poniedziałek, 20 maja 2024 10:35
Reklama
Reklama

Dodatkowe kursy - porozumienie samorządowców z PKS Connex

POWIAT TCZEWSKI. Sprawa zapewnienia mieszkańcom transportu pasażerskiego była głównym tematem piątkowego spotkania włodarzy gmin powiatu tczewskiego z zarządem starostwa w Radostowie (gm. Subkowy).
Dodatkowe kursy - porozumienie samorządowców z PKS Connex

W spotkaniu uczestniczyli: starosta Witold Sosnowski ze swoim zastępcą Adamem Kucharkiem, przewodniczący Rady Powiatu Waldemar Pawlusek, wójtowie: Roman Rezmerowski (gm. Tczew), Andrzej Stanuch (Pelplin), Mirosław Murzydło (Subkowy), Piotr Laniecki (Morzeszczyn) oraz sekretarz Miasta i Gminy Gniew Danuta Zgubieńska. Do rozmów poproszono też przedstawicieli PKS Connex i PHU Latocha.

Kłopoty z kierowcami
Tomasz Latocha nie skorzystał z zaproszenia. Potwierdził wcześniejsze stanowisko, że nie uruchomi połączeń na Nizinie Walichnowskiej. Pojawił się za to Jacek Goździewicz, dyrektor generalny i prezes PKS Connex.  
Największy problem z komunikacją mają właśnie mieszkańcy Niziny Walichnowskiej. PKS Connex planował zlikwidowanie wszystkich połączeń w tym rejonie. Jednak firma ta dała się ostatecznie przekonać samorządowcom z najbardziej zainteresowanych gmin – Subkowy, Pelplina i Gniewu.
- Burmistrz Pelplina przedstawił oczekiwania mieszkańców, dotyczące komunikacji – mówi starosta Witold Sosnowski. – Dyrektor PKS Connex przyznał, że najwięcej chętnych do korzystania z dojazdów jest pomiędzy godz. 6 a 8 i w porze popołudniowej. Dodał, że firma zdecydowała się przywrócić cztery dodatkowe połączenia. Kierowcy obsługujący te linie będą mieli zajęcie jedynie rano i popołudniu, a trzeba ich zatrudnić na 8 godzin. Z kolei jest duży kłopot z zatrudnianiem kierowców. Brakuje chętnych do pracy. Powodem są korzystne oferty pracy ze strony SKANSKA NDI przy budowie autostrady, jak i wyjazdy zarobkowe za granicę.

Drogi i internet
Starosta tczewski poinformował też o uzgodnieniu: gdyby PKS podejmował decyzję o likwidacji bądź zawieszeniu kursów, firma ta odpowiednio wcześniej będzie informowała urzędy gminy i starostwo. Wówczas samorządy będą miały czas, by dokonać potrzebnych analiz i zaproponować możliwe rozwiązania.
Na spotkaniu poruszono również temat konkurencji na rynku transportowym, zarząd starostwa powiatowego będzie apelował do władz wojewódzkich o badania rynku pod tym kątem.
Rozmawiano ponadto o stanie dróg i porozumieniu z TPSA, związanym z rozwojem internetu w naszym powiecie. To drugie zagadnienie wynika z umowy marszałka woj. pomorskiego z TPSA, dotyczącym rozwoju sieci informatycznej na terenie woj. pomorskiego.

Autobusy rano i popołudniu
Mówi Jacek Goździewicz, dyr. gen. i prezes PKS Connex:
- Samorządowcy oczekiwali od nas, że uruchomimy przynajmniej połączenia w godzinach rannych i popołudniowych. Zdecydowaliśmy się na przywrócenie od 3 października czterech kursów: Gniew – Międzyłęż – Tczew, godz. 6.05, 13.10; Tczew – Międzyłęż – Gniew, godz. 7.50, 15.30. Kursy te będziemy zapewniać w dni nauki w okresie szkolnym. W okresie przerw wakacyjnych autobusy nie będą kursowały. Jeżeli w przyszłości pojawią się dodatkowe potrzeby związane z dojazdami do zakładów pracy nasza firma rozpatrzy czy będzie mogła zapewnić dodatkowe połączenia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
obserwator 12.10.2007 11:49
ciekawe czy autor artykułu sprawdził czy wymienione osoby napewno zostały zaproszone na tak wazne spotkanie?!?!

Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama