niedziela, 16 czerwca 2024 04:43
Reklama
Reklama

Nad ranem doszło do tragicznego w skutkach pożaru. Są ofiary...

Trwa akcja gaśnicza na skutek tragicznego w skutkach pożaru w miejscowości Tczewskie Łąki. Pożar wybuchł ok. godz. 4.00. Palił się dom mieszkalny...
Nad ranem doszło do tragicznego w skutkach pożaru. Są ofiary...

Autor: KP PSP w Tczewie

Od godz. 4.00 trwała walka z żywiołem w Tczewskich Łąkach (gmina Tczew). Gdy otrzymaliśmy informację o godz. 6.00 strażacy jeszcze walczyli ze skutkami pożaru. Na zdjęciach widać, że płonie cały budynek wraz z garażem i samochodem.


 

- Są dwie ofiary śmiertelne: kobieta i dziecko. Poszkodowany jest mężczyzna, którego przetransportowana do szpitala – poinformowała kpt. Michał Myrda, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Tczewie.


 

Do akcji ratowniczo – gaśniczej zaangażowano 10 zastępów straży pożarnej. Na miejscu znajduje się też zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji, który zabezpiecza miejsce zdarzenia.


 

(tomm)/ Fot. KP PSP w Tczewie



Podziel się
Oceń

Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama
Reklama