piątek, 17 maja 2024 08:36

Koniec wakacji przyniósł porażkę Pogoni Tczew... Wpadła jednak „bramka pocieszenia”

W pierwszej kolejce Ekstraligi Kobiet doszło do Pogoń Dekpol Tczew, zmierzyła się z TME UKS SMS Łódź. W meczu, który odbył się w Tczewie, zdecydowanie tryumfowała drużyna z Łodzi, wygrywając aż 7-1.

Autor: Pogoń Tczew

Drużyna z Łodzi szybko objęła prowadzenie, zdobywając pierwszego gola po około 10 minutach gry, wykonując rzut rożny. Zanim Tczewianki zdążyły złapać oddech, zdobywczynie Pucharu Polski, dołożyły kolejne trzy bramki. SMS Łódź nie zamierzał się zatrzymywać i w 44. minucie połowy padł jeszcze jeden gol, wieńcząc połowę i ustalając wynik do przerwy na 0-5.

Pogoń starała się konkurować, jednak borykając się z własnymi błędami w grze, nie była w stanie efektywnie kontratakować. Mimo że tczewianki miały kilka okazji strzeleckich w pierwszej połowie, nie potrafiły wykorzystać ich skutecznie. Nieudane próby strzałów, w tym z odległych pozycji nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

Po przerwie Pogoń Dekpol Tczew zdołała zdobyć jednego gola, co nieco podniosło morale zespołu. Niemniej jednak, SMS Łódź szybko odpowiedział kolejnymi dwoma trafieniami ustalając wynik na 7-1, oraz pozbawił nadziei gospodynie sobotniego spotkania na korzystny rezultat.

Pomimo w pełni zasłużonego zwycięstwa SMSu Łódź, Pogoń próbowała przełamać dominację rywalek próbowała z nimi rywalizować, natomiast błędy indywidualne oraz niewykorzystane okazje zdecydowanie utrudniły im wywalczenie lepszego wyniku.

Pogoń Dekpol Tczew 1-7 TME UKS SMS Łódź

Adriana Banaszkiewicz, Nadia Czarnecka (Weronika Andrzejewska), Yurina Enjo (46' Aleksandra Pąk), Julia Jędrzejewska (70' Barbara Wierzbińska), Oliwia Katowicz, Małgorzata Korda, Katarzyna Nowak, Agnieszka Rembalska (C) (46' Emila Sobierajska), Magdalena Sobal, Martyna Tryka (46' Klaudia Tobiczyk), Aleksandra Witczak