niedziela, 19 maja 2024 12:33
Reklama
Reklama

Ważne dla bezrobotnych: realizacja projektu systemowego PUP

TCZEW. Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie kolejny raz realizuje współfinansowany przez Unię Europejską projekt skierowany do osób bezrobotnych z powiatu tczewskiego.

Środki finansowe pochodzące z Europejskiego Funduszu Społecznego są przeznaczone na realizację projektu systemowego, mającego na celu poprawę sytuacji osób bezrobotnych, zwiększenie ich szans na znalezienie zatrudnienia oraz udzielenie wsparcia w zakładaniu własnej firmy: „Fundusze unijne szansą na wzrost zatrudnienia w powiecie tczewskim” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VI. Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych.

Od spawacza do cukiernika
W ramach w/w projektu, według stanu na 30 września 2008 r., od początku realizacji projektu staż zawodowy rozpoczęło 190 osób, a przygotowanie zawodowe w miejscu pracy - 95. 314 osób skorzystało ze szkoleń, a 82 wypłacone zostały jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Zrefundowane zostały również koszty dojazdu na poszczególne formy wsparcia uczestnikom projektu.
Osoby bezrobotne w ramach projektu uczestniczyły w szkoleniach z zakresu ABC małej przedsiębiorczości, szkoleniach zawodowych, językowych, m.in.: pozyskiwanie funduszy pomocowych z UE, spawacz MAG TIG, prawo jazdy kat. C, cukiernik, piekarz, podstawowy kurs języka angielskiego, podstawowy kurs języka niemieckiego, angielski w biznesie, instruktor aerobiku, kurs dokształcający dla kierowców - przewóz rzeczy, pracownik księgowo-kadrowy, fryzjer, koordynator sprzedaży z prawem jazdy kat.B, specjalista ds. reklamy, podatki dla księgowych, komputer w magazynie z obsługą wózka widłowego i inne.
 
727 beneficjentów
W ramach projektu systemowego realizowane są następujące formy wsparcia:  staż zawodowy (190 osób),  przygotowanie zawodowe w miejscu pracy (95 osób),  szkolenia (389 osób),  jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej (93 osoby).
Istnieje także możliwość refundacji kosztów dojazdu uczestnikom projektu na staż zawodowy, przygotowanie zawodowe, czy szkolenia.
Beneficjenci ostateczni projektu to 727 osób bezrobotnych z terenu powiatu tczewskiego, zarejestrowanych w PUP w Tczewie, w szczególności osoby będące w szczególnej sytuacji na rynku pracy (osoby wymienione w art. 49 ustawy z dn. 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy Dz. U. Nr 99, poz. 1001, z późn. zm.), m. in:
 bezrobotna młodzież do 25 roku życia,  osoby długotrwale bezrobotne,  bezrobotne kobiety,  osoby starsze po 50. roku życia,  osoby niepełnosprawne,  osoby bezrobotne bez kwalifikacji zawodowych, bez doświadczenia zawodowego lub bez wykształcenia średniego, a także dodatkowo osoby zamieszkujące tereny wiejskie powiatu tczewskiego.
Europejski Fundusz Społeczny zapewnia „pomoc w rozwoju zatrudnienia, ducha przedsiębiorczości, równych szans oraz inwestowania w zasoby ludzkie”.
Dyrektor PUP w Tczewie, Elżbieta Płóciennik


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama