„Biała śmierć czyha - walka z narkotykami” -w ciągu roku tczewscy policjanci prowadzą kilkadziesiąt spraw związanych z produkcją, posiadaniem i handlowaniem narkotykami. Czy w naszym powiecie to duży problem?
„Obniżka podatku nie w tym roku” - to już prawie pewne, że odbiorem odpadów „produkowanych” przez tczewian będą firmy z Grudziądza i Gdyni. Zwycięskie w przetargu konsorcjum ma teraz czas do 1 lipca, aby wyposażyć miasto w niezbędną liczbę pojemników i organizacyjnie przygotować się do zbiórki śmieci.
„Drogowa rewolucja na Starówce” - zapowiadana od wielu miesięcy koncepcja zmiany organizacji ruchu na Starym Mieście jest już gotowa. Teraz propozycje te trafią pod dyskusję radnych i mieszkańców. Swoją opinię może wyrazić każdy.
„Pierwszy maturalny bój” - tczewscy maturzyści mają za sobą podejście do pierwszego
egzaminu z języka polskiego. Czy był trudny, a szkoła dobrze przygotowała ich do matury?
„Francuzi zbudują elektrownię?” - czy wybrano już głównego wykonawcę budowy Elektrowni Północ w Rajkowach? Jedna z ogólnopolskich gazet poinformowała, że za realizację wielkiej inwestycji będzie odpowiedzialny francuski Alstom.
„Nie chcą nowoczesnej hybrydy” - mieszkańcy licznie opowiedzieli się za odbudową Mostu Tczewskiego w wariancie historycznym. Blisko 2 tys. podpisów pod petycją w tej sprawie zebrali członkowie Społecznego Komitetu Odbudowy Mostu.
„Byłe koszary zamieniają się w gruzy” - nie będzie mieszkaniówki, przemysłu i handlu na terenach po byłej jednostce wojskowej w Tczewie. Trwa rozbiórka obiektów, a włodarze miasta snują plany. Tyle wiadomo na dziś.
„Na co da Bruksela?” - Fabryka Sztuk, rewitalizacja Starówki i węzeł transportowy to chyba najbardziej znane tczewskie inwestycje, zrealizowane przy wsparciu środków unijnych. Jakie kolejne plany w tej kwestii mają władze miasta? Ile euro może w najbliższych latach trafić do Tczewa? Odpowiedź na te pytania na razie nie jest możliwa…
„Bat na złodziei i piratów” - informowaliśmy już o planach Straży Miejskiej odnośnie zamontowania na jednym ze skrzyżowań z drogą krajową nr 91 w Tczewie Inteligentnego Systemu Kompleksowej Identyfikacji Pojazdów. Projekt jest już bliższy realizacji, ponieważ udało się znaleźć na ten cel środki w miejskim budżecie.
„Nowa szansa dla zieleni?” - być może uda się zdobyć niemałe pieniądze na rewitalizację terenów zielonych w Tczewie. Władze grodu Sambora wraz z innymi pomorskimi gminami starają się o dofinansowanie unijne na to zadanie.
“Droga przez mękę niepełnosprawnych” - Jak zabezpieczyć opiekę nad niepełnosprawnym dzieckiem po swojej śmierci? Z tym problemem spotyka się coraz więcej rodziców…
„Wolność dla Azora! Właściciele psów kontra reszta świata” - W niecce przy ul. Jedności Narodu strach wyjść z psem, by nie narazić się na nieprzychylne uwagi, tych co nie mają czworonogów lub mandat Straży Miejskiej - mówi mieszkanka os. Garnuszewskiego. - To już jest horror.
„Michał Kargul nadal prezesem” - członkowie Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego Oddziału Kociewskiego w Tczewie wybrali swoje władze lokalne. Podczas zebrania wyborczego na prezesa ponownie wybrano Michała Kargula.
„Lekcja patriotyzmu… do odrobienia” - mieszkańcy grodu Sambora uczcili 222. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Pamięci o tej pięknej karcie naszej historii towarzyszyła jednak gorzka refleksja.
„Berliński sukces Orkiestry Kameralnej Progress” - w Getsemanikirche w Berlinie odbył się dogłębnie wzruszający polsko-niemiecki koncert upamiętniający 70. rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim.
„Tczewskie ślady w Berlinie” - odwiedzając stolicę naszych zachodnich sąsiadów warto zboczyć trochę z głównych szlaków turystycznych, aby zobaczyć miejsca związane z naszym miastem.
„Nie ma alternatywy dla muzyki” - jeszcze zimą razem z zespołem The Dreamers planował nagranie płyty i cieszył się, że utwór „Replay” zdobywa pierwsze miejsca na listach przebojów. Dziś jako solista szuka na nowo swojej drogi przekonując, że jeszcze o nim usłyszymy… Co zmieniło się w życiu Piotra Starzeckiego, młodego artysty z Tczewa?










Napisz komentarz
Komentarze