poniedziałek, 20 maja 2024 03:47
Reklama
Reklama

Targi, wystawy, konferencje

Majowo - czerwcowy numer „Rolnika Pomorskiego” nr 5-6 (14-15)  z 12 czerwca (nakład 21.000 egzemplarzy) jest bogaty w relacje i fotoreportaże z rolniczych wydarzeń na Pomorzu.
Targi, wystawy, konferencje

Zachęcam do przeczytania relacji z: konferencji BERAS zorganizowanej przez PODR, Powiatowej Wiosny Rolniczej w Nowym Dworze Gdańskim, Targów w Lubaniu i Święta Ludowego w Pelplinie.
Polecam fotorelację z XII Żuławskiego Dnia Europejskiej Techniki Rolniczej zorganizowanego przez prezesa Marka Kunce i pracowników Roltopu w Cedrach Wielkich..
Przed nami kolejne imprezy.
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisław Kalemba zaprasza w sobotę, 15 czerwca, do ogrodów SGGW w Warszawie na piknik „Poznaj dobrą żywność”, PODR w najbliższą sobotę i niedzielę na XX Żuławskie Targi Rolne i XIV Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych w oddziale PODR w Starym Polu (15 – 16 czerwca).
27 czerwca w Lubaniu odbędzie się Dzień Pola.
Zachęcam do odwiedzania naszej zakładki (www.portalpomorza.pl, serwisy, rolnictwo).
Kolejny numer naszego miesięcznika ukaże się 31 lipca.
Janusz Rokiciński
red. naczelny
 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama