niedziela, 19 maja 2024 20:36
Reklama
Reklama

[GALERIA ZDJĘĆ] Broń lazerowa, porwanie i walka dzieci z robotami i generałem – ROBOTRONS Aniołowie Galaktyki zawitali do Tczewa!

Dzieci, młodzież i rodzice, którzy skorzystali z zaproszenia na multimedialny spektakl ROBOTRONS na pewno nie byli zawiedzeni. Co prawda na widowni pozostawało jeszcze parę wolnych miejsce, ale prawie cała sala Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie była zapełniona. Wydarzenie wystawiono w ostatnią niedzielę, 19 listopada. Były roboty, zły generał CRASH, który porwał uroczą panią kapitan do innej galaktyki oraz walka dzieci na widowni z bohaterami spektaklu. Bogate, efektowne multimedialne widowisko o walce dobra ze złem.
[GALERIA ZDJĘĆ] Broń lazerowa, porwanie i walka dzieci z robotami i generałem – ROBOTRONS Aniołowie Galaktyki zawitali do Tczewa!

Autor: Artur Wirkus

Chyba po raz pierwszy dzieci z Tczewa, uczestniczące w przedstawieniu mogły interaktywnie włączyć się w fabułę widowiska. Aktorzy polecili włączyć na smartphonach z przeglądarki odpowiednią stronę, na której można było strzelać lazerem, alarmować gdy wróg się zbliżał, a nawet włączyć specjalny tryb mocy. Gdy akcja się zagęszczała dzieci chwytały za telefony i raczyły lazerami znanego kosmicznego pirata - generała CRASHA. Wówczas rozbrzmiewały dziesiątki dźwięków, kierowanych przez dzieci w stronę aktorów. 

Sama scena zainscenizowana była futurystycznie. Przypominała wnętrze statku kosmicznego. Pośrodku umieszczono ekran, na którym wyświetlano wyobrażenie podróży nadświetlnej, galaktykę, obce i rodzime planety oraz oczywiście przekaz kanałem wideo rodem ze Start Reka. 

Nie sposób pominąć 2-metrowych postaci robotów. Młodzież i dzieci byli nimi zachwyceni. Przypominały komiksowo-filmowe transformersy. Roboty zaprosiły widownię na wspólne zdjęcia, które rodzinnie wykonywano je sobie w ramach biletu wstępu. Ustawiła się do nich długa kolejka. Każdy chętny ma od teraz swoje zdjęcie z robotem, które można było wykonać także z karabinem lazerowym.

 

- Występ był bardzo fajny. Najbardziej podobało mi się, że mogliśmy strzelać smartphonami – mówi 12-letni Janek. – Bardzo podobały mi się piosenki. Spektakl Robotrons był moim prezentem urodzinowym, na który czekałem.

- Spodobało mi się, że aplikację można było łatwo zainstalować – oceniła 13-letnia Zuzia. – Roboty są bardzo efektowne.

 

Jak zapowiadali organizatorzy przedstawienia, założeniem było zamienienie sali widowiskowej CKiS w kabinę statku kosmicznego, tak by granica pomiędzy rzeczywistością a fantazją kompletnie się zatarła. Do pewnego stopnia to się udało, chociaż słyszeliśmy od niektórych rodziców, że liczyli na więcej elementów edukacyjnych i nieco bardziej skomplikowaną fabułę. Liczył się jednak pozytywny przekaz, o tym, że nie można się poddawać, a dobro zawsze zwycięży nad złem. 

Dodajmy, że w dużym stopniu widowisko było także spektaklem muzycznym. Piosenek i zachęcania do rytmicznego klaskania i machania rękami nie brakowało. Do tego pokazy  świetlne wypełniały całą salę…

 

W. Mocny/Fot. Artur Wirkus


Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama