niedziela, 19 maja 2024 13:55
Reklama
Reklama

„Wyeksmitowani” prezydenci - zostały tylko gołe ściany

TCZEW. Chciałem porozmawiać z wiceprezydentem Tczewa. A w jego gabinecie niespodzianka - „gołe” ściany”, meble na korytarzu. To samo w sekretariacie prezydenta...
„Wyeksmitowani” prezydenci - zostały tylko gołe ściany
„Wyeksmitowani” ich,  czy co? Dopiero po chwili zauważyłem, że meble stoją na korytarzu, a w pomieszczeniach krząta się ekipa remontowa.
- W całym budynku Urzędu Miasta Tczewa sukcesywnie trwa modernizacja sieci elektrycznej, telefonicznej i komputerowej – wyjaśnia sprawę Mirosław Pobłocki, wiceprezydent Tczewa. – Po parterze przyszła kolej na pierwsze piętro. W tej chwili są prowadzone prace w czterech pomieszczeniach (oprócz wymienionych jeszcze w sali „okrągłej”). Potem będzie modernizacja kolejnych pomieszczeń na tej kondygnacji. Następnie przejdziemy na drugie piętro. Czasem zapominamy, że to jest stary 100-letni budynek. Np. kiedyś ułożono sieć na starych płytach z trzciny (!). Dzisiaj trzeba to zmienić, a przy okazji są wykonywane pewne drobne prace budowlane.  
O tym, gdzie „chwilowo” urzędują prezydenci można dowiedzieć się Biurze Obsługi Klienta.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zdegustowany 08.12.2008 18:38
niedawno wykonywano remont w urzędzie miasta!kiedy oprzenoszono Urząd Stanu Cywilnego!Nowy urząd , to zresztą karykatura URZĘDU-w sali ślubów stare meble z lat 70-tych, klitka, zadnych ozdób , muzyki , ..NIC-zasługuje na ocenę ZERO!!

Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama