wtorek, 27 stycznia 2026 15:56
Reklama
Reklama

Mateusz Biskup w „10” najlepszych polskich sportowców

Iga Świątek, od miesięcy liderka światowego rankingu WTA wygrała plebiscyt „Przeglądu Sportowego” na najlepszego sportowca roku według czytelników gazety. Dla 21-latki to pierwsza taka wygrana. W zeszłym roku Polka nie znalazła się w finałowej dziesiątce, a dwa lata temu była na drugim miejscu, ustępując jedynie Robertowi Lewandowskiemu. W tym roku Świątek była już bezkonkurencyjna i nikt nie był w stanie jej zagrozić. W pierwszej 10-tce znaleźli się też mistrzowie świata w wioślarstwie w tym tczewianin – Mateusz Biskup.
Mateusz Biskup w „10” najlepszych polskich sportowców

Autor: PZTW

1. Iga Świątek (tenis)

2.Bartosz Zmarzlik (żużel)

3. Robert Lewandowski (piłka nożna)

4. Kamil Semeniuk (siatkówka)

5. Dawid Kubacki (skoki narciarskie)

6. Mateusz Ponitka (koszykówka)

7. Adrian Meronk (golf)

8. Katarzyna Wasick (pływanie)

9. Paweł Fajdek (lekkoatletyka)

10. Fabian Barański, Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup, Dominik Czaja (wioślarstwo)


Dodajmy, że Tczewianin, między zgrupowaniami nadal odwiedza tczewskich wioślarzy, wspierając ich. Jak mówi trener Mariusz Grubich jest nadal częścią KKS Unia Tczew. Reprezentował AZS AWFiS Gdańsk Wioślarstwo, a dziś wiosłuje dla LOTTO-Bydgostia.

W plebiscycie wyłanianych jest 10 najlepszych polskich zawodników (pod uwagę brane są kobiety i mężczyźni we wszystkich dyscyplinach), z których jeden zostaje uznany za sportowca roku. Drugi najstarszy tego typu konkurs na świecie, po Svenska Dagbladets guldmedalj, organizowanym od 1925 plebiscycie na najlepszego sportowca roku w Szwecji.

Jak podaje wikipedia.pl, rekordzistką w liczbie zwycięstw jest Justyna Kowalczyk, która wygrała plebiscyt 5 razy (2009–2013). Po cztery zwycięstwa mają Stanisława Walasiewicz (1930 i 1932–1934), Irena Szewińska (1965, 1966, 1974 i 1976) i Adam Małysz (2001–2003 i 2007), a trzy tytuły zdobyli Otylia Jędrzejczak (2004–2006) i Robert Lewandowski (2015 i 2020–2021). Lewandowski dwanaście razy z rzędu był w czołowej dziesiątce plebiscytu (nieprzerwanie od 2011).


(tomm)


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Festiwal Smaków Regionalnych wraca! Druga edycja już na przełomie lutego i marca 2026 Festiwal Smaków Regionalnych wraca! Druga edycja już na przełomie lutego i marca 2026 Miłośnicy regionalnych przysmaków mogą już zapisywać datę w kalendarzu. W dniach 28 lutego – 1 marca 2026 roku odbędzie się druga edycja Festiwalu Smaków Regionalnych. Organizatorzy zapowiadają jeszcze więcej wystawców, nowych smaków i wyjątkowy klimat, który przyciągnie zarówno smakoszy, jak i całe rodziny.Po sukcesie pierwszej edycji Festiwal Smaków Regionalnych powraca w jeszcze większym wydaniu. Przez dwa dni odwiedzający będą mogli spotkać lokalnych producentów z różnych regionów Polski, spróbować tradycyjnych wyrobów oraz poznać historie kryjące się za ich recepturami.Na uczestników czekać będą m.in. sery, miody, pieczywo, wędliny i wiele innych regionalnych specjałów. Jak zapowiadają organizatorzy, w tym roku wydarzenie zostanie rozszerzone o nowe strefy tematyczne oraz większą przestrzeń wystawienniczą, co ma zapewnić jeszcze lepszy komfort zwiedzania i zakupów.– To wydarzenie dla wszystkich, którzy cenią dobrą, autentyczną kuchnię i produkty tworzone z pasją. Jedno jest pewne – nikt nie wyjdzie stąd głodny – zapowiadają organizatorzy.Festiwal Smaków Regionalnych to nie tylko okazja do zakupów, ale też do kulinarnej podróży po Polsce i spotkań z ludźmi, którzy stoją za wyjątkowymi produktami.Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu mogą już teraz śledzić informacje organizatora w mediach społecznościowych i zaznaczyć swoją obecność na wydarzeniu, aby być na bieżąco z kolejnymi ogłoszeniami.Data rozpoczęcia wydarzenia: 28.02.2026
Reklama