sobota, 18 maja 2024 07:17
Reklama
Reklama

Wystawy malarstwa Jarosława Kukowskiego oraz J. Wałaszewskieg, H. Kudzio i fotografie Ireneusza Jędrucha. AWANGARDA KULTURY LOKALNEJ

Zarówno w weekend, jak i w dni powszednie w Fabryce Sztuk można zwiedzać wystawy sztuki współczesnej. Wstęp bezpłatny. Przedstawiamy opis poszczególnych ekspozycji.
Wystawy malarstwa Jarosława Kukowskiego oraz J. Wałaszewskieg, H. Kudzio i fotografie Ireneusza Jędrucha. AWANGARDA KULTURY LOKALNEJ

Autor: Fabryka Sztuk/Collage red.

Wystawa retrospektywna z okazji 30-lecia pracy twórczej Jarosława Kukowskiego

polskiego malarza współczesnego, designera, właściciela atelier w rodzinnym mieście Tczewie, którego prace wystawiane były m.in. w Luwrze, Narodowej Galerii Sztuki Zachęta, Oddziale Muzeum Narodowego – Królikarni, salonach wystawienniczych Rempexu, a także w San Francisco, Nowym Jorku, Miami czy Los Angeles. Na wystawie zobaczymy obrazy z wczesnego okresu twórczości Kukowskiego oraz z serii: „Sny”, „NieSny”, „Na dachu świata”, „Metamorfoza”, „Freski”, „Dotyk Człowieka”. Bogato reprezentowana jest też „Złota Seria”, którą artysta ostatnio kontynuuje. Nie zabrakło ponadto czterowymiarowych instalacji artystycznych, będących połączeniem rzeźby, malarstwa i działających monumentalnych zegarów. Wystawa czynna do 14.01.2024 roku.


Wystawa „Kreska do kreski. Jan Wałaszewski”

To przekrój twórczości jednego z pierwszych dyplomowanych artystów działających na Kociewiu. Na ekspozycję złożyły się prace o różnorodnej tematyce i technice: rysunki wykonywane tuszem czy węglem, i plakaty, często będące satyrycznym komentarzem do aktualnej sytuacji społeczno-politycznej, a także akwarele i obrazy olejne. Wystawie towarzyszy film dokumentalny: https://www.youtube.com/watch?v=fpRNWHlxhRc&t=2010s Wystawa czynna do 26.11.2023 roku.


Wystawa fotografii Ireneusza Jędrucha

To niewielka część zdjęć wykonanych przez Ireneusza Jędrucha na koncertach w ciągu ostatnich latach. Kilkadziesiąt kadrów przekazujących koncertowe emocje, obraz oddzielony od dźwięku, stąd tytuł wystawy: Photo unplugged – muzyka w obrazkach.


Wystawa grafik artystycznych i plakatów Henryka Kudzio

W kamienicy przy ul. Podmurnej 15 w galerii stałej prezentowane są kopie dzieł wielkich mistrzów malarstwa jego autorstwa, a tym razem poznajemy Henryka Kudzio z innej, artystycznej strony. Jest on absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu o specjalizacji grafika artystyczna. Na wystawie zaprezentowane są właśnie grafiki wykonane w technice linorytu, suchorytu, drzeworytu i akwatinty, a ponadto plakaty, w większości datowane na lata 60. i 70. Wystawa czynna do 6.01.2024 roku.


 

godziny otwarcia:

* siedziba główna przy ul. 30 Stycznia 4 poniedziałki-piątki godz. 8.00-18.00, soboty i niedziele godz. 10.00-16.00

** kamienica przy ul. Podmurnej 15 codziennie godz. 10.00-16.00, a w czwartki do 18.00


 

Fot. Jacek Cherek/Natalia Kuśmierczuk/

Aleksandra Ujazdowska/Dariusz Wałaszewski



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Noc Muzeów w Gniewie. Biblioteka, parafia św. Mikołaja oraz Muzeum Archeologiczne przygotowało moc atrakcji Noc Muzeów w Gniewie. Biblioteka, parafia św. Mikołaja oraz Muzeum Archeologiczne przygotowało moc atrakcji 18 maja w Gniewie, po raz kolejny odbędzie się Noc Muzeów. W tegorocznej edycji udział biorą: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie, Kościół pw. św. Mikołaja w Gniewie, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku – oddział w Gniewie oraz Hotel Zamek Gniew. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji. W trzecią sobotę maja w Gniewie nie będzie można się nudzić. Tego dnia o godzinie 14:00 otwarta zostanie nowa wystawa czasowa pn. „Szyk, styl i elegancja – dawne i współczesne turnieje rycerskie” w Domu Bramnym. Na wzgórzu zamkowym będzie możliwość zwiedzania zamku z przewodnikiem oraz spacery z przewodnikiem po Gniewie. Odbędą się także warsztaty kreatywne dla dzieci i dorosłych oraz warsztaty edukacyjne o życiu na średniowiecznym zamku. Dodatkowo na placu turniejowym o godzinie 17:00 rozpocznie się turniej rycerski. W Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Gniewie o godzinie 16:00 w Sali Wystawowej rozpocznie się Pixel Party. Prawdziwa gratka dla fanów retro komputerów i retro gier! Pixel Party to prawdziwa podróż do przeszłości. O godzinie 17:00 w bibliotece odbędzie się inspirujące spotkanie autorskie z Kamilem Prabuckim i jego nową książką „Do czorta! Czyli nowe porządki w polskim piekle”. W tym czasie dla dzieci odbędzie się spacer z przewodnikiem ulicami Gniewu, po którym rozpoczną się warsztaty. Dodatkowo zapraszamy do czytelni, która zamieni się w strefę Legend Ziemi Gniewskiej.W Sali Kameralnej będzie można podziwiać obrazy wykonane przez Gniewską Grupę Malarską oraz skorzystać z loterii fantowej, przygotowanej przez Stowarzyszenie Gniewski Uniwersytet Trzeciego Wieku. O godzinie 19:00 rozpocznie się emocjonujący Nocny Maraton Szachowy. Natomiast w kościele parafialnym w Gniewie o godzinie 19:30 rozpocznie się spektakl Grupy Teatralnej pn. „Powołani” działającej przy Szkole Podstawowej SPSK w Gogolewie. Młodzi artyści przedstawią historię pt. "Szach Mat. Alicja w Krainie Grzechu". Niezapomnianym zakończeniem Nocy Muzeów będzie występ grupy Black Dragons z ich ognistym fire show. Organizatorzy wydarzenia serdecznie zapraszają wszystkich do uczestnictwa w przygotowanych atrakcjach! Noc MuzeówGniewZamek, kościół pw. św. Mikołaja, biblioteka, Dom Bramny18.05.2024godz. 17.00-00.00Data rozpoczęcia wydarzenia: 18.05.2024 17:00 – Data zakończenia wydarzenia: 18.05.2024 23:00
Reklama