niedziela, 19 maja 2024 00:07
Reklama
Reklama

Młodzieżowy Konkurs Obywatelski. Młodzi wskażą co zmienić, by polepszyć jakość demokracji

12 grudnia w Tczewie odbył się wykład informacyjny na temat Młodzieżowego Konkursu Obywatelskiego dla młodzieży z terenu powiatu tczewskiego. Inicjatywa prowadzona jest przez Stowarzyszenie Pomorski Ruch Obywatelski „ProObywatel”, a patronat nad konkursem objął Poseł na Sejm RP Marek Biernacki.
Młodzieżowy Konkurs Obywatelski. Młodzi wskażą co zmienić, by polepszyć jakość demokracji

Autor: Materiały organizatorów

Jak informuje Tomasz Kajzer, koordynator projektu ze stowarzyszenia „ProObywatel”, celem konkursu jest zachęcanie młodzieży do aktywnego poszukiwania wiedzy o zasadach i możliwościach funkcjonowania obywateli w Polsce.


 

Uczestnicy, którzy do 16 stycznia 2023 r. zgłoszą się do udziału w konkursie będą mogli wziąć udział w konkursowym teście z zakresu wiedzy o społeczeństwie lub stworzyć konkursowe wideo, w którym należy wskazać, co ich zdaniem można by zmienić lub udoskonalić w codziennym życiu na płaszczyźnie ogólnokrajowej, wojewódzkiej czy lokalnej.

Uczestnicy wykładu informacyjnego mieli okazję wysłuchać relację z pozycji ówczesnego uczestnika na temat transformacji ustrojowej oraz polityki bezpieczeństwa przedstawione przez Posła Marka Biernackiego, który kilkukrotnie sprawował funkcję ministra – w tym ministra spraw wewnętrznych i administracji, ministra sprawiedliwości czy koordynatora do spraw służb specjalnych.

Kolejny z prelegentów, dr Krzysztof Korda przedstawił swoje wspomnienia, jako były radny Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tczewie i doświadczenia jako późniejszy jej opiekun z ramienia tczewskiej Rady Miejskiej, gdy był wówczas jej najmłodszym radnym. Zasady konkursowego testu wiedzy oraz koncepcję dla konkursowych nagrań wideo zaprezentował Tomasz Kajzer ze Stowarzyszenia „ProObywatel”. Swoimi doświadczeniami w działalności samorządowej podzielili się także wicestarosta Andrzej Filsik oraz z-a prezydenta Tczewa - Adam Urban.


Przypomnijmy ,że zgłoszenia do udziału w konkursie są przyjmowane od 12.12.2022 do 16.01.2023 r. włącznie na adres poczty e-mail: [email protected] . Aby przystąpić do konkursu należy złożyć do organizatora formularz zgłoszeniowy dostępny do pobrania na stronie internetowej www.obywatel.pro/mlodziezowy.


Konkursowy test wiedzy będzie przeprowadzony 30.01.2023 w Tczewie. W tym samym czasie będzie miało miejsce finałowe posiedzenie komisji oceniającej zgłoszone konkursowe nagrania wideo.

Konkursowe filmiki wideo można nadsyłać na adres e-mail: [email protected] lub umieszczać na profilu social media Facebook lub TikTok zgłoszonego uczestnika z oznaczeniem #proobywatel23 do dnia 20.01.2023 r., zgodnie z regulaminem konkursu.

Ogłoszenie laureatów zakwalifikowanych z testu wiedzy oraz najlepiej ocenionych przez komisję konkursową filmików wideo nastąpi dnia 30.01.2023 r. w Tczewie po weryfikacji testów wiedzy.

Dla 30 uczniów, którzy uzyskają najlepsze wyniki testu wiedzy oraz dla 5 uczniów, których nagrania wideo uzyskają najlepszą ocenę komisji konkursowej przewidziano nagrody w postaci wyjazdu do Sejmu RP, który odbędzie się w marcu 2023 r.


opr. (red.)


 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama