Mistrzostwa Polski odbędą się w dniach 6-7 kwietnia w murach Zamku Gniew, ul. Zamkowa 3. (wstęp wolny).
Utytuowani zawodnicy
Dodajmy, że zawody zostaną rozegrane w 58 kategoriach wagowych na lewą i na prawą rękę, w tym juniorzy, seniorzy, mastersi oraz osoby niepełnosprawne.
- Zawodnicy, którzy zajmą pierwsze dwa miejsca na prawą i lewą rękę w poszczególnych kategoriach wagowych zostaną powołani do Kadry Narodowej na XXIII Mistrzostwa Europy - Litwa 2013 oraz XXXV Mistrzostwa Świata - Gdynia 2013 – zachęca Paweł Podlewski
dyr. handlowy Mazurenko Armwrestling Promotion. – 80 proc. uczestników to zawodnicy światowej klasy. Nie mniej muszą udowodnić swoją skuteczność, by przejść eliminacje. Emocji na pewno nie zabraknie tak w pierwszy, jak i drugi dzień zawodów.
Wśród uczestników zobaczymy nasze polskie gwiazdy m.in.: Marlenę Wawrzyniak (Grudziądz) – aktualna złota medalistka Pucharu Świata Zawodowców 2012 r., Wiesława Podgórskiego (Warszawa) – Mistrz Europy i Świata 2012 r.
Gościem zmagań na rękę będzie Igor Mazurenko (Gdynia) – pierwszy w historii polskich startów Mistrz Świata roku 2011 i wielu, wielu innych utytułowanych zawodników polskiej sceny armwrestlingowej (medaliści Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata, Pucharu Świata Zawodowców, multimedaliści Mistrzostw Polski, Pucharu Polski i innych turniejów rangi krajowej i międzynarodowej).
Uczestnicy zawodów
Przypominamy, że według regulaminu w zawodach mogą wziąć udział tylko i wyłącznie zawodnicy, którzy posiadają licencje zawodniczą klubu, będącego członkiem Federacji Armwrestling Polska.
Każdy zawodnik może wystartować tylko i wyłącznie w koszulce klubowej. Zawodnicy podczas startu nie będący w koszulce klubowej nie zostaną dopuszczeni do rywalizacji.
Każdy zawodnik powinien posiadać dokument tożsamości lub kartę licencyjną.
Wymagana jest pisemna zgoda o przyjęciu odpowiedzialności osobistej podczas startu w turnieju, a w przypadku uczestników do lat 18-tu pisemna zgoda trenera.
Ubezpieczenie zawodników spoczywa na jednostkach delegujących lub we własnym zakresie
Organizatorami imprezy są Federacja Armwrestling Polska oraz UKS Złoty Tur Gdynia, Zamek Gniew.-
Program Armwrestlingu w Gniewie
Piątek, 5 kwietnia
- 10.00 - 13.00 - Szkolenie sędziowskie dla sędziów kat. C Federacji Armwrestling Polska (dla kandydatów na sędziów)
- 13.00 - 20.00 - Darmowe SEMINARIUM dla wszystkich sędziów (wszystkich kategorii)
- Federacji Armwrestling Polska, w tym również kandydatów na sędziów - PROWADZENIE SĘDZIA KLASY MIĘDZYNARODOWEJ - David Shead (Anglia)
- 20.00 - 21.00 - EGZAMIN teoretyczny sędziowski dla kandydatów oraz osób, którzy chcą podejść do egzaminów powtórkowych.
Przyjazd drużyn:
- 16.00 – 20.00 – Rejestracja i ważenie
- 21.00 - 21.45 - Zwiedzanie Zamku
- 21.00 – ... – Kongres Członków Federacji Armwrestling Polska
Sobota, 6 kwietnia
- 8.30 - 09.00 – odprawa sędziowska - obecność obowiązkowa dla wszystkich sędziów FAP, w tym kandydatów na sędziów
- 9.00 – 14.00 – eliminacje prawa ręka
- 14.00 - 14.30 – Widowisko Wakacje z duchami - I tura
- 14.30 - 15.00 – Widowisko Wakacje z duchami - II tura
- 15.30 – 17.00 – półfinały, finały
- 17.00 – 17.30 – ceremonia nagrodzenia
- 18.00 – 18.45 – Zwiedzanie zamku z pochodniami
- 19.00 – 21.30 – Impreza integracyjna - ognisko / pokaz husarii / jadło / ...
- 21.30 – ... – Party
Niedziela, 7 kwietnia
- 9.30 - 10.00 – odprawa sędziowska - obecność obowiązkowa dla wszystkich sędziów FAP, w tym kandydatów na sędziów
- 10.00 – 15.00 – eliminacje lewa ręka
- 15.30 – 17.00 – półfinały, finały
- 17.00 – 17.30 – ceremonia nagrodzenia
Poniedziałek, 8 kwietnia
- Odjazd drużyn (specjalne atrakcje w ramach integracji)










Napisz komentarz
Komentarze