poniedziałek, 20 maja 2024 19:44
Reklama
Reklama

Otwarte Mistrzostwa Tczewa w Szachach

TCZEW. W tczewskim Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Wyszyńskiego rozgrywane są Otwarte Mistrzostwa Tczewa w Szachach pod patronatem starosty tczewskiego Witolda Sosnowskiego. W turnieju bierze 17 zawodników z Tczewa, Starogardu Gd. i Malborka.

Do tej pory odbyły się trzy rundy mistrzostw. Rozgrywki toczą się systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund tempem 90 minut + 30 sekund na posunięcie dla zawodnika. Kolejne rundy odbywają się we wtorki, początek o godz. 18.00.

Kto wywalczy tytuł?
Tytułu mistrza Tczewa z ub. roku broni Jerzy Kwaśniewski. Nie bez szans jest także tegoroczny mistrz Uczniowskiego Klubu Sportowego „Centrum” (organizatora turnieju) Marcin Ziółkowski. Głównym faworytem jest jednak legitymujący się najwyższym rankingiem Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE) Krzysztof Paszek. Tegoroczny turniej także zgłoszony został do rankingu FIDE. Sędzią turnieju jest Marek Mokwa, sędzia klasy I.

Wyrównana stawka
4 listopada rozegrano trzecią  rundę. Prowadzą po niej Paszek i Krzykowski - po 3 pkt. przed Bodio, Ziółkowskim, Kwaśniewskim, Dombrowskim, B. Ziemannem i Traczewskim - po 2 pkt. oraz Mokwą i Lesiem - po 1,5 pkt. Następna runda dopiero 18 listopada, gdyż  11 bm. mamy Święto Niepodległości.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama