Policjanci z Komisariatu Policji w Gniewie zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który ma na swoim koncie dwa włamania do domków letniskowych.
Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca za pierwszym razem wybił szybę w drewnianym domku i w ten sposób dostał się do środka. Kilka dni później na tej samej posesji wszedł na strych murowanego domu, gdzie zrobił otwór w suficie i prześlizgnął się do wnętrza. Z domków wyniósł między innymi telewizor, elektronarzędzia oraz różne drobiazgi, które miały dla właściciela dużą wartość sentymentalną. Po wszystkim mężczyzna pochwalił się w Internecie, że zrobił tzw. „mieszkaniówkę”. Policjanci szybko wpadli na jego trop – część rzeczy sprzedał do lombardu, a resztę przechowywał w swoim domu. Funkcjonariusze odzyskali niemal wszystkie ukradzione przedmioty, które wróciły już do właściciela. Straty zostały oszacowane na około 7 tys. zł.
28-latek usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem, za które odpowie w warunkach recydywy, ponieważ wcześniej odbywał karę więzienia za podobne przestępstwa. Policjanci zapowiadają, że mężczyzna wkrótce najprawdopodobniej usłyszy kolejny zarzut – tym razem dotyczący zniszczenia mienia.
Funkcjonariusze przypominają, że okres wakacyjny to czas, kiedy właściciele domków letniskowych powinni szczególnie dbać o zabezpieczenie swojej własności. Warto zadbać o solidne zamki, zamontować oświetlenie z czujnikiem ruchu i poprosić sąsiadów o czujność, gdy dom stoi pusty. Pamiętajmy – reagujmy, gdy widzimy coś podejrzanego!
KPP Tczew







![[FOTO, FILM] Pozbawił wolności, zabił, ukrył i spalił zwłoki! Policjanci zatrzymali trzy osoby [FOTO, FILM] Pozbawił wolności, zabił, ukrył i spalił zwłoki! Policjanci zatrzymali trzy osoby](https://static2.tczewska.pl/data/articles/sm-4x3-foto-film-pozbawil-wolnosci-zabil-ukryl-i-spalil-zwloki-policjanci-zatrzymali-trzy-osoby-1771235835.png)


Napisz komentarz
Komentarze