poniedziałek, 20 maja 2024 00:34
Reklama
Reklama

Dzień Otwarty Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna 8 maja otwiera szeroko drzwi Gdańskiego Parku Naukowo – Technologicznego zarówno dla przedsiębiorców, startupów jak i uczniów wchodzących na rynek pracy. Dzień Otwarty w PSSE będzie okazją do poznania parkowych firm, wzięcia udziału w prelekcjach dotyczących przyszłości polskiej sceny technologicznej oraz cyfrowej higieny. Ponadto zostaną zorganizowane lekcje pokazowe w Centrum Programowania Robotów Przemysłowych, które odpowiada potrzebom przemysłu 4.0.
  • Źródło: PSSE
Dzień Otwarty Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

W ramach dnia otwartego dostępnych będzie sześć stref tematycznych: 

Strefę Inspiracji, podczas której Krzysztof Domaradzki – pisarz i dziennikarz Forbes, poruszy kluczowe kwestie związane z potencjałem polskich przedsiębiorców, biznesowymi lekcjami z historii najbardziej ambitnych startupowców oraz przyszłością polskiej sceny technologicznej. Z kolei dr Maciej Dębski Prezes Fundacji Dbam o Mój Zasięg odpowie na pytanie – czym jest higiena cyfrowa i w jaki sposób właściwie o nią zadbać. Ponadto Zespół PSSE przedstawi ofertę Spółki pn. Od ucznia do przedsiębiorcy, czyli jedna Strefa wiele możliwości wsparcia. 

Strefa Inwestycji, będzie miejscem w którym przedsiębiorcy dowiedzą się m.in. jak uzyskać ulgę podatkową w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Pomoc udzielana jest firmom z sektora przemysłu oraz nowoczesnych usług, niezależnie od wielkości firmy oraz jej lokalizacji. Ponadto przedstawiona zostanie oferta inwestycyjna PSSE, w tym nowy projekt w postaci hal na wynajem. 

Strefa Innowacji to przestrzeń nowych technologii i pomysłów, które zmieniają przyszłość. Zlokalizowane w Gdańskim Parku Naukowo – Technologicznym firmy zaprezentują swoją ofertę i możliwości współpracy. 

Strefa Edukacji dedykowana będzie zarówno przedsiębiorcom poszukującym wykwalifikowanych pracowników jak i uczniom, którzy niedługo wejdą na rynek pracy. W ramach Dnia Otwartego odbędą się lekcje pokazowe w Centrum Programowania Robotów Przemysłowych, pracowni druku 3D i pracowni spawania w technologii VR. 

Strefa Startapów to miejsce dla młodych firm, które szukają wsparcia mentoringowego, szkoleniowego oraz finansowego. W tym miejscu młode firmy mogą uzyskać pomoc, w tym nawiązać współpracę z dużymi graczami na rynku. 

Strefa Fun zapewni gościom atrakcje dodatkowe w postaci konkursów i pysznego jedzenia. Będzie także możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia za pomocą fotobudki 360. 

Podczas Dnia Otwartego każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Firmy niezależnie od wielkości, czy lokalizacji będą mogły uzyskać wsparcie przy aplikowaniu o ulgę podatkową na nową inwestycję, startupy otrzymają informacje jak dołączyć do Strefy Akceleracji, czyli otrzymać wsparcie mentoringowe, szkoleniowe i finansowanie. Ponadto przygotowaliśmy zajęcia dla młodych ludzi w Centrum Programowania Robotów Przemysłowych, które odpowiadają na potrzeby przemysłu 4.0. Chcemy także otworzyć się na naszych sąsiadów, osoby które każdego dnia mijają Gdański Park, aby mogli zapoznać się z jego działalnością i firmami w nim zlokalizowanymi” – mówi Monika Fabich kierownik zespołu marketingu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

Zapraszamy na dzień otwarty Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, który odbędzie się 8 maja 2024 roku od godz. 10:00 do 14:00 w Gdańskim Parku Naukowo – Technologicznym (ul. Trzy Lipy 3, Gdańsk, budynek C). 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama