niedziela, 27 lipca 2025 12:33
Reklama
Pelplińska drogówka przerwała jazdę nietrzeźwemu 30-latkowi

Jadący audi pijany kierowca miał aż 1,5 promila alkoholu

Pelplińscy policjanci zatrzymali 30-letniego kierowcę audi, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało blisko 1,5 promila w jego organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i wkrótce stanie przed sądem.
Jadący audi pijany kierowca miał aż 1,5 promila alkoholu

Autor: Zdjęcie poglądowe

Podczas patrolu policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie zwrócili uwagę na kierującego audi, którego sposób jazdy wzbudził ich podejrzenia. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. Interwencja miała miejsce 11 lutego.

Reklama

Już po otwarciu okna pojazdu wyczuli silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło ich przypuszczenia – 30-letni mieszkaniec gminy Pelplin miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie! Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i poinformowali o popełnieniu przestępstwa, a samochód został przekazany osobie wskazanej przez kierującego. Teraz mężczyzna będzie musiał odpowiedzieć za swoje zachowanie przed sądem.


 

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to nie tylko ogromne zagrożenie dla samego kierowcy, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.


 
Za prowadzenie pojazdu po alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Nigdy nie wsiadaj za kierownicę po spożyciu alkoholu! Jeśli widzisz nietrzeźwego kierowcę, reaguj i poinformuj Policję – możesz uratować czyjeś życie.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama