czwartek, 25 kwietnia 2024 14:23

Mistrzostwa Świata w Czechach i ZŁOTO dla tczewianina Mateusza Biskupa!

W sobotę, 24 września w Racicach (Czechy) odbyły się finały Mistrzostw Świata. Polskie osady zdobyły dwa medale - wioślarska czwórka podwójna mężczyzn i parawioślarski mikst.

Autor: PZTW

Medalistami złotej czwórki zostali: Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański (M4x). Jak pisze na stronie Polski Związek Towarzystw Wioślarskich mieli pełną kontrolę nad finałowym biegiem. Biało-czerwoni wygrali z czasem 5:40.08. Niespełna sekundę stracili Brytyjczycy (05:40.97), którzy starali się atakować naszych zawodników, ale ci mistrzowsko się bronili. Brązowy medal wywalczyli Włosi (05:42.14).

Nasi zawodnicy we wspaniały sposób nawiązali do wielkich sukcesów „dominatorów”: Adama Korola, Michała Jelińskiego, Marka Kolbowicza i Konrada Wasielewskiego.

Gratulujemy Mateuszowi Biskupowi wielkiego sportowego sukcesu. To pierwszy złoty medal uzyskany przez wychowanka Unii Tczew. Do tego jeden z bardzo niewielu złotych medali uzyskanych przez tczewian w ostatnich latach. Jest to wspaniały prezent dla KKS Unia Tczew, która w 2022 r. obchodzi 100-lecie swojej działalności.