wtorek, 27 stycznia 2026 09:32
Reklama
Reklama
KRONIKA STRAŻACKA: 3-9.11.2025

Dostawczak z ładunkiem w rowie i kraksa ciągnika i samochodu dostawczego

W minionym tygodniu spośród 20 zdarzeń do najpoważniejszych należały wypadki w Śliwinach i Pelplinie na drodze wojewódzkiej.
  • Źródło: Red. Tczewska.pl
Dostawczak z ładunkiem w rowie i kraksa ciągnika i samochodu dostawczego

Autor: Archiwum

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach 3 – 9 listopada zanotowano łącznie 20 zdarzeń w tym 3 pożary, 14 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe.


 

Ważniejsze zdarzenia

 

Zderzenie pojazdów
GM. TCZEW. 7 listopada doszło do wypadku z udziałem dwóch pojazdów: ciągnika rolniczego wraz z przyczepą oraz samochodu dostawczego. W wyniku zdarzenia kierowcy obaj pojazdów wymagali pomocy Zespołów Ratownictwa Medycznego oraz zostali przetransportowani do szpitali. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów i neutralizacji płynów eksploatacyjnych. W działaniach brały udział zastępy z JRG Tczew i OSP Gniszewo.

Auto z przyczepą w rowie
PELPLIN. 8 listopada strażacy podejmowali interwencję do zdarzenia, w którym wypadkowi uległ samochód dostawczy. Na miejscu zastano samochód dostawczy VW T4 wraz z przyczepą z ładunkiem w rowie przy drodze wojewódzkiej nr 229. W wyniku wypadku samochód znajdował się na dachu, kierowca przebywał na zewnątrz pojazdu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora i neutralizacji płynów eksploatacyjnych. W działaniach brały udział zastępy z JRG Tczew, JRG Starogard Gdański i OSP Pelplin.


 

Opr. (tomm)/KP PSP w Tczewie


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Festiwal Smaków Regionalnych wraca! Druga edycja już na przełomie lutego i marca 2026 Festiwal Smaków Regionalnych wraca! Druga edycja już na przełomie lutego i marca 2026 Miłośnicy regionalnych przysmaków mogą już zapisywać datę w kalendarzu. W dniach 28 lutego – 1 marca 2026 roku odbędzie się druga edycja Festiwalu Smaków Regionalnych. Organizatorzy zapowiadają jeszcze więcej wystawców, nowych smaków i wyjątkowy klimat, który przyciągnie zarówno smakoszy, jak i całe rodziny.Po sukcesie pierwszej edycji Festiwal Smaków Regionalnych powraca w jeszcze większym wydaniu. Przez dwa dni odwiedzający będą mogli spotkać lokalnych producentów z różnych regionów Polski, spróbować tradycyjnych wyrobów oraz poznać historie kryjące się za ich recepturami.Na uczestników czekać będą m.in. sery, miody, pieczywo, wędliny i wiele innych regionalnych specjałów. Jak zapowiadają organizatorzy, w tym roku wydarzenie zostanie rozszerzone o nowe strefy tematyczne oraz większą przestrzeń wystawienniczą, co ma zapewnić jeszcze lepszy komfort zwiedzania i zakupów.– To wydarzenie dla wszystkich, którzy cenią dobrą, autentyczną kuchnię i produkty tworzone z pasją. Jedno jest pewne – nikt nie wyjdzie stąd głodny – zapowiadają organizatorzy.Festiwal Smaków Regionalnych to nie tylko okazja do zakupów, ale też do kulinarnej podróży po Polsce i spotkań z ludźmi, którzy stoją za wyjątkowymi produktami.Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu mogą już teraz śledzić informacje organizatora w mediach społecznościowych i zaznaczyć swoją obecność na wydarzeniu, aby być na bieżąco z kolejnymi ogłoszeniami.Data rozpoczęcia wydarzenia: 28.02.2026
Reklama