środa, 12 sierpnia 2026 23:24
Reklama

Kulturalne Ferie w Gniewie. Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie

W pierwszym tygodniu ferii Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie przygotowało tydzień pełen atrakcji dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 15 lat z Gminy Gniew. Odbędą się różnorodne warsztaty, wycieczka oraz dyskoteka.
Kulturalne Ferie w Gniewie. Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie

Autor: CKiBP w Gniewie

„Kulturalne ferie” to oferta tygodniowych warsztatów skierowanych do dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywać się będą od 16 do 20 stycznia w godz. 10:00 – 14:00 w siedzibie Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie.

W czasie trwania zajęć przygotowane zostały dla uczestników m.in. warsztaty konstruktorskie, interesujące eksperymenty oraz warsztaty malarskie. Odbędzie się również wycieczka do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. To instytucja kultury, której głównym zadaniem jest popularyzacja wiedzy naukowej i technicznej, przede wszystkim poprzez interaktywną prezentację wybranych zagadnień. Na zakończenie Kulturalnych Ferii odbędzie się wyjątkowa zabawa karnawałowa. Podczas balu uczestnicy wystąpią w własnoręcznie zaprojektowanych, ekologicznych strojach karnawałowych.

Koszt „Kulturalnych ferii” wynosi 100 zł za osobę. Cena obejmuje tydzień różnorodnych warsztatów i animacji, wycieczkę, opiekę profesjonalnych animatorów, wspaniałą atmosferę i… niezapomniane wrażenia!


 

CKiBP w Gniewie



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Pamięci Michała Różanowskiego – żołnierza z Miłobądza, który poległ  w przed wybuchem II wojny 1939 r. Pamięci Michała Różanowskiego – żołnierza z Miłobądza, który poległ w przed wybuchem II wojny 1939 r. 16 sierpnia 2026 r. (niedziela) zapraszamy na coroczne uroczystości upamiętniające mord nad żołnierzem Wojska Polskiego - Michałem Różanowskim.Godzina 12¹⁵ - Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. Macierzyństwa N.M.P. w Miłobądzu.Po Mszy Świętej, przy monumencie Michała Różanowskiego złożymy kwiaty i znicze pamięci.Strzelec Michał Różanowski (1916-1939) był jednym z tysięcy Polaków powołanych latem 1939 r. do wojska, by bronić ojczyzny przed spodziewanym niemieckim atakiem. Zginął tragicznie 16 sierpnia, zastrzelony przez niemieckich pograniczników. Okoliczności śmierci M. Różanowskiego spowodowały, że jego pogrzeb w Tczewie stał się wielką patriotyczną manifestacją. Postawa polskiego żołnierza szybko stała się symbolem poświęcenia dla Rzeczpospolitej.Zapraszamy w imieniu wszystkich organizatorów:Krzysztof Augustyniak - Wójt Gminy TczewStefan Kukowski - Wielki Mistrz Konfederacji Orderu Św. StanisławaPrzeorat Pomorski Orderu Świętego StanisławaSzwadron Kawalerii im. Pułku 4 Ułanów ZaniemeńskichGmina TczewSzkoła Podstawowa im. Obrońców Pomorza Gdańskiego w MiłobądzuParafia pod wezwaniem Macierzyństwa N.M.P. w Miłobądzu   Uroczystości pamięci Michała Różanowskiego,żołnierza zamrdoowanego16.08.2026Początek godz. 12.15   Data rozpoczęcia wydarzenia: 16.08.2026 12:15 – Data zakończenia wydarzenia: 16.08.2026 16:00
Reklama
Reklama