sobota, 27 kwietnia 2024 18:15

Wygrana w meczu rewanżowym pelplinian

27 stycznia koszykarze z tczewskiego Kociewia mierzyli się GKS Tychy (22. kolejka) w ramach spotkania rewanżowego. Mecz zgodnie z zapowiedzią był trudny. Obie drużyny miały podobną skuteczność w rzutach osobistych i za 2 punkty i 3 punkty.

Autor: Decka Pelplin

W meczu wyróżniał się Szymon Kwilisz, który zaliczył 17 punktów, 8 zbiórek i 3 asysty. Niestety należało też do niego 8 wymuszeń.

Od początku GKS narzucił swój styl gry, co było trudne dla Decki, której trener zapewne zaczął myśleć jak to przełamać. 20:7 na tablicy wyników zmusiło trenera gospodarzy - Dariusza Kaszowskiego do przerwy na żądanie i dokonania wstrząsu w swoim zespole. Od tego momentu jednak pelplinianie zaczęli odrabiać straty do tego stopnia, że w drugiej kwarcie zdecydowanie zdominowali parkiet odbierając prowadzenie drużynie z Tych. Od drugiej kwarty widać było zdecydowaną przewagę Decki, choć wynik wcale nie był oczywisty, bo pod koniec spotkania gra odbywała się w stylu punkt za punkt.

Wynik GKS Tychy – Decka Pelplin 85:87 (30:25, 14:24, 19:24, 22:14)

Dodajmy, że Hala sportowa w Tychach była pełna kibiców, którzy zapewnili gorący doping i podwoili emocje.

W ostatnią środę Decka Pelplin zmierzyła się 31 stycznia w 23. kolejce z Miastem Szkła Krosno. Atutem pelplinian było własne boisko (Hala Sportowa, Pelplin). Niestety nie udało się jednak wygrać i mecz zakończył się 68:75 dla Krosna.

Więcej wkrótce.

Wcześniej Decka nie potrafiła przełamać obrony klubu Astoria. 17 stycznia pelplinianie zmierzyli się z 20. kolejce z Sokołem Międzychód (75:93), 21.01 w 21. kolejce z Astorią Bydgoszcz (48:67).