niedziela, 19 maja 2024 19:31
Reklama
Reklama

[WIDEO] Zabawa na tafli lodu może skończyć się tragedią. Uważajmy i reagujmy!

Na osiedlu Bajkowe w Tczewie przy ul. Kubusia Puchatka, notorycznie gdy tylko spadnie śnieg dzieci i nastolatki wchodzą dla zabawy na zamarzniętą taflę stawku. Krok dzieli ich wówczas od tragedii.
Kliknij aby odtworzyć

Otrzymaliśmy od pani Moniki sygnał i kilka zdjęć, na których widać jak dzieci i młodzież przebywają na lodzie. Załamanie lodu i wpadnięcie grozi w szybkim tempie śmiercią z wychłodzenia i utopieniem.

 


 Zbiegałam do nich, ale uprzedziła mnie pani z pieskiem która im zwróciła uwagę więc na szczęście dobrze się skończyło - relacjonuje pani Monika. - Oczywiście zgłosiłam na policję, to co widziała. Policjanci przyjechali szybko, na sygnale. Spisano moje zgłoszenie. Brawa dla naszej policji że szybko zainterweniowali, bo dosłownie minęli się z tymi dziewczynkami, które jednak odeszły.


Niestety po niecałej godzinie dwójka nastolatków weszła na taflę lodu na stawku...

Pozostaje apelować, aby pod żadnym pozorem nie wchodzić na zamarznięte tafle zbiorników wodnych i aby przestrzegać przed tym dzieci. W mediach pojawia się wiele przykładów tego, jak tragicznie kończy się taka zabawa...


(tomm)/Fot Nadesłanie do redakcji


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama