wtorek, 3 lutego 2026 09:04
Reklama
Reklama

Gwiazdy muzyki alternatywnej zagrały. Najczęściej odkrywana artystka w Polsce

TCZEW. Gaba Kulka śmieje się, że jest „najczęściej odkrywaną artystką w Polsce”. Coś w tym jest - widzowie zasiadali pod sceną nieświadomi tego, że do domów powrócą z zakupionymi po koncercie albumami.
Gwiazdy muzyki alternatywnej zagrały. Najczęściej odkrywana artystka w Polsce
To, że tegoroczny Off Jazz Festival był bardziej „off” niż „jazz”, wybaczyli organizatorom nawet najbardziej zatwardziali wielbiciele klasycznych, nowoorleańskich brzmień. Bo kiedy za mikrofon chwyta Gaba Kulka, cała reszta przestaje mieć znaczenie.

Śmieje się, że jest „najczęściej odkrywaną artystką w Polsce”. Coś w tym jest - widzowie zasiadali pod sceną nieświadomi tego, że do domów powrócą z zakupionymi po koncercie albumami. Zdecydowanie trudniej zjednać sobie przypadkowych słuchaczy było innej gwieździe tegorocznego festiwalu, Władysławowi Komendarkowi (ex-Exodus).
- Musi mi pan wierzyć: na jego koncert czekali wszyscy miłośnicy el-muzyki (muzyki elektronicznej - przyp. aut.) - zapewniał nas jeden z uczestników sobotniego koncertu.
W „łatwiejszym”, kojarzącym się z amerykańskim popem lat 60. repertuarze zaprezentował się duet Kucz - Kulka. Węgla do festiwalowego pieca dosypał Wojciech Staroniewicz, który w towarzystwie szajki trójmiejskich muzyków zabrał nas w muzyczną podróż do Afryki.
- Nasza muzyka nie sprzyja siedzeniu przy stolikach, raczej ich wynoszeniu - zażartował saksofonista (widzowie zachichotali, ale z krzeseł nie wstali).
O tym, czy strawna może być skrojona z wampirzego kina i muzyki alternatywnej audio-wizualna surówka, przekonała się garstka widzów czwartkowego seansu niemego „Nosferatu - symfonia grozy” z 1922 r.
- W połączeniu czarno-białego obrazu ze współczesną muzyką jest coś magicznego - przyznał jeden z widzów. - Co prawda liczyłem na to, że do filmu przygrywać będzie jakaś kapela jazzowa, ale chłopaki z zespołu Snowman też byli nieźli.
Innymi słowy - pieniędzy wydanych na karnety nie powinni żałować ani miłośnicy klasycznego jazzu, ani tym bardziej wielbiciele muzyki w ogóle. A organizatorom festiwalu (w tej roli pracownicy Centrum Kultury i Sztuki) trzeba przyznać jedno - co roku udaje im się nas zaskoczyć: kiedy spodziewamy się usłyszeć saksofon, oni zapraszają na scenę Krzesimira Dębskiego; kiedy liczymy na występ Adama Wendta, za mikrofonem staje Gaba Kulka. Czym zaskoczą nas za rok?


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Festiwal Smaków Regionalnych wraca! Druga edycja już na przełomie lutego i marca 2026 Festiwal Smaków Regionalnych wraca! Druga edycja już na przełomie lutego i marca 2026 Miłośnicy regionalnych przysmaków mogą już zapisywać datę w kalendarzu. W dniach 28 lutego – 1 marca 2026 roku odbędzie się druga edycja Festiwalu Smaków Regionalnych. Organizatorzy zapowiadają jeszcze więcej wystawców, nowych smaków i wyjątkowy klimat, który przyciągnie zarówno smakoszy, jak i całe rodziny.Po sukcesie pierwszej edycji Festiwal Smaków Regionalnych powraca w jeszcze większym wydaniu. Przez dwa dni odwiedzający będą mogli spotkać lokalnych producentów z różnych regionów Polski, spróbować tradycyjnych wyrobów oraz poznać historie kryjące się za ich recepturami.Na uczestników czekać będą m.in. sery, miody, pieczywo, wędliny i wiele innych regionalnych specjałów. Jak zapowiadają organizatorzy, w tym roku wydarzenie zostanie rozszerzone o nowe strefy tematyczne oraz większą przestrzeń wystawienniczą, co ma zapewnić jeszcze lepszy komfort zwiedzania i zakupów.– To wydarzenie dla wszystkich, którzy cenią dobrą, autentyczną kuchnię i produkty tworzone z pasją. Jedno jest pewne – nikt nie wyjdzie stąd głodny – zapowiadają organizatorzy.Festiwal Smaków Regionalnych to nie tylko okazja do zakupów, ale też do kulinarnej podróży po Polsce i spotkań z ludźmi, którzy stoją za wyjątkowymi produktami.Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu mogą już teraz śledzić informacje organizatora w mediach społecznościowych i zaznaczyć swoją obecność na wydarzeniu, aby być na bieżąco z kolejnymi ogłoszeniami.Data rozpoczęcia wydarzenia: 28.02.2026
Reklama