poniedziałek, 20 maja 2024 10:54
Reklama
Reklama

Kilkanaście tysięcy złotych strat to efekt kradzieży elektronarzędzi

Kryminalni z tczewskiej jednostki policji zatrzymali 40-letniego recydywistę, który okradł firmę znajdującą się na terenie Tczewa. Wartość ukradzionych elektronarzędzi oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych.
Kilkanaście tysięcy złotych strat to efekt kradzieży elektronarzędzi

Autor: KPP Tczew

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie zostali zawiadomieni przez 37-letnią kobietę o kradzieży na terenie jednej z tczewskich firm. Łupem sprawcy padły m.in. elektronarzędzia o łącznej wartości ponad 18 tys. zł.

Na miejsce skierowana została grupa operacyjna, a wsparcia funkcjonariuszom udzielił przewodnik psa służbowego „Pirata” z Komendy Miejskiej w Gdyni. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, policjanci zabezpieczyli monitoring i rozmawiali z osobami, które mogą mieć jakąkolwiek wiedzę w tej sprawie. Dokładna analiza zebranego materiału i dobre rozpoznanie policjantów, doprowadziły do zatrzymania 40-latka odpowiedzialnego za to przestępstwo i odzyskania części ukradzionych przedmiotów. Wytypowany mężczyzna został przewieziony do jednostki Policji, gdzie śledczy przedstawił mu zarzut kradzieży. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna w połowie listopada opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę za podobne przestępstwa, dlatego będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy.

40-latkowi grozi kara do 7.5 roku.


 

KPP Tczew



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama