poniedziałek, 4 maja 2026 01:05
Reklama

Nie żyje Jerzy Stuhr. Wybitny aktor bywał w Tczewie

Jerzy Stuhr nie żyje, polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, reżyser... Był także filologiem i autorem książek. Uznawany za jednego z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich aktorów. Gościł w Tczewie na spotkaniach autorskich. Był też gościem specjalnym podczas dawnego Międzynarodowego Festiwalu „Zdarzenia” w Tczewie.
Nie żyje Jerzy Stuhr. Wybitny aktor bywał w Tczewie

Autor: Facebook oficjalna strona J. Stuhra

Często grał tzw. polskiego inteligenta. Do wybitnych ról aktora możemy zaliczyć m.in. główną rolę w „Wodzireju”, czy z rol u Krzysztofa Kieślowskieo - filmowca amatora w obrazie „Amator”, „Dekalog: Dziesięć” (1988) i „Biały” (1993). Dobrze znamy go z kultowej komedii „Seksmisja” oraz m.in. z podkładania głosu osiołkowi ze Shreka, ale też z komedii „Kingsajz” i „Kiler-ów 2-óch”.

W swoich filmach i rolach aktorskich często prezentował losy polskiego inteligenta.

Zaczynał jako aktor Narodowego Starego Teatru.

W Tczewie Jerzy Stuhr gościł ze swoim monodramem „Kontrabasista” (o trudnym, samotnym losie muzyka orkiestry) podczas Festiwalu „Zdarzenia” 2 września 2004 r. Był także bohaterem spotkań autorskich w naszym mieście.

Aktor miał 77 lat. W ostatnich latach zmagał się z zawałami oraz nowotworem.


 

(tomm)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Występ EP Seweryna Klubie Muzycznym CKiS w Tczeie już 8.05.2026 Występ EP Seweryna Klubie Muzycznym CKiS w Tczeie już 8.05.2026 Przyszła wiosna, a razem z nią nowa EP Seweryna "fajne takie, do pośpiewania". To idealny czas na pierwszy w historii koncert Seweryna z zespołem w Tczewie! Zespół przyjedzie z nowym materiałem i klasycznymi hitami, które premierowo wykona w Klubie Muzycznym Tczewskiego CKiS!Zapraszajcie znajomych, rodzinę i widzimy się na cudownym koncercie pełnym wspólnego doświadczania!Posłuchaj nowej EP Seweryna i zobacz klipy:"fajne takie, do pośpiewania": https://nextmusic.ffm.to/fajnetakiedopospiewania"banał" ft. Młody Budda: https://www.youtube.com/watch?v=qJ271W1x24c"takata" ft. nath: https://www.youtube.com/watch?v=ePiYaPRYGcw"posłuszny: https://www.youtube.com/watch?v=SHjKwsohX9ESeweryn z zespołem live at Inside Seaside 2025: https://www.youtube.com/watch?v=ZAoz1HWnADo&t=3s Seweryn z zespołemSeweryn z zespołem to trójmiejski skład zainicjowany przez Seweryna Łysia, rozwijający oryginalną strukturę jego twórczości o bogate energetycznie aranżacje. Na koncertach zaprasza do wspólnego przeżywania w otulonej reverbem aurze kameralnego teatru. Melancholijne opowieści Seweryna w połączeniu z uroczą nieporadnością i harmonią panującą między muzykami, napawają ciepłem i nadzieją.Seweryn z zespołem to:Emilia Gołos - instrumenty klawiszoweStefan Głośnik - perkusjaAntoni Dias - basSeweryn Łyś - wokal, gitaraSeweryn czerpie ze stylistyki lo-fi indie i narzędzi homerecordingu. Najnowsze EP “fajne takie, do pośpiewania” to pierwszy w historii projekt Seweryna współtworzony z gośćmi. Wspólnym mianownikiem piosenek jest zgoda na zagubienie i to, że ich wspólny sens wydobywa się z ich odrębności. EP’ka to manifest w którym Seweryn podkreśla swoje oddanie muzyce, niezależnie od tego jakie emocje w sobie niesie, lub do jakiego gatunku można ją zaklasyfikować. Fajne takie, do pośpiewania, do poskakania, do potańczenia... SEWERYN Z ZESPOŁEM - koncert8 maja 2026 godz. 18.00Klub Muzyczny CKiS, ul. Wyszyńskiego 10, TczewBilety: 40 zł dostępne w kasie CKIS orazonline na stronie: bilety24.pl Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2026 18:00 – Data zakończenia wydarzenia: 08.05.2026 21:00
Reklama
Reklama