sobota, 18 maja 2024 20:44
Reklama
Reklama

„Liczy się myślenie” o gamifikacji i grach w edukacji

Co się stanie, jeśli zamiast standardowej lekcji, uczniowie i uczennice wezmą udział w grze? Jak taki mechanizm wpłynie na przyswojenie przez nich wiedzy? Jak stworzyć angażującą i skuteczną grę edukacyjną? Na te i wiele innych pytań, nauczyciele i nauczycielki matematyki i nauk przyrodniczych znajdą odpowiedzi podczas drugiego cyklu bezpłatnych webinariów Hevelianum „Liczy się myślenie”. Nowa edycja poświęcona jest gamifikacji i wykorzystaniu gier w dydaktyce.
  • Źródło: Katarzyna Mejna
„Liczy się myślenie” o gamifikacji i grach w edukacji

Źródło: Katarzyna Mejna

Bezpłatne szkolenia dla nauczycieli matematyki i nauk przyrodniczych.

Rusza nabór do drugiej edycji projektu „Liczy się myślenie”, czyli cyklu 5 spotkań online skierowanych do nauczycieli i nauczycielek matematyki i nauk przyrodniczych w klasach 4–8 szkół podstawowych. Pierwsze zajęcia – 12 grudnia o godz. 15:45 – pt. „Jak grać w szkole, aby w mózgu wszystko grało?” poprowadzi neurobiolog, autor gry planszowej „Infekcja”, dr Wojciech Glac. Zapisy ruszają 28 listopada na stronie projektu www.hevelianum.pl/liczy-sie-myslenie.

- Celem projektu jest praktyczne wsparcie nauczycieli i nauczycielek matematyki oraz przedmiotów przyrodniczych w interdyscyplinarnym przekazywaniu wiedzy o świecie, z wykorzystaniem myślenia matematycznego. Tym razem na warsztat bierzemy gamifikację, czyli stosowanie elementów gier w procesie edukacyjnym. – zapowiada Bogna Pazderska z Hevelianum, koordynatorka projektu „Liczy się myślenie”. – Nowością tej edycji będzie konkurs dla nauczycieli i nauczycielek oraz ich klasy na realizację zajęć z użyciem wybranej metody poznanej na naszych szkoleniach. Po szczegóły zapraszam na stronę projektu. Znajdziecie na niej również scenariusze i skrypty z pierwszej edycji projektu. – dodaje. 

Udział w projekcie jest bezpłatny. Po zamknięciu listy zgłoszeń, Hevelianum kontaktuje się z chętnymi celem potwierdzenia uczestnictwa w poszczególnych webinariach, jak i w towarzyszącej im części warsztatowej. Kolejność zakwalifikowania zależy od kolejności zapisów oraz od nauczanego przedmiotu (w projekcie zagwarantowano pierwszeństwo nauczycielom matematyki – do 50%). Webinaria będą się odbywać od grudnia 2022 roku do czerwca 2023. Można wziąć udział w całym cyklu lub tylko w wybranych spotkaniach.

Po każdych zajęciach uczestnicy otrzymują zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia, a także scenariusz zajęć i książkę „Wielcy polscy matematycy” ufundowaną przez partnera strategicznego projektu – Fundację mBanku. Przewidziano, do wyczerpania zapasów, również nagrody finansowe dla laureatów konkursu na scenariusz zajęć edukacyjnych w oparciu o gamifikację ora nagrody rzeczowe dla uczniów biorących udział w jego realizacji.

Patronami drugiej edycji są Fundacja Empiria i Wiedza oraz Kreatywna Pedagogika.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Noc Muzeów w Gniewie. Biblioteka, parafia św. Mikołaja oraz Muzeum Archeologiczne przygotowało moc atrakcji Noc Muzeów w Gniewie. Biblioteka, parafia św. Mikołaja oraz Muzeum Archeologiczne przygotowało moc atrakcji 18 maja w Gniewie, po raz kolejny odbędzie się Noc Muzeów. W tegorocznej edycji udział biorą: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie, Kościół pw. św. Mikołaja w Gniewie, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku – oddział w Gniewie oraz Hotel Zamek Gniew. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji. W trzecią sobotę maja w Gniewie nie będzie można się nudzić. Tego dnia o godzinie 14:00 otwarta zostanie nowa wystawa czasowa pn. „Szyk, styl i elegancja – dawne i współczesne turnieje rycerskie” w Domu Bramnym. Na wzgórzu zamkowym będzie możliwość zwiedzania zamku z przewodnikiem oraz spacery z przewodnikiem po Gniewie. Odbędą się także warsztaty kreatywne dla dzieci i dorosłych oraz warsztaty edukacyjne o życiu na średniowiecznym zamku. Dodatkowo na placu turniejowym o godzinie 17:00 rozpocznie się turniej rycerski. W Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Gniewie o godzinie 16:00 w Sali Wystawowej rozpocznie się Pixel Party. Prawdziwa gratka dla fanów retro komputerów i retro gier! Pixel Party to prawdziwa podróż do przeszłości. O godzinie 17:00 w bibliotece odbędzie się inspirujące spotkanie autorskie z Kamilem Prabuckim i jego nową książką „Do czorta! Czyli nowe porządki w polskim piekle”. W tym czasie dla dzieci odbędzie się spacer z przewodnikiem ulicami Gniewu, po którym rozpoczną się warsztaty. Dodatkowo zapraszamy do czytelni, która zamieni się w strefę Legend Ziemi Gniewskiej.W Sali Kameralnej będzie można podziwiać obrazy wykonane przez Gniewską Grupę Malarską oraz skorzystać z loterii fantowej, przygotowanej przez Stowarzyszenie Gniewski Uniwersytet Trzeciego Wieku. O godzinie 19:00 rozpocznie się emocjonujący Nocny Maraton Szachowy. Natomiast w kościele parafialnym w Gniewie o godzinie 19:30 rozpocznie się spektakl Grupy Teatralnej pn. „Powołani” działającej przy Szkole Podstawowej SPSK w Gogolewie. Młodzi artyści przedstawią historię pt. "Szach Mat. Alicja w Krainie Grzechu". Niezapomnianym zakończeniem Nocy Muzeów będzie występ grupy Black Dragons z ich ognistym fire show. Organizatorzy wydarzenia serdecznie zapraszają wszystkich do uczestnictwa w przygotowanych atrakcjach! Noc MuzeówGniewZamek, kościół pw. św. Mikołaja, biblioteka, Dom Bramny18.05.2024godz. 17.00-00.00Data rozpoczęcia wydarzenia: 18.05.2024 17:00 – Data zakończenia wydarzenia: 18.05.2024 23:00
Reklama