niedziela, 28 czerwca 2026 01:19
Reklama

Tenor z Turza: Liczę na współpracę ze wspaniałymi muzykami!

Przemysław Radziszewski, nazywany tenorem z Turza, to jeden z finalistów polsatowskiego show „Must be The Music. Tylko Muzyka”. Wkrótce będzie miał szanse powalczyć o główna nagrodę – 100 tys. zł i udział w Sylwestrowej Mocy Przebojów.
Tenor z Turza: Liczę na współpracę ze wspaniałymi muzykami!

-  Jakie emocje towarzyszą pierwszemu występowi na żywo?
- Mimo wcześniejszych prób i przygotowań - występ na żywo jest zawsze czymś nadzwyczajnym. Nie ma mowy o powtórce czy ponownym nagraniu. Dlatego towarzyszył mi dość duży stres. Ale na szczęście miałem przy sobie najbliższych - moje dziewczyny! A na widowni byli przyjaciele. Czułem się więc bezpiecznie.

- Czy spodziewał się pan awansu do finału?
- Przed programem miałem nadzieję, że uda się awansować. Jednak po pierwszych próbach i wysłuchaniu wszystkich wykonawców wiedziałem, że nie to będzie łatwe. Wszyscy byli świetni, zrobili wspaniałe show podczas programu. Do tego każdy zupełnie inny muzycznie, niepowtarzalny, o wspaniałej osobowości. Nie nastawiałem się więc na przejście do finału. Wszyscy moim zdaniem mieli takie same szanse. Ale dzięki Wam udało się właśnie mi!

- A gdy prowadzący wyczytali pana nazwisko?
- Kiedy Paulina Sykut wypowiedziała słowa „Warto było ćwiczyć z odkurzaczem” zamarłem, a potem wielkie emocje napłynęły do mojej głowy. Uświadomiłem sobie, że wymarzony finał stał się faktem! Co prawda jeszcze do dzisiaj nie mogę w to uwierzyć. Chyba dopiero jak stanę na scenie w niedzielę, 4 listopada, będę wiedział że to nie sen!

- Czy jurorzy pogratulowali awansu? Rozmawiali z panem za kulisami po programie?
- Po programie nie było zbyt dużo czasu na rozmowy, bo zarówno jurorzy, jak i wszyscy wykonawcy zostali „porwani przez fotoreporterów”. Jednak kilka miłych slow udało mi się zamienić z panem Wojtkiem Łozowskim. Jest naprawdę bardzo miły.

- Jak wygląda całe to show „od kuchni"?
- Zbyt dużo „tajemnic” realizacji nie mogę zdradzić, bo każdy z wykonawców jest zobowiązany kontraktem i tajemnicą. Ale atmosfera jest świetna i przede wszystkim wszystko jest przygotowane bardzo profesjonalnie i na bardzo wysokim poziomie. Wszystkich widzów (Czytelników), którzy chcieliby zobaczyć jak wygląda to właśnie „od kuchni” zachęcam do brania udziału w konkursach, organizowanych przez MBTM. Można wygrać wejściówki na widownię.

- Czego możemy się spodziewać podczas pana kolejnego występu?
- Gdybym to zdradził, nie było by niespodzianki (śmieje się). Ale na pewno będzie troszeczkę inaczej niż do tej pory. Jak przystało na finał przygotuję coś specjalnego!

- Z kim chciałby się pan spotkać w finale?
- Łatwiej mógłbym powiedzieć z kim nie chciałbym się spotkać! Wszyscy (niestety...) są bardzo uzdolnieni, a z kim spotkam się w finale okaże się już niedługo. Nie spieszmy się z werdyktami...

- Czy dostał pan już pierwsze muzyczne propozycje współpracy z kimś z branży, projektów itp.

- Wszystko przede mną! Nie da się ukryć, że liczę na współpracę z naszymi wspaniałymi muzykami. Chciałbym promować nasz region. Mam mnóstwo pomysłów! I właśnie zaczynam kompletować zespół, „małą orkiestrę”, z którą będę współpracował na scenie. Oczywiście nie zamykam się w swoim „gronie”, więc jeżeli zgłosi się do mnie ktoś z fajnymi pomysłami oraz z zapałem i miłością do muzyki, nie wykluczone że nawiąże współpracę właśnie z nim.

- Jak pana największe fanki, Hania i Oliwia, wspierają pana na drodze do sukcesu?

- Jak najbardziej udzielają mi wskazówek podczas prób, są moimi stylistkami i doradcami. To po prostu mój rodzinny sztab. Mówią też, że to wielka ekscytacja, emocje i wzruszenia. Podobno trudno jest to opisać słowami. Trzeba to po prostu przeżyć.

- I jeszcze z ciekawości: Czy rzeczywiście kariery tenora nie można już zrobić w wieku 32 lat?
-
Jeżeli chciałbym śpiewać etatowo w operze, to na pewno byłoby już za późno. Jednak nie marzę o takiej karierze. Ale kilka spektakli w teatrze muzycznym! Albo jakiś musical? Czemu nie! Bardzo dziękuję wszystkim, którzy do tej pory na mnie głosowali i mnie wspierali! To wsparcie docierało do mnie ze wszystkich zakątków świata! Za to Wam kochani bardzo dziękuję. I na pewno nie zawiodę Was w finale! Pozdrawiam przy tym wszystkich Czytelników „Gazety Tczewskiej”!

 

Grają o wysoka stawkę

„Must Be the Music. Tylko muzyka” - program typu talent show emitowany na kanale Polsat. To konkurs, w którym udział mogą wziąć nie tylko wokaliści, ale także zespoły, chóry, beatbokserzy oraz instrumentaliści. Do castingów, emitowanych na antenie, wybranych zostało 150 uczestników z grupy osób, które zgłosiły swój udział w największych miastach Polski. Uczestnicy występują przed jury. Aby uczestnik mógł przejść do kolejnego etapu, musi zdobyć co najmniej trzy pozytywne noty. W przypadku dwóch identycznych not uczestnik może zaprezentować drugi, wybrany przez siebie utwór.
Do odcinków emitowanych na żywo wybieranych jest 32 uczestników, którzy za każdy swój występ dostają pieniądze. Kwota jaką otrzymają zależy od liczby głosów, którą dana osoba uzyska podczas głosowania na portalu Facebook. Następnie odbywają się cztery półfinały. Do finału przechodzi dwóch wykonawców z każdego koncertu, jeden z przegranych ze wszystkich półfinałów z „dziką kartą” zdobytą dzięki głosom na Facebooku oraz (od drugiej edycji) jeden z przegranych ze wszystkich półfinałów z „dziką kartą” zdobytą dzięki głosom
słuchaczy radia RMF FM.
Zwycięzca programu otrzymuje 100 tys. zł,  wystąpi też podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów. W jury zasiadają Adam Sztaba, Elżbieta Zapendowska, Olga „Kora” Jackowska i Wojciech „Łozo” Łozowski. Program prowadzą Paulina Sykut oraz Maciej Rock.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Koncerty czerwcowe w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej Koncerty czerwcowe w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej Koncerty symfoniczne i wydarzenia organizowane przez PFB w czerwcu 2026 r. Sala Koncertowa PFB1/06/2026, poniedziałek, godz. 9:00 i 11:30Bilety w cenie: 26 złKoncert edukacyjny z okazji Dnia Dziecka – Ole! Muzyczna korrida z byczkiem FernandoWystąpią:Kamil Pękala – barytonKwartet Opera w składzie:Michał Rożek – I skrzypcePrzemysław Treszczotka – II skrzypceKrzysztof Szwarc – altówkaBarbara Misiewicz – wiolonczelaZespół taneczny Żucovia DanceNatalia Bigus – choreografiaKarolina Klawitter – scenariusz i prowadzenie koncertuW programie: Georges Bizet – muzyka z opery Carmen Wiek: 4+Czas trwania: ok. 60 min.Zapraszamy Was na niezwykły koncert z okazji Dnia Dziecka, podczas którego poznacie bajkę o najsympatyczniejszym byczku świata – Fernando. Wszystko to przy dźwiękach wspaniałej muzyki z opery Carmen Georges’a Bizeta – pełnej hiszpańskiego ognia, rytmicznego tupania, radosnego klaskania.--Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2025 roku: Ruch MuzycznyPatroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Pomorskie.eu, Prestiż. Magazyn Trójmiejski---Bazylika św. Mikołaja w Gdańsku2/06/2026, wtorek, godz. 20:00Wstęp wolny!Koncert organowy z cyklu Bliżej Bacha Wystąpi:Bartosz Jakubczak – organySouthwest German Chamber ChoirJudith Mohr – przygotowanie Chóru W programie:/ Bartosz Jakubczak:Nicolaus Bruhns – Preludium e-moll WielkieJan Sebastian Bach – Preludium chorałowe Allein Gott in der Höh sei Ehr BWV 662Allabreve BWV 589Felix Mendelssohn-Bartholdy – Temat z wariacjami D-durWolfgang Amadeusz Mozart – Fantazja f-moll KV 608/ Chór:Mikołaj Zieleński – Vox in RamaWacław z Szamotuł – In te Domine speraviHeinrich Schütz – Herr, auf dich traue ichJan Sebastian Bach – Ich lasse dich nichtCzas trwania koncertu: ok. 60 min.Cykl koncertowy Bliżej Bacha to koncerty skierowane głównie do lokalnej społeczności, które rokrocznie przyciągają setki pomorskich melomanów. W tym roku koncerty w ramach powyższych wydarzeń będą miały miejsce w dominikańskiej, zabytkowej Bazylice św. Mikołaja. Świątynia, jako jedna z najstarszych w Gdańsku, stanowi niezwykle ważne miejsce dla gdańszczan, a dla turystów ważny punkt na trójmiejskiej mapie zabytków. Bazylika może poszczycić się zabytkowymi organami – najlepszym gdańskim bachowskim instrumentem i mnóstwem dzieł sztuki sakralnej, które przechodzą konsekwentne renowacje. Zapraszamy na koncert organisty Bartosza Jakubczaka oraz Southwest German Chamber Choir, prowadzony przez Judith Mohr.--Główny organizator: Pomorskie Stowarzyszenie Musica SacraWspółorganizatorzy:Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w GdańskuKlasztor Dominikanów w Gdańsku---Sala Dębowa6/06/2026, sobota, godz. 11:00, 13:30Bilety: 16 złWarsztaty muzyczno-integracyjne dla seniorów – Muzyka nie zna wieku Prowadzenie: Eliza LudkiewiczMuzyka nie zna wieku to sobotnie spotkania w niewielkim, kameralnym gronie, w niezobowiązującej atmosferze. Prowadząca Eliza Ludkiewicz (psycholożka, oligofrenopedagożka oraz arteterapeutka) zapozna uczestników z elementami muzykoterapii, ukazując, w jaki sposób muzyka może rozluźniać ciało i umysł, poprawić kondycję psychofizyczną, pobudzić kreatywność i uwolnić endorfiny. Część druga spotkania ma nieformalny charakter integracji przy kawie, herbacie i słodkiej przekąsce.--Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2026 roku: Ruch MuzycznyPatroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Pomorskie.eu, Prestiż. Magazyn Trójmiejski---Sala nad Motławą 9/06/2026, wtorek, 13:30Bilety w cenie: 39 zł (jeden bilet obejmuje wstęp jednego dziecka i opiekuna)Czuła muzyka dla SmykaWarsztaty umuzykalniające dla maluszków i ich opiekunówProwadzenie: Ewelina Bronk-MłyńskaWiek: 1-4 latCzas trwania: ok. 45 min.Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty stworzone z myślą o najmłodszych dzieciach oraz ich opiekunach. Czuła muzyka dla Smyka to przestrzeń wspólnego odkrywania świata dźwięków, rytmu i bliskości. W kameralnej, ciepłej atmosferze dzieci doświadczają różnorodnych brzmień, rozwijają wrażliwość muzyczną i ruchową, uczą się przez zabawę i naturalną ekspresję, budują więź z opiekunem poprzez wspólne muzyczne aktywności.Zajęcia prowadzone są przez Ewelinę Bronk-Młyńską (certyfikowaną instruktorkę I i II st., członkini Polskiego Towarzystwa im. E. E. Gordona, absolwentkę Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na wydziale instrumentalnym i wokalno-aktorskim oraz pedagożkę) w duchu uważności i radości, bez oceniania czy oczekiwań – tu liczy się radość z bycia razem i wspólnego muzykowania.--Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2025 roku: Ruch MuzycznyPatroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Pomorskie.eu, Prestiż. Magazyn Trójmiejski---9/06/2026, wtorek, godz. 20:00Wstęp wolny!Koncert organowy z cyklu Bliżej BachaWystąpi:Radosław Marzec – organyW programie:Jan Sebastian Bach:- Preludium i fuga Es-dur BWV 552- Trio Sonata C-dur BWV 529: Allegro, Largo, Allegro- Preludium e-moll BWV 548- Andante h-moll BWV 528 z: Trio Sonata e-moll- Fuga e-moll, BWV 548Czas trwania koncertu: ok. 60 min.Cykl koncertowy Bliżej Bacha to koncerty skierowane głównie do lokalnej społeczności, które rokrocznie przyciągają setki pomorskich melomanów. W tym roku koncerty w ramach powyższych wydarzeń będą miały miejsce w dominikańskiej, zabytkowej Bazylice św. Mikołaja. Świątynia, jako jedna z najstarszych w Gdańsku, stanowi niezwykle ważne miejsce dla gdańszczan, a dla turystów ważny punkt na trójmiejskiej mapie zabytków. Bazylika może poszczycić się zabytkowymi organami – najlepszym gdańskim bachowskim instrumentem i mnóstwem dzieł sztuki sakralnej, które przechodzą konsekwentne renowacje. Zapraszamy na koncert znakomitego organisty Radosława Marca.--Główny organizator: Pomorskie Stowarzyszenie Musica SacraWspółorganizatorzy:Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w GdańskuKlasztor Dominikanów w Gdańsku---Sala Koncertowa PFB12/06/2026, piątek, godz. 19:00 Bilety w cenie: 28-100 złKoncert symfoniczny – Pietro de Maria Wystąpią:Orkiestra PFBEugene Tzigane – dyrygentPietro de Maria – fortepianPietro de MariaW programie:Wolfgang Amadeusz Mozart – Koncert fortepianowy nr 22 Es-dur K. 482 [34’]Przerwa [20']Johannes Brahms – III Symfonia F-dur op. 90 [33’]Świetny włoski pianista Pietro de Maria zagra jeden z najbardziej cenionych koncertów Wolfganga Amadeusza Mozarta – Koncert fortepianowy nr 22 Es-dur K. 482. Mozart zastąpił w nim oboje klarnetami, co nadaje brzmieniu orkiestry bardziej miękki, ciepły kolor i podkreśla lekkość stylu klasycznego, połączonego z głęboką ekspresją emocjonalną koncertu. Orkiestra Polskiej Filharmonii Bałtyckiej pod batutą japońskiego dyrygenta Eugene’a Tzigane  zagra również jedną z najważniejszych symfonii późnego romantyzmu – III Symfonię F-dur op. 90 Johannesa Brahmsa.--Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2025 roku: Ruch MuzycznyPatroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Pomorskie.eu, Prestiż. Magazyn Trójmiejski---Sala Koncertowa PFB19-20/06/2026, piątek-sobota, godz. 19:00 Bilety w cenie: 43-141,50 złZakończenie jubileuszowego 80. sezonu artystycznego 2025-2026Wystąpią:Krzysztof Jakowicz fot. Piotr ŻagiellOrkiestra PFBGeorge Tchitchinadze – dyrygentKrzysztof Jakowicz – skrzypceEwa Tracz – sopranAdam Sobierajski – tenorTomasz Rak – barytonAkademicki Chór Uniwersytetu GdańskiegoMarcin Tomczak, Aneta Majda – przygotowanie chóru UGChór Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego im. T. TylewskiegoBłażej Połom, Aleksandra Zawada, Hanna Stoszek – przygotowanie chóru GUMedChór dziecięcy Canzonetta z OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańskuoraz uczestnicy Operowego Chóru Dziecięcego przy Operze Bałtyckiej w GdańskuTeresa Pabjańczyk, Anna Borkowska – przygotowanie chóru OSMProwadzenie: Konrad MielnikW programie:Max Bruch – I Koncert skrzypcowy g-moll op. 26 [24’]Przerwa [20']Carl Orff – Carmina Burana [59’]Wyjątkową atrakcję Polska Filharmonia Baltycka szykuję na zakończenie swojego jubileuszowego sezonu artystycznego. Koncert wieńczący 80 lat istnienia zespołu Orkiestry PFB uświetni obecność aż czterech chórów: Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego, Chóru Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego im. T. Tylewskiego oraz Chóru dziecięcego Canzonetta z OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku wspartego uczestnikami Operowego Chóru Dziecięcego przy Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Wraz z nimi Orkiestra Polskiej Filharmonii Bałtyckiej pod batutą maestro George’a Tchitchinadze i śpiewakami-solistami (Ewa Tracz, Adam Sobierajski  i Tomasz Rak) wykona słynną kompozycję Carla Orffa Carmina Burana. Wcześniej w pierwszej części wieczoru wystąpi wirtuoz skrzypiec Krzysztof Jakowicz, który z Orkiestrą PFB zagra I Koncert skrzypcowy g-moll op. 26. Koncert wyjątkowo zostanie powtórzony w sobotę 20 czerwca.--Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2025 roku: Ruch MuzycznyPatroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Pomorskie.eu, Prestiż. Magazyn Trójmiejski--Archikatedra Oliwska29/06/2026, poniedziałek, godz. 20:00 Bilety w cenie: 28-48 złInauguracja 69. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Oliwie Orkiestra PFB fot. Piotr HukałoWystąpią:Orkiestra PFBMirosław Jacek Błaszczyk – dyrygentRoman Perucki – organyŁukasz Długosz – fletAgata Kielar-Długosz – fletŁukasz Długosz i Roman Perucki, fot. Paweł JaremczukProwadzenie: Konrad MielnikW programie:Enjott Schneider – III Koncert organowy Chopinade (prawykonanie)Mikołaj Piotr Górecki – Sacra conversazione na dwa flety, organy i orkiestrę smyczkową op. 71 (prawykonanie)Krzysztof Penderecki – Adagio z III Symfonii (wersja na smyczki)Czas trwania koncertu: ok. 80 min.Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie to największe w Polsce i jedno z największych wydarzeń organowych w Europie. Podczas festiwalu przez całe wakacje w zabytkowej Katedrze Oliwskiej grane są recitale w wykonaniu wybitnych organistów z różnych stron świata. Perłą w koronie zawsze jest Inauguracja MFMO w Oliwie, która tym razem będzie wyjątkowo imponująca. Orkiestra Polskiej Filharmonii Bałtyckiej pod batutą Mirosława Jacka Błaszczyka zagra z wybitnymi solistami: prof. Romanem Peruckim (organy) i flecistami: Agatą Kielar-Długosz i Łukaszem Długoszem. W programie aż dwa prawykonania dedykowane solistom koncertu. Po raz pierwszy usłyszymy III Koncert organowy Chopinade Enjotta Schneidera oraz Koncert na flet, organy i orkiestrę Mikołaja Piotra Góreckiego. Wydarzenie dopełni Adagio z III Symfonii (w wersji na smyczki) Krzysztofa Pendereckiego.--Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2025 roku: Ruch MuzycznyPatroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Pomorskie.eu, Prestiż. Magazyn Trójmiejski  Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.06.2026
Reklama
Reklama