niedziela, 19 maja 2024 02:58
Reklama
Reklama

Amfiteatr w Parku Miejskim – obraz nędzy i rozpaczy. Zapuszczony obiekt kultury w centrum miasta!

Wygląda na to, że urzędnicy miejscy machnęli już całkowicie ręką na to co dzieje się z naszym amfiteatrem. Nawet jeśli ma on być przeznaczony do rozbiórki, to jest to przestrzeń publiczna Tczewa,o którą należy dbać. Taki stan tego obiektu, jak na naszych zdjęciach, jest po prostu wstydem dla mieszkańców Tczewa. Wzeszłym roku wykonaliśmy zdjęcia amfiteatru, który był równie zapuszczony i zarośnięty. A w tym roku? Oceńcie sami!
Amfiteatr w Parku Miejskim – obraz nędzy i rozpaczy. Zapuszczony obiekt kultury w centrum miasta!

Autor: Artur Wirkus

Chcieliśmy zwrócić uwagę urzędników miejskich na ten problem, jednak w tym roku jest jeszcze gorzej. Zarastają plastikowe siedziska, a bruk jest przykryty suchymi liśćmi. Obraz na naszych zdjęciach może kojarzyć się z wymarłym miastem, pozostawionym na pastwę natury.

Apelujemy o wysprzątanie obiektu, który obecnie bardzo źle wpływa na wizerunek miasta. Przy okazji materiału, może warto się zastanowić czy rozbiórka tego miejsca, w które zainwestowano sporo pieniędzy w: wybrukowanie, scenę, siedziska, bramy, płot jest rzeczywiście jedynym najlepszym wyjściem...


(tomm)/Fot. Artur Wirkus


Ankieta: Czy amfiteatr w Parku Miejskim w Tczewie powinien zostać zlikwidowany?

Przygotowano projekt rewitalizacji Parku Miejskiego. W ramach przebudowy parku władze miasta szykują m.in. rozbiórkę Amfiteatru im. Grzegorza Ciechowskiego. Obecnie przygotowano już projekt, który czeka na realizację.

Tak. Jestem za jego rozbiórką.
25%   (37 głosów)
Nie, to zdecydowanie zły pomysł.
73%   (108 głosów)
Nie mam zdania w tym temacie.
2%   (3 głosy)

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Piotr 16.07.2023 22:58
Na własne życzenie zapuścić tak piękny obiekt, na którym odbywały się nie tak dawno świetne imprezy. Występował tam cały gwiazdozbiór polskiej rozrywki. Zjeżdżało doTczewa całe województwo...Szkoda....Pogonić odpowiedzialnych za ten stan rzeczy.....Nie ma żadnego wytłumaczenia, że sypialnia Gdańska i wszyscy spragnieni rozrywki tam jadą...Popatrzcie Państwo na taki Pruszcz Gdański, na Faktorię i rozwój miasta. Ale tam rządzą mądrzy ludzie.....

Tczewiak 14.07.2023 07:40
Przecież park jest wpisany jako zabytek i będzie rewitalizowany w zupełnie innej formie. Nie ma już szans by był w takiej postaci jakiej był dotychczas. Nie rozumiem więc sensu dyskusji że amfiteatr powinien zostać taki jaki jest, skoro to już nierealne. Jeśli nie będą odbywały się na nim żadne imprezy a przypuszczam że nie będą to jaki sens wyrzucać pieniądze w błoto i odnawiać czy wysprzątać?

Jancio 17.07.2023 06:16
Dlaczego park nie jest zadbaną perełką miasta? Ponieważ został doprowadzony do ruiny przez włodarzy Tczewa i musi teraz być rewitalizowany.

Fan Republiki 10.07.2023 13:57
Zbliża się Festiwal Grzegorza Ciechowskiego, a w tle zapuszczony amfiteatr jego imienia, a do tego... przeznaczony do rozbiórki.

Zm 07.07.2023 14:12
Nie jest za późno trzeba ten amfiteatr posprzątać na pewno będzie taniej niż rozebrać zróbmy to dla Grzegorza załóżmy komitet zdobądź my środki, scena jest zadaszona to najważniejszy atut tego miejsca, niech nasze lokalne zespoły grają! lato w Parku na wyciągnięcie ręki

mieszkaniec 06.07.2023 06:11
Jaki pan taki kram

Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama