piątek, 25 lipca 2025 18:18
Reklama
KRONIKA STRAŻACKA 7-13.07.2025

Dwa poważne wypadki i groźny pożar pyłu w budynku

W ub. tygodniu do najniebezpieczniejszych zdarzeń doszło w wyniku wypadków w gminie Tczew. Są ranni. Do poważnego pożaru doszło w Rożentalu.
Dwa poważne wypadki i groźny pożar pyłu w budynku

Autor: Collage red.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 7 – 13 lipca br. zanotowano łącznie 19 zdarzeń, w tym 4 pożary, 14 miejscowych zagrożeń oraz alarm fałszywy.

Reklama


 

Zderzenie trzech aut osobowych

GM. TCZEW. 7 lipca po wezwaniu z PSK strażacy podjęli interwencję do wypadku w Gniszewie. Na miejscu zdarzenia zastano zderzenie 3 samochodów osobowych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Wskutek zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. W działaniach brał udział zastęp z OSP Gniszewo oraz 2 zastępy z JRG Tczew.


 

Ogień w systemie filtracyjnym

GM. PELPLIN. 8 lipca w Rożentalu doszło do pożaru. Po dotarciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali palący się pył gumowo-tekstylny w systemie filtracyjnym. Przystąpiono do zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Ratownicy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych w natarciu podali trzy prądy wody. Wskutek tego zdarzenia żadna osoba nie została poszkodowana. Po ugaszeniu pożaru miejsce zostało sprawdzone za pomocą kamery termowizyjnej. W działaniach brały udział następujące zastępy straży z: 3 OSP Pelplin, OSP Kulice, OSP Wielki Garc oraz JRG Tczew.


 

Zderzenie dwóch pojazdów

GM.TCZEW. 11 lipca w Szpęgawie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uprzątnięciu jezdni oraz zepchnięciu pojazdów na pobocze drogi. Wskutek zdarzenia stwierdzono jedną osobę ranną. W działaniach brał udział zastęp z JRG Tczew.


 

Opr. (tomm)/KP PSP w Tczewie


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama