niedziela, 19 maja 2024 13:24
Reklama
Reklama

Logo miasta malowane na jaju strusim

TCZEW. Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej okaże się, czy tczewscy radni mają zdolności plastyczne. Czeka na nich zadanie wykonania pisanki ze strusiego jaja, nawiązującej do jubileuszu 750-lecia Tczewa.
Logo miasta malowane na jaju strusim
Ogromne pisanki zostaną zlicytowane podczas wielkanocnego kiermaszu „Największe jaja”, organizowanego przez Warsztaty Terapii Zajęciowej. Ze strusich jaj, pochodzących z fermy spod Wejherowa, zostanie przygotowana jajecznica. Będzie co jeść, bo jedno jajo strusia ma wielkość nawet 20 kurzych. Magistrat zaprasza na degustację jajecznicy w przerwie sesji, ok. godz. 12.00, przed budynkiem Urzędu Miejskiego.
Tczew ma także nowe logo. Zostało przygotowane przez gdańską firmę Inspiros Tourism Consulting Group, w ramach prac nad Strategią Promocji Miasta.
- Logo zostało opracowane w taki sposób, że jest łatwo przyswajalne i jednocześnie dużo mówi o naszym mieście – informuje Ludwik Kiedrowski, naczelnik Biura Promocji w Urzędzie Miejskim. - Przygotowano kilkadziesiąt projektów, z których po konsultacjach z prezydentem i architektem miasta wybrano jeden.
Logo przedstawia zarys Mostu Tczewskiego i wiślaną falę, odnoszącą się do idei powrotu Tczewa nad Wisłę. Kolor napisu „Tczew” nawiązuje do żółtej barwy mostowych wieżyczek. Nowe logo będzie się pojawiać na materiałach promocyjnych obok logo jubileuszowego, z okazji 750-lecia nadania Tczewowi praw miejskich. Będzie ono nawiązywać do projektowanych „witaczy”, które staną przy głównych drogach wjazdowych do Tczewa.




Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama