piątek, 23 stycznia 2026 16:43
Reklama
Reklama
Reklama
Nietrzeźwi na rowerze i w samochodzie – policja interweniuje w ostatniej chwili

Mogło dojść do tragedii – policjanci zatrzymali nietrzeźwych kierowców

Weekend w powiecie tczewskim nie należał do spokojnych. Policjanci zatrzymali rowerzystę i kierowcę, którzy wsiedli na pojazd po alkoholu. Starszy rowerzysta miał aż 1,4 promila i sądowy zakaz prowadzenia rowerów, a młody kierowca mercedesa – 0,3 promila!
  • Źródło: KPP Tczew
Mogło dojść do tragedii – policjanci zatrzymali nietrzeźwych kierowców

Autor: KPP Tczew

27 września policjanci z Komisariatu Policji w Gniewie zauważyli rowerzystę, którego sposób jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Ich podejrzenia szybko się potwierdziły. Badanie alkomatem wykazało, że 60-letni mieszkaniec powiatu miał w organizmie 1,4 promila alkoholu. Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia rowerów, który obowiązuje go do lutego 2027 roku. Funkcjonariusze wykonali z 60-latkiem niezbędne czynności, a wkrótce odpowie on za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości i złamanie zakazu sądowego.


Dzień wcześniej policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. Powodem kontroli była przepalona żarówka oraz brak zapiętych pasów bezpieczeństwa u kierowcy. W trakcie rozmowy z 35-letnim mężczyzną policjanci nabrali podejrzeń, że może być pod wpływem alkoholu. Badanie potwierdziło ich przypuszczenia – kierowca miał 0,3 promila w organizmie. Podczas dalszych czynności wyszło na jaw, że mercedes nie miał ważnych badań technicznych. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Dodatkowo za popełnione wykroczenia skierowali do sądu wniosek o jego ukaranie.


 

Policjanci przypominają:

- Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie obniża koncentrację i wydłuża czas reakcji kierowcy;

- Rowerzysta pod wpływem alkoholu jest zagrożeniem dla siebie i innych – jego równowaga i refleks są mocno zaburzone.

- Kierując samochodem, zawsze pamiętajmy o zapinaniu pasów i sprawności technicznej pojazdu. Zaniedbanie tych obowiązków może mieć poważne konsekwencje w razie wypadku;

- Jeżeli mamy podejrzenie, że ktoś nietrzeźwy zamierza prowadzić pojazd, reagujmy i zadzwońmy pod numer alarmowy 112.


 

KPP Tczew


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Festiwal Smaków Regionalnych wraca! Druga edycja już na przełomie lutego i marca 2026 Festiwal Smaków Regionalnych wraca! Druga edycja już na przełomie lutego i marca 2026 Miłośnicy regionalnych przysmaków mogą już zapisywać datę w kalendarzu. W dniach 28 lutego – 1 marca 2026 roku odbędzie się druga edycja Festiwalu Smaków Regionalnych. Organizatorzy zapowiadają jeszcze więcej wystawców, nowych smaków i wyjątkowy klimat, który przyciągnie zarówno smakoszy, jak i całe rodziny.Po sukcesie pierwszej edycji Festiwal Smaków Regionalnych powraca w jeszcze większym wydaniu. Przez dwa dni odwiedzający będą mogli spotkać lokalnych producentów z różnych regionów Polski, spróbować tradycyjnych wyrobów oraz poznać historie kryjące się za ich recepturami.Na uczestników czekać będą m.in. sery, miody, pieczywo, wędliny i wiele innych regionalnych specjałów. Jak zapowiadają organizatorzy, w tym roku wydarzenie zostanie rozszerzone o nowe strefy tematyczne oraz większą przestrzeń wystawienniczą, co ma zapewnić jeszcze lepszy komfort zwiedzania i zakupów.– To wydarzenie dla wszystkich, którzy cenią dobrą, autentyczną kuchnię i produkty tworzone z pasją. Jedno jest pewne – nikt nie wyjdzie stąd głodny – zapowiadają organizatorzy.Festiwal Smaków Regionalnych to nie tylko okazja do zakupów, ale też do kulinarnej podróży po Polsce i spotkań z ludźmi, którzy stoją za wyjątkowymi produktami.Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu mogą już teraz śledzić informacje organizatora w mediach społecznościowych i zaznaczyć swoją obecność na wydarzeniu, aby być na bieżąco z kolejnymi ogłoszeniami.Data rozpoczęcia wydarzenia: 28.02.2026
Reklama