piątek, 17 maja 2024 12:36
Reklama
Reklama

Gala Piosenki, czyli znani i nieznani śpiewali dla uzdolnionych dzieci

TCZEW. Kolejna edycja Gali Piosenki, przygotowanej przez Fundację dla Tczewa, udowodniła, że tczewskie VIP-y mają nie tylko dość odwagi, by wystąpić na scenie, ale i jeszcze więcej serca… Dochód z imprezy trafi do uzdolnionej artystycznie młodzieży.
Gala Piosenki, czyli znani i nieznani śpiewali dla uzdolnionych dzieci
Podczas koncertu w Centrum Kultury i Sztuki wystąpiły znane i nieznane postaci z życia publicznego, które zdecydowały się przygotować wybraną piosenkę lub scenkę teatralną.
- Chcę poznawać ludzi od innej strony – wyjaśniła prezes Fundacji dla Tczewa Wiesława Quella. - Dlatego organizujemy tę Galę.

Próby do późnej nocy
Większość występujących miała już za sobą „chrzest” sceniczny podczas minionych edycji imprezy. Mimo to gwiazdy wieczoru były lekko poddenerwowane…
- Jestem pełna uznania dla naszych wykonawców, bo jeszcze wczoraj mieli próbę do późnej nocy. Mają tremę, więc zagrzejcie ich brawami – zaapelowała do publiczności Wiesława Quella.
Widowni nie trzeba było długo prosić. Co więcej, publiczność chętnie śpiewała razem z wykonawcami. Dużym powodzeniem cieszyła się loteria, w której nagrodą główną był rejs do Szwecji.

Wójt prawie jak Klenczon
Koncert zainaugurował występ bluesowego trio: Roman Puckowski, Jacek Ćwikliński i Andrzej Peichert.
- Jacka poznałem dwa tygodnie temu, a Andrzeja trzy dni temu – przyznał Puckowski. - Na szczęście muzyka ma to do siebie, że gdy gramy wygląda to tak, jakbyśmy znali się od wielu lat.
Na scenie brylował też wójt gminy Subkowy Mirosław Murzydło, który wykonał „Annę Marię” Czerwonych Gitar. Przyznał, że ma wielką tremę, a na dodatek nie zaliczył żadnej próby.
- Taki ze mnie muzykant, że nawet własnej gitary nie przywiozłem, ale od czego są przyjaciele – powiedział.
Wystąpiła też sama inicjatorka Gali Wiesława Quella, ale chyba największe brawa otrzymała prezes Handlowej Spółdzielni Inwalidów Helena Drywa, za interpretację „Galapagos” Sławy Przybylskiej. Na scenie pojawiły się też podopieczne Fundacji: tancerka flamenco Małgorzata Dobrowolska, wokalistka Agata Sowa oraz skrzypaczka i gitarzystka Marta i Weronika Pieczewskie. Amatorom przygrywał zespół w składzie: Michał Olejnik, Jędrzej Matysiak, Piotr Kowalski i Ryszard Kopecki.

Grali i śpiewali
Na scenie wystąpili m. in.: Anna Myszka (właścicielka rancza „Uroczysko” w Wielgłowach), Barbara Kozikowska (tczewianka mieszkająca we Włoszech), przewodniczący Rady Miejskiej Włodzimierz Mroczkowski w gitarowym duecie z przedsiębiorcą Ireneuszem Moskalem, Leszek Lewiński (powiatowy inspektor nadzoru budowlanego), Waldemar Wasielewski (nauczyciel w-f z Zespołu Szkół Katolickich) i inni.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Renia 01.12.2009 17:38
Gratuluję wszystkim Wykonawcom , że poświęcili swój czas i zechcieli wziąć udział w Gali. Wielkie brawa i słowa uznania za przepiękne wykonanie piosenek. Szkoda tylko,że nie ma zdjęć wszystkich Wykonawców,a zwłaszcza utworów obcojęzycznych,np.włoskiego. Pozdrawiamy serdecznie -sympatycy z Krakowa.

Noc Muzeów w Gniewie. Biblioteka, parafia św. Mikołaja oraz Muzeum Archeologiczne przygotowało moc atrakcji Noc Muzeów w Gniewie. Biblioteka, parafia św. Mikołaja oraz Muzeum Archeologiczne przygotowało moc atrakcji 18 maja w Gniewie, po raz kolejny odbędzie się Noc Muzeów. W tegorocznej edycji udział biorą: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie, Kościół pw. św. Mikołaja w Gniewie, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku – oddział w Gniewie oraz Hotel Zamek Gniew. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji. W trzecią sobotę maja w Gniewie nie będzie można się nudzić. Tego dnia o godzinie 14:00 otwarta zostanie nowa wystawa czasowa pn. „Szyk, styl i elegancja – dawne i współczesne turnieje rycerskie” w Domu Bramnym. Na wzgórzu zamkowym będzie możliwość zwiedzania zamku z przewodnikiem oraz spacery z przewodnikiem po Gniewie. Odbędą się także warsztaty kreatywne dla dzieci i dorosłych oraz warsztaty edukacyjne o życiu na średniowiecznym zamku. Dodatkowo na placu turniejowym o godzinie 17:00 rozpocznie się turniej rycerski. W Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Gniewie o godzinie 16:00 w Sali Wystawowej rozpocznie się Pixel Party. Prawdziwa gratka dla fanów retro komputerów i retro gier! Pixel Party to prawdziwa podróż do przeszłości. O godzinie 17:00 w bibliotece odbędzie się inspirujące spotkanie autorskie z Kamilem Prabuckim i jego nową książką „Do czorta! Czyli nowe porządki w polskim piekle”. W tym czasie dla dzieci odbędzie się spacer z przewodnikiem ulicami Gniewu, po którym rozpoczną się warsztaty. Dodatkowo zapraszamy do czytelni, która zamieni się w strefę Legend Ziemi Gniewskiej.W Sali Kameralnej będzie można podziwiać obrazy wykonane przez Gniewską Grupę Malarską oraz skorzystać z loterii fantowej, przygotowanej przez Stowarzyszenie Gniewski Uniwersytet Trzeciego Wieku. O godzinie 19:00 rozpocznie się emocjonujący Nocny Maraton Szachowy. Natomiast w kościele parafialnym w Gniewie o godzinie 19:30 rozpocznie się spektakl Grupy Teatralnej pn. „Powołani” działającej przy Szkole Podstawowej SPSK w Gogolewie. Młodzi artyści przedstawią historię pt. "Szach Mat. Alicja w Krainie Grzechu". Niezapomnianym zakończeniem Nocy Muzeów będzie występ grupy Black Dragons z ich ognistym fire show. Organizatorzy wydarzenia serdecznie zapraszają wszystkich do uczestnictwa w przygotowanych atrakcjach! Noc MuzeówGniewZamek, kościół pw. św. Mikołaja, biblioteka, Dom Bramny18.05.2024godz. 17.00-00.00Data rozpoczęcia wydarzenia: 18.05.2024 17:00 – Data zakończenia wydarzenia: 18.05.2024 23:00
Reklama