sobota, 18 maja 2024 23:01
Reklama
Reklama

APEL O WSPARCIE AKCJI !! Wolontariusze z Tczewa kolejny raz jadą na Ukrainę z pomocą dla mieszkańców rejonu Donbasu

Tczew dla Ukrainy rusza ze zbiórką na 26 transport humanitarny. Po raz kolejny grupa wolontariuszy ruszy w rejon Donbasu.
Nadesłane do redakcji

- Chcemy przywieźć żywność i niezbędne produkty przed prawosławną Wielkanocą, aby ludność cywilna, w tym szczególnym czasie mogła chociaż trochę poprawić swoją ciężką sytuację – mówi Łukasz Brządkowski, jeden z wolontariuszy. - Tradycyjnie można nas wesprzeć finansowo poprzez zrzutkę https://zrzutka.pl/t4bm68 oraz rzeczowo, przynoszą żywność, środki higieniczne i medyczna do punktów:

- Migrant Info Point Tczew ul. Krótka 9 -10

- Ruch Inicjatyw Obywatelskich Tczewa ul. Sychty 16


 

Na początku tego roku byli już z pomocą w Bachmucie, Konstantynówce i Czasiw Jarze. Osobiście przekonali się o tragicznej sytuacji miejscowej ludności.

- Brakuje wszystkiego, ale chcemy żeby chociaż na prawosławne Święta Wielkanocne mogli najeść się do syta. Ze zbiórki sfinansujemy zakup produktów spożywczych do paczek żywnościowych oraz środków higieny osobistej – zapowiada jeden z uczestników akcji pomocowej.


 

(tomm)/Fot. Nadesłane do redakcji



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama