla niego, jak i społeczności szkolnej było wzruszającym momentem. Teraz na tym stanowisku zastąpi go dotychczasowa wicedyrektor Iwona Kardasz. 114 szóstoklasistów po raz ostatni przekroczyło progi „starej” szkoły. 36 najlepszych otrzymało Srebrne Tarcze. W Tczewie zasłużone wakacje ma blisko 6 tys. uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz ok. 3,5 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Marzenia się spełniły
- Jeszcze nie dotarło do mnie, że odchodzę – mówi Wojciech Borzyszkowski. – Myślę, że zostawiłem w tej szkole dużo dobrego. Jednak i dużo jest jeszcze do zrobienia, więc przed nową panią dyrektor stoi wiele wyzwań, np. termoizolacja szkoły czy remonty. Szczególnym dla mnie dniem było oddanie do użytku boiska lekkoatletycznego. Walczyłem o nie 20 lat. Dzięki staraniom wielu osób, prezydentom mogę powiedzieć, że warto marzyć, bo marzenia się spełniają.
   Odchodzący na emeryturę dyrektor podziękował za współpracę wielu osobom – włodarzom miasta, naczelnikom wydziału oświaty, wizytatorom kuratorium, dyrektorom delegatury tczewskiej, nauczycielom i całej szkolnej społeczności, także Radzie Rodziców.
- To było dobre 20 lat pracy – podsumowuje Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa. – Żadne słowo nie wyrazi tego, co pan dyrektor zostawił po sobie w szkole i sprawił, że SP 10 jest jedną z lepszych w Tczewie.
Dziękując za pracę, prezydent wręczył dyrektorowi czek na 1500 zł przeznaczony na nagrodę rzeczową oraz pamiątkową statuetkę.

Pierwszy finisz
- Dla uczniów kl. VI dzień dzisiejszy jest pierwszym finiszem, kończącym ważny etap w życiu – dodaje Wojciech Borzyszkowski. - Przed wami kolejne wyzwania. Mówiąc językiem sportowym, wielokrotnie stawać będziecie w blokach startowych. Trzeba będzie zająć dobre miejsce, unikać falstartów, zmagać się ze swoimi słabościami i przeciwnościami losu. Wreszcie trzeba będzie mądrze i taktycznie pokonywać kolejne etapy, zwyciężać pamiętając o fair play. Niestety, byle nie za często, zdarzają się porażki. To też jest sztuką czy sprostacie wymogom czasu współczesności.
   Nagrodę roczną dyrektora szkoły otrzymała Jadwiga Kowalczyk. Gorące słowa podziękowań padły pod adresem Iwony Kardasz i Ewy Litwińskiej. Prezydent miasta i dyrektor szkoły pogratulowali osiągnięć uczniom i ich rodzicom. Poza osiągnięciami w nauce i sporcie, szkoła może się pochwalić nowoczesną kotłownią, windą i podjazdami dla niepełnosprawnych, nowoczesnym placem zabaw w ramach projektu „Radosna szkoła”, boiskiem lekkoatletycznym i boiskiem „Orlik”. I jak mówi dyrektor, szkoła ma na pewno najlepsza kuchnię w mieście.
Wojciech Borzyszkowski nie żegna się na zawsze, bo trudno sobie wyobrazić, by nie poprowadził zawodów czy turnieju sportowego albo nie wziął udziału w Wielkim Dyktandzie, w którym uczestniczył każdego roku i był pierwszym zwycięzcą.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama