piątek, 5 grudnia 2025 10:11
Reklama

Vivat Vasa - Perłą w Koronie

GNIEW. Dwa razy tylu odwiedzających co rok wcześniej, w każdy weekend sezonu pełne pokoje hotelowych gości oraz nagrody zarówno od turystów, jak i profesjonalnych organizacji.
Vivat Vasa - Perłą w Koronie
Dwa prestiżowe wyróżnienia
Turystyka – Łączenie Kultur pod takim hasłem świętowano tegoroczne obchody Światowego Dnia Turystyki. 27 września w Filharmonii na Ołowiance w Gdańsku spotkali się przyjaciele i sympatycy pomorskiej turystyki. Jak co roku uroczystość była okazją do podsumowania działań w turystyce, wymiany doświadczeń, podzielenia się poglądami oraz nagrodzenia osób i instytucji działających na rzecz rozwoju turystyki w naszym regionie.
Wśród tegorocznych wyróżnionych w dwóch kategoriach znalazły się gniewskie inicjatywy. Włodarze zamku cieszyć się mogli ze zwycięstwa w internetowym konkursie Wielkie Odkrywanie Pomorza „Perły w Koronie Województwa Pomorskiego 2011” - w kategorii najciekawsze wydarzenie naszego regionu. Vivat Vasa (bo o nią chodzi) walczyła o pierwsze miejsce z militarnym widowiskiem na Helu, które było rekonstrukcją lądowania aliantów na plaży. Zwolennicy obu imprez zdecydowanie zdominowali cały konkurs walcząc między sobą o głosy przez całe wakacje.

Zamek atrakcją turystyczną
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna postanowiła nagrodzić gniewski zamek za jedną z najbardziej bogatych ofert turystycznych na Pomorzu. Doceniono promocję warowni, czyli udział w targach w Gdańsku, Poznaniu i Berlinie oraz uczestnictwo husarii w obchodach 3-majowych w ambasadzie w Wiedniu.
– Zauważono różnorodność naszej oferty, czyli nasze turnieje rycerskie, bale, kino plenerowe, przejażdżki bryczką i wycieczki gondolą - tłumaczy prezes spółki Zamek Gniew, Krzysztof Lisiecki.
Wśród innych nagrodzonych znalazł się też m. in. taki obiekt jak Ergo Arena.

Będzie remont „koszarowca”
Z czego cieszą się nowi właściciele zamku? Twierdza jest on coraz lepiej odbierana przez turystów.
– Rok temu mieliśmy mało gości nocujących w hotelu, w 2011 r. przez całe wakacje w każdy weekend wszystkie pokoje były pozajmowane - informuje prezes Lisiecki. - Było dwa razy więcej odwiedzających niż sezon wcześniej. Dobre wrażenie robiła na odwiedzających panorama na Wisłę, przejażdżki bryczką i spacery nad wodą.
W związku z tak dużym zainteresowaniem noclegami na Wzgórzu Zamkowym planowany jest remont budynku „koszarowca”. Ma w nim powstać hotel na 100 osób, basen i spa. Władze spółki Zamek Gniew podają też, że na ukończeniu jest już harmonogram prac dla całego zamku i że już wybrano koncepcję dla podzamcza, która czeka na zaakceptowanie przez konserwatora zabytków.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Sylwestrowa  Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele Sylwestrowa Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele Romantyzm, humor i wirtuozeria prosto z Wiednia Przeżyj magiczny wieczór sylwestrowy w Centrum Kultury i Sztuki. Zapraszamy na niezwykłe widowisko Wielką Galę Wiedeńską - Johann Strauss i Przyjaciele, w którym klasyka muzyczna spotyka się z blaskiem noworocznego show: od porywających arii, przez pełne energii polki, aż po roztańczone walce. W ten wyjątkowy wieczór zabierzemy Was w podróż do magicznego świata wiedeńskich sal balowych XIX w., pełnego przepychu, tańca i radości. Na scenie wystąpią wybitni soliści z polskich i zagranicznych teatrów operowych, których głosy i charyzma nadadzą wydarzeniu niepowtarzalny klimat, łącząc dostojność opery z lekkością i humorem operetki. Ukoronowaniem Gali będzie udział Royal Strauss Orchestra – zespołu, który swoim brzmieniem przeniesie Was prosto do Wiednia. Ich muzyka porwie Was do tańca i zachwyci nawet najbardziej wymagających melomanów. Na scenie pojawi się także Grand Royal Ballet, którego wytworne choreografie i lekko żartobliwe akcenty dodadzą wieczorowi magii, łącząc zachwyt nad kunsztem tancerzy z dobrą zabawą.Wielka Gala Wiedeńska to coś więcej niż koncert – to pełen emocji spektakl, który łączy romantyzm, humor i wirtuozerię. Zachwycające dekoracje i wyjątkowa atmosfera sprawiają, że poczujecie się jak uczestnicy prawdziwego balu sylwestrowego w dawnej stolicy Austrii. W tę jedyną noc scena Centrum Kultury i Sztuki stanie się centrum sylwestrowej zabawy, a każdy widz przeniesie się do świata miłości, tańca i niekończącej się radości. Jednym słowem – klasa, elegancja, śmiech i muzyka, która rozgrzeje serca i przywita Nowy Rok w wielkim stylu!  Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele |Sylwester w CKiS31 grudnia 2025, godz. 18.00Sala widowiskowa CKiS, ul. Wyszyńskiego 10, TczewBilety: 150 zł dostępne w kasie CKIS oraz online na stronie: bilety24.plData rozpoczęcia wydarzenia: 31.12.2025 18:00 – Data zakończenia wydarzenia: 31.12.2025 22:00
Reklama
Reklama