poniedziałek, 20 maja 2024 05:49
Reklama
Reklama

Uczelnia przyjechała nad Wisłę – dla 146 studentów

TCZEW. Studenci z Tczewa i okolic rozpoczęli naukę w zamiejscowym ośrodku dydaktycznym Elbląskiej Uczelni Humanistyczno – Ekonomicznej w Tczewie.
Uczelnia przyjechała nad Wisłę – dla 146 studentów

Studenci z Tczewa i okolic mają na razie możliwość studiów I stopnia na kierunku pedagogika. Władze uczelni nie wykluczają, że oferta może zostać poszerzona np. o administrację i ekonomię. Zajęcia będą się odbywać w Centrum Edukacji Dorosłych.

Z myślą o Unii Europejskiej
Uroczystość otworzyło odśpiewanie hymnu polskiego przez Chór Męski „Echo” pod dyrekcją Leszka Gołąba. Gościem był wicemarszałek Senatu Maciej Płażyński.
- Zależy nam na tym, żeby nasz absolwent był cenionym pracownikiem na rynkach Unii Europejskiej – powiedziała prof. dr Magdalena Dubiella-Polakowska, rektor EUH-E. – Obowiązkiem uczelni jest stworzenie warunków do samorealizacji studentów. Otwierając w Tczewie zamiejscowy ośrodek dydaktyczny chcemy być dostępnym dla każdego, kto chciałby u nas poszerzać swoją wiedzę.
- Jesteśmy ciągle społeczeństwem mało wykształconym – zauważył wicemarszałek Maciej Płażyński. – Wykształcenie jest dzisiaj najcenniejszym kapitałem. To dobrze, że mieszkańcy Kociewia będą mieli możliwość studiowania „u siebie”. - Życzę, żeby uczelnia zrealizowała cele, które sobie założyła z korzyścią dla studentów – powiedział prezydent Tczewa Zenon Odya.

Indeksy i przysięga
Zanim studenci otrzymali od prof. Dubiella-Polakowskiej zielone „książeczki”, fachowo zwane indeksem, choć przez samych żaków określane zwyczajowo „wyrzutem sumienia”, złożyli przysięgę – tzw. immatrykulację poprowadził prorektor EUH-E prof. dr hab. Józef Borzyszkowski. Odsłonięto również logo szkoły, a 146 nowo mianowanych studentów usłyszało jeszcze swój hymn – „Gaudeamus igitur” w wykonaniu chóru „Echo”. Wykład inauguracyjny „Zaufanie a jakość demokracji. Przypadek Polski” wygłosił prorektor ds. kształcenia prof. dr hab. Cezary Obracht-Prondzyński.  



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama