piątek, 3 maja 2024 09:11
Reklama
Reklama

Na scenie młode zespoły oraz goście specjalni: Tymon Tymański i Eurazja. POSŁUCHAJ [UTWORY WYKONAWCÓW]

In Memoriam Festiwal Grzegorza Ciechowskiego odbywa się od 2002 roku w Tczewie, rodzinnym mieście artysty. Pomimo skromnego budżetu na koncerty przyjeżdżają ludzie z okolicznych województw, a fani Republiki pielgrzymują z całej Polski i zagranicy. W ramach Festiwalu od 2006 roku ma miejsce również Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego, podczas którego rozmaici artyści prezentują własne interpretacje utworów tej nietuzinkowej postaci polskiej muzyki. Piosenki te wchodzą na stałe do repertuaru uczestników.
Na scenie młode zespoły oraz goście specjalni: Tymon Tymański i Eurazja. POSŁUCHAJ [UTWORY WYKONAWCÓW]

Autor: Materiały promocyjne

Na festiwalowych scenach w różnych salach, klubach i na świeżym powietrzu słyszeliśmy wykonawców grających alternatywne odmiany rocka, metal, hip hop, muzykę klasyczną, jazz, blues a nawet chór i DJów prezentujących style IDM, house i techno. Na ulicach, placach i w parkach miały miejsce rozmaite formy artystyczne takie jak czytanie poezji, happeningi i flash moby, parady pieszych, rowerzystów i motocyklistów, spacery ze zwierzętami. Wszystko to w biało czarnych kolorach Republiki, skutecznie reanimowało niezwykły klimat twórczości Grzegorza Ciechowskiego.

W koncertach finałowych Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego zagrało ponad 150 różnych solistów i zespołów, a cały Festiwal stworzył przestrzeń dla występu ponad 500 artystów. Z muzyką i poezją lidera Republiki zmierzyli się znani artyści tacy jak m. in.: Krystyna Prońko, Grażyna Łobaszewska, Maciej Maleńczuk, Jorgos Skolias, Tymon Tymański, Krzysztof Kiljański, Paulina i Natalia Przybysz, Tomek Makowiecki, Monika Brodka, Krzysztof Zalewski, Myslovitz, Cool Kids of Death, Muchy, Damian Ukeje, Ralph Kaminski, Adam Wendt, Vienio, KAYAH, Natalia Przybysz, Igor Herbut, Natalia Nykiel, Sztywny Pal Azji, Piotr Bukartyk, a także młode polskie wokalistki: Kasia Lins, Zuza Jabłońska, Marta Gałuszewska, Alicja Szemplińska, aktorzy scen trójmiejskich, krakowskich i warszawskich oraz Orkiestra Kameralna Progress.

W przygotowaniu Festiwali wzięło udział ponad 100 wolontariuszy, a o imprezie informowały ogólnopolskie radia i gazety, portale internetowe i telewizje. W organizację imprezy włączyli się muzycy związani z Grzegorzem Ciechowskim, tacy jak perkusista Republiki Sławomir Ciesielski, czy Adam Wendt.

 

PROGRAM

27 VIII - 04 IX 2022 r., godz. 08:00-18:00, dziedziniec Fabryki Sztuk w Tczewie wystawa „Grzegorz Ciechowski, flagowy muzyk z Tczewa”

27 VIII 2022 r., godz. 10:00-16:00, Fabryka Sztuk w Tczewie

gra miejska „Grzegorz Ciechowski - z Tczewa na muzyczne wyżyny”

27 VIII 2022 r., godz. 18:00

sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie

KONCERT FINAŁOWY

XVI Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego, wystąpią: Kajoa, Kosmodrom, MadRise, Mapa, OS.SO, Pasażer, Pola Coelho, Vestige KONCERTY SPECJALNE:

Remigiusz Knapik

Tymon Tymański & 10/4

Sławomir Ciesielski z zespołem „Eurazja”

 

Uczestnicy koncertu finałowego XVI Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego

Kajoa

KAJOA to polski zespół rockowy z Torunia. Tworzą go wokalistka Iwona Zuchniak, perkusista Jacek Leśniewski, gitarzysta i autor piosenek Michał Maliszewski oraz basista Artur Działdowski. Zespół istnieje od 1997 r., a po reaktywacji działa w obecnym składzie. Gościnnie na klawiszach gra Jan Gembala. 13.05.22 miała miejsce premiera debiutanckiej płyty pt .”Fale”. Zespół został nominowany w plebiscycie “Toruńskie gwiazdy” w kategorii Płyta Roku i Nadzieja Roku 2022.

Kosmodrom

Kosmodrom jako duo Rękasów powołaliśmy do życia we wrześniu 2020r. Nie jest to jednak nasz początek, a raczej moment przejścia do bardziej dojrzałego i świadomego rozdziału w tworzeniu i graniu muzyki. Musiało się wiele zdarzyć abyśmy mogli spokojnie powiedzieć, że nadszedł czas na ten braterski skład. Przez ostatnich osiem lat, czyli tak naprawdę od późne- go dzieciństwa, razem z kumplami z podstawówki, a potem liceum tworzyliśmy band o na- zwie NEED MORE CLOUDS. Pełni energii i może trochę naiwnej wiary w to, że uda nam się szybko rzucić świat na kolana koncertowaliśmy na wielu mniej, a potem bardziej istotnych scenach całego kraju. Zagraliśmy dziesiątki koncertów, występowaliśmy w studiach radio- wych i telewizyjnych, supportowaliśmy wiele gwiazd, zdobyliśmy sporo nagród ogólnopol- skich konkursów i festiwali. Równocześnie z graniem koncertów wypracowywaliśmy własne brzmienie tworząc kolejne autorskie piosenki, bo granie swojego jest dla nas kluczowe. Każ- da nuta i każde słowo jest z nas samych i chcemy żeby tak już zostało. Kiedy więc przyszedł czas gdy drogi życiowe muzyków z którymi tworzyliśmy NEED MORE CLOUDS naturalnie się rozjechały postanowiliśmy, że będziemy kontynuować granie już jako duo. Tak powstał KO- SMODROM. Zapraszamy na pokład.

MadRise

Gramy muzykę, bo po prostu musimy to robić, nie potrafimy inaczej. :) Nieważne czy to rock, funky, metal, czy jeszcze coś innego. Nie określamy gatunku, od tego są krytycy muzyczni. Cytując klasyka, "mówić o muzyce, to jak tańczyć o architekturze", więc zapraszamy na nasze strony, streamingi i oczywiście koncerty. MadRise, czyli rosnący szał, lub szalony wzrost, jak kto woli :) A poważniej mówiąc, początki sięgają 2018 roku, lecz zespół w obecnym składzie funkcjonuje dopiero od roku. Pracujemy nad materiałem na płytę, który mamy zamiar zarejestrować jesienią 2022.

Mapa

Mapa czyli Magda Pasierska – wokalistka, producentka muzyczna, kulturoznawczyni, nauczycielka śpiewu i aktywistka. Zagrała setki koncertów w Polsce i Europie, występując m.in. przed Bobbym McFerrinem, Leszkiem Możdżerem czy Beastie Boys. Znana z występów w zespole wokalnym Me Myself and I, współtworzyła też trio producenckie Herbata i współpracowała z takimi grupami jak m.in. Bipolar Bears czy Mr Transponder. Od 2018 roku prężnie rozwija swoją karierę solową pod pseudonimem Mapa. W 2017 roku opublikowała minialbum zatytułowany "EP1", a w zeszłym - debiutancki longplay „Wzywam Cię”.

OS.SO.

OS.SO (Zuzanna Ossowska) – kompozytorka, autorka tekstów, multiinstrumentalistka. Jej głównym instrumentem jest gitara basowa, ale gra też na pianinie, perkusji, gamelanie (indonezyjskich idiofonach) i śpiewa. Tworzy scenariusze do swoich teledysków i zajmuje się ich reżyserią. Literaturoznawczyni, pisząca muzykę i o muzyce – prowadzi autorską rubrykę w magazynie „Muzyk”, gdzie przygląda się dźwiękom kulturoznawczym okiem. W 2022 ukaże się pełnowymiarowy album artystki “Lethe” (WM Records/Agora), wydanie płyty wsparły ZAiKS i STOART

Pasażer

Pasażer – zespół tworzący rapowane piosenki w alternatywno-popowej stylistyce. Męska wrażliwość, elektronika i rockowy sznyt nadają grupie charakterystycznego brzmienia, określanego przez zespół jako „renesans lubelski’. Całość dopełniają emocjonalne teksty o nieudanych związkach, życiowych poszukiwaniach i afirmacji świata, z perspektywy tytułowego pasażera w ciągłej podróży. Smutniejszy Łąki Łan, weselszy Fisz Emade Tworzywo.

Pola Coelho

Instrumentalistka, wokalistka i producentka eksperymentuje muzycznie od ponad dekady. Związana z Avant Art Festival, magazynem "Glissando", Przeglądem Piosenki Aktorskiej oraz Instytutem Dźwięku. Poza aktywnościami dźwiękowymi i wielką miłością do sound designu interesuje się fotografią analogową i perfumiarstwem.

Vestige

Zespół Vestige powstał w 2016 roku. Po kilku tygodniach wspólnych prób zadebiutował podczas Przeglądu Kapel Studenckich w Lublinie zdobywając pierwsze miejsce. Wygrana dała możliwość zaprezentowania się szerszej publiczności oraz była motywacją dla dalszej działalności zespołu. Twórczość zespołu skupiona jest głównie wokół muzyki alternatywnej, z elementami post rocka i elektronicznych brzmień. Zespół nie wzbrania się od inspiracji mocną, klasyczno-rockową falą dźwięku, choć duży nacisk stawiany jest na budowanie ekspresji i dynamiki, którą stara się wzbogacić wartość interpretacyjną w tekstach utworów.

JURORZY XVI Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego

Barbara Jackiewiczredaktorka naczelna Telewizji Tetka oraz Radia Tczew. Autorka programów muzycznych.

Kamil Wicik – dziennikarz muzyczny Radia Gdańsk, popularyzator twórczości G. Ciechowskiego.,

Adam Wendt – absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest zapraszany do udziału w nagraniach programów radiowych i telewizyjnych oraz festiwalach jako saksofonista , kompozytor i aranżer. Jako solista i muzyk sesyjny współpracuje z jazzową czołówką Polski oraz gwiazdami muzyki pop. Laureat wielu nagród. W 1990 r. będąc muzykiem grupy z zespołem Walk Away otwierali europejskie koncerty Milesa Davisa. Jest pomysłodawcą i założycielem zespołów: Adam Wendt & Friends, Adam Wendt- Triologue. Aktualnie prowadzi zespóły: Adam Wendt Power Set oraz Adam Wendt Acoustic Set

Sławomir Ciesielskipolski muzyk. W latach 80 współzałożyciel, perkusista i autor muzyki niektórych utworów legendarnego zespołu Republika, którego liderem był Grzegorz Ciechowski. Grał z Opera, Kobranocka i wielu innych rockowych zespołach. Był założycielem i liderem zespołu perkusyjnego Kije. Obecnie współtworzy zespół Eurazja.

Eurazja Srzednickapolska wokalistka, kompozytorka muzyki i autorka tekstów. Zwyciężczyni jednego z odcinków popularnego programu telewizyjnego „Szansa na Sukces”.W latach 90 wyróżniona na Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie.

Kajetan Golicki – (ur. 1990) - krytyk muzyczny, znawca muzyki rozrywkowej, entuzjasta i popularyzator muzyki eksperymentalnej i alternatywnej.

Przedstawiciel fanów „Republiki”

NAGRODY w XVI Ogólnopolskim Konkursie Piosenek Grzegorza Ciechowskiego:

  1. Grand Prix (8000 zł) – Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego

  2. I Miejsce (5000 zł) – Nagroda Prezydenta Tczewa

  3. Nagroda Specjalna „Codziennych Finansów” (3000 zł)

  4. Nagroda Specjalna firmy Huber+Suhner (3000 zł)

  5. Nagroda Specjalna firmy Flex Poland (nagroda rzeczowa, zestaw nagłaśniający o wartości 2500 zł)

6 Nagroda Specjalna Stowarzyszenia „Porozumienie na Plus” (2000 zł)

  1. Nagroda Specjalna Fanów Republiki i Grzegorza Ciechowskiego (2000 zł)

  2. Nagroda Starosty Tczewskiego (1500 zł)

Uczestnicy koncertów specjalnych

Remigiusz Knapik

Podczas In Memoriam XXI Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego wystąpi Remigiusz Knapik. Artysta wykona we własnym opracowaniu, aranżacji następujące utwory: Nowe Sytuacje, Psy Pawłowa, Fanatycy Ognia, Poranna Wiadomość, Kaspar Hauser, Masakra, Rak Miłości. Remigiusz Knapik w 2014 roku ukończył z wyróżnieniem Wrocławską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W 2018 roku ukończył studia na wydziale pianistyki jazzowej w Conservatorium van Amsterdam. Uczestniczył w wielu prestiżowych warsztatach muzycznych, mając przywilej uczenia się od największych muzyków światowej sceny jazzowej, klasycznej i rozrywkowej. Jego życie od najmłodszych lat było zadedykowane muzyce; uczestniczył w mnóstwie konkursów, przeglądów, festiwali i wydarzeń artystycznych zarówno w Polsce, w Europie, jak i na całym świecie. W 2018 roku wydał swoją pierwszą płytę „Parallel Dispensations” nagraną w studiu Leszka Możdżera we Wrocławiu. W 2021 roku uczestniczył w wydarzeniu zorganizowanym przez Leszka Możdżera, Impart oraz Wrocławską Strefę Kultury pt. „Idzie Nowe. Leszek Możdżer przedstawia: Remigiusz Knapik”. Wraz ze swoim zespołem zagrał wiele koncertów na scenach klubów takich jak, Bimhuis czy Amsterdam Blue Note. Komponuje także muzykę do filmów, reklam i spotów promocyjnych. Koncertował, między innymi, w Europie, Japonii, w Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie. Muzyka i postać Grzegorza Ciechowskiego stanowią dla Remigiusza Knapika wielką inspirację, są jednym z powodów, dla których usiadł po raz pierwszy za klawiaturą fortepianu. Remigiusz Knapik uczestniczył dwukrotnie (w 2013 roku i 2017 roku) w Ogólnopolskim Konkursie Piosenek Grzegorza Ciechowskiego w składzie zespołów towarzyszących Justynie Różewicz i Dorocie Zygadło.

Tymon Tymański & 10/4

Projekt „Republika”, odwołujący się do nazwy polskiej supergrupy, to pomysł Tymona Tymańskiego, w którym trójmiejski artysta podjął się muzycznej konfrontacji z nowofalową legendą lat 80. XX wieku. Tymański rozpoczął pracę nad projektem już jesienią 2020 roku, wykonując na koncertach piosenki toruńskiego zespołu. W 2021 roku artysta wybrał piosenki z bogatego repertuaru zespołu i zaaranżował je w odmienny, nowatorski sposób. Powstała muzyka jest wypadkową wieloletnich doświadczeń Tymańskiego i oscyluje na pograniczu post rocka, post jazzu i nowoczesnej elektroniki. Na In Memoriam XXI Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego Tymon Tymański zaprezentuje projekt republikański z dużym zespołem muzyków. Towarzyszyć mu będą: Michał Wandzilak – piano, Marcin Gałązka – gitara, Tomasz Koper – perkusja, Maciej Sadowski – kontrabas, Ireneusz Wojtczak – saksofon, Michał Jan Ciesielski – saksofon, Dawid Lipka – trąbka, Roman Puchowski i Natalia Capelik-Muianga – wokale.

Zespół wykona:

  1. KOMBINAT

  2. PRĄD

  3. LAWA

  4. KONIEC CZASÓW

  5. REPUBLIKA

  6. OBCY ASTRONOM

  7. HALUCYNACJE

  8. TELEFONY

  9. NA BARYKADACH WALKA TRWA

  10. BIAŁA FLAGA

  11. NIE PYTAJ O POLSKĘ

  12. MOJA KREW

 

Sławomir Ciesielski z zespołem Eurazja

Grupa wykona w większości utwory autorstwa zespołu „Republika” i Grzegorza Ciechowskiego. Fani z pewnością z wielką niecierpliwością czekają na to wydarzenie. Zespół "EURAZJA" swój początek wziął od spotkania się na gruncie artystycznym wokalistki Eurazji Srzednickiej i perkusisty zespołu „Republika” S. Ciesielskiego. Wspólny udział w Teatrze Tworzenia bydgoskiego performera Jarosława Pijarowskiego zaowocował inicjatywą stworzenia wspólnego zespołu rockowego. W skład grupy wchodzą: Eurazja Srzednicka - wokal, Sławomir Ciesielski - perkusja, Michał Stryniewski - gitara, Katarzyna Maliszewska - klawisze plus bas.

A oto program koncertu:

  • utwory zespołu „Republika” i Grzegorza Ciechowskiego:

    1. Zróbmy to teraz

    2. Sam na linie

    3. Tak tak

    4. Nieustanne tango

    5. Witajcie w zoo

    6. Tak długo czekam/ciało

    7. Śmierć w bikini

    8. Sexy doll

    9. Nie pytaj o Polskę

    10. Śmierć na 5

  • utwory własne „EURAZJI”:

  1. 100 słońc

  2. Iskry

  3. Deszczyk

Wystawa “Grzegorz Ciechowski, flagowy muzyk z Tczewa”.

W tym roku tczewska Fabryka Sztuk w ramach In Memoriam XXI Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego przygotuje wystawę fotograficzną pt. „Grzegorz Ciechowski, flagowy muzyk z Tczewa”. Ekspozycję będzie można oglądać na dziedzińcu instytucji od 27 sierpnia do 4 września w godzinach 8:00 – 18:00. Wystawa przedstawia głównie obrazy z dzieciństwa i młodości artysty. Celem wystawy jest ukazanie związków artysty, także muzycznych, z rodzinnym miastem.

Gra miejska „Grzegorz Ciechowski – z Tczewa na muzyczne wyżyny”

Oprócz prezentacji fotograficznej Fabryka Sztuk zorganizuje również grę miejską pt. „Grzegorz Ciechowski – z Tczewa na muzyczne wyżyny”. Dla uczestników gry przydatna będzie znajomość życiorysu i twórczości Grzegorza Ciechowskiego oraz topografii Tczewa. Gra zakończy się podróżą muzyczną windą. Wygrać można puszkę nawiązującą stylistycznie do barw „Republiki” ze słodkimi krówkami. Gra odbędzie się 27 sierpnia w godzinach 10:00 – 16:00. Początek w Fabryce Sztuk w Tczewie, ul. 30-Stycznia 4.

SPONSORZY:

Festiwal jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Tczew przeznaczonych na realizację zadania publicznego pt. „Kultura i ochrona dziedzictwa narodowego”. Sponsorami ponadto są: ZWiK Tczew, ZUOS Tczew, Bank Spółdzielczy w Tczewie, Bud- Invest, Starostwo Powiatowe w Tczewie, Przychodnia Rogowscy.

Bud Invest Group to grupa z ponad 15-to letnim doświadczeniem na rynku lokalnym, obecnie mocno rozwijająca swoją produkcję obiektów modułowych na bazie konstrukcji stalowej pod marką Bud Invest Modular. Swoje ogromne doświadczenie w produkcji elementów stalowych (Bud Invest Steel) przeznaczonych dla przemysłu stoczniowego, przeniosła obecnie na grunt budownictwa kubaturowego. Posiadane przez nią certyfikaty spawalnicze oraz doświadczona kadra, pozwala na wyznaczanie kierunków rozwoju budownictwa modułowego opartego na stali, z włączeniem nowoczesnych rozwiązań z zakresu fotowoltaiki za sprawą jej marki Energy.

FUNDATORZY NAGRÓD W XVI OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PIOSENEK GRZEGORZA CIECHOWSKIEGO:

Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Tczewa, starosta tczewski, Stowarzyszenie „Porozumienie na Plus”, Codzienne Finanse, Flex Poland, Huber+Suhner i Fani Republiki i Grzegorza Ciechowskiego.

 

UTWORY ZESPOŁÓW FESTIWALOWYCH

Pola Coelho - Chore sytuacje

 

Vestige - Noma

Kliknij aby odtworzyć
da

Kliknij aby odtworzyć

Pasażer - Elderflower

Kliknij aby odtworzyć

Madrise - Pustka

Kliknij aby odtworzyć

Kosmordrom - Samuraj

Kliknij aby odtworzyć

Kajoa - Fale

Kliknij aby odtworzyć

Osso - Horyzont Zdarzeń

Kliknij aby odtworzyć



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Fan 24.08.2022 22:15
Ciechowski w wersji na depeche mode...? Czekamy na republike wcwersji elektro:-))

Uroczystości z okazji uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Przemarsz z pl. św. Grzegorza, pokazy strażackie i piknik rodzinny Uroczystości z okazji uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Przemarsz z pl. św. Grzegorza, pokazy strażackie i piknik rodzinny Wkrótce obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji z 1791 r. oraz piknik z okazji Święta Konstytucji 3 Maja oraz 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Mirosław Augustyn, starosta tczewski oraz Barbara Kamińska przewodnicząca Rady Powiatu Tczewskiego zapraszają do wzięcia udziału w obchodach 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które odbędą się 3 maja (piątek) w Tczewie. Program uroczystości: 12:15 – zbiórka uczestników i pocztów sztandarowych – Plac Św. Grzegorza w Tczewie 12:30 – Msza Św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Tczewie 13:30 – przemarsz uczestników spod Kościoła Farnego na Skwer Konstytucji 3 Maja pod przewodnictwem Harcerskiej Orkiestry Dętej 13:45 – uroczystości pod tablicą pamiątkową na Skwerze Konstytucji 3 Maja: - wspólne odśpiewanie hymnu narodowego – przemówienie Starosty Tczewskiego,- koncert w wykonaniu zespołu wokalnego “Fisolki”,- złożenie wiązanek kwiatów pod tablicą pamiątkową,- intronizacja Króla Kurkowego.- Piknik z okazji Święta Konstytucji 3 Maja oraz 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. 3 maja br. w godz.: 15:00 – 18:00 w Fabryce Sztuk, przy ul. 30 Stycznia 4 w TczewieProgram- Koncert Kociewskiej Orkiestry Dętej “Torpeda”- Koncerty młodych wokalistów pod kierunkiem Agaty Sowy- Pokazy Strażackie- Warsztaty plastyczne- “Gra rodzinna”- Zwiedzanie Wieży Ciśnień - siedziby Tczewskiego Bractwa Kurkowego- Słodki poczęstunek Piknik z okazji Święta Konstytucji 3 Maja oraz 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej3 maja 2024 r.Godz. 15:00 – 18:00Fabryka Sztuk, ul. 30 Stycznia 4 w Tczewie Organizatorzy: Powiat Tczewski, Fabryka Sztuk, OSP TczewData rozpoczęcia wydarzenia: 03.05.2024 12:15 – Data zakończenia wydarzenia: 03.05.2024 18:30
Już 4 maja „Kulturalna Majówka” z koncertami  i atrakcjami na bulwarach nad Nogatem w Malborku (przy Szkole Łacińskiej) Już 4 maja „Kulturalna Majówka” z koncertami i atrakcjami na bulwarach nad Nogatem w Malborku (przy Szkole Łacińskiej) 4 maja od godz. 15.00 przewidziano warsztaty, pokazy kulinarne oraz animacje dla dzieci. O godz. 18:00 zagra dla Państwa Domansky a o godz. 19.30 grupa Dagadana. Na imprezę zapraszają Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski, Malborskie Centrum Kultury i Edukacji oraz Fundacja Nadzieja II zapraszają na „Kulturalną Majówkę”.  DAGADANA - już od ponad 15 lat znakomicie łączy elementy kultury polskiej i ukraińskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Tam, gdzie dociera, przekracza granice pomiędzy narodami, sceną a publiką, udowadniając, że szczerość w muzyce zapoczątkowuje niesamowitą mistyczną przygodę, wymianę dziejącą się między ludźmi.Zespół jest ambasadorem słowiańskiej kultury, zarówno polskiej, jak i ukraińskiej. DAGADANA jako jedyny zespół z Polski i Ukrainy zagrał w 2019 roku na legendarnym Glastonbury Festival! Rozpisywał się o nich amerykański National Geographic. Koncertowali w 30 krajach. Na tratwie, w kopalni, na pustyni, na największym festiwalu w Ameryce Południowej a także podczas wielu tournée w Chinach. Nowa płyta „Tobie” (nominowana do Nagród Fryderyk 2022) jest pełna pieśni życzeniowych (najstarszych utworów zachowanych na słowiańskich ziemiach). Folkowo-jazzowo-elektroniczne aranżacje są ważnym głosem nie tylko w polsko-ukraińskich relacjach. Zespół pokazuje, że śpiewając w ojczystych językach, można zwrócić uwagę radiowców i słuchaczy w najdalszych zakątkach naszego globu. Kraje, w których koncertowali:Algieria, Argentyna, Austria, Brazylia, Bułgaria, Chiny, Kanada, Republika Czeska, Indie, Indonezja, Francja, Korea Południowa, Malezja, Maroko, Mołdawia, Niemcy, Norwegia, Polska, Rumunia, Serbia, Singapur, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Tajwan, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Zjednoczone Emiraty Arabskie. Skład zespołu:Daga Gregorowicz- wokal, elektronika, perkusjonaliaDana Vynnytska- wokal, instrumenty klawiszowe, perkusjonaliaMikołaj Pospieszalski- kontrabas, gitara basowa, skrzypce, syntezatory, wokalBartosz Mikołaj Nazaruk- perkusja, perkusjonalia, wokal DOMANSKY - to nieco łagodniejszy projekt muzyczny Sylwestra Domańskiego, dotychczas związanego z warszawskim zespołem Fabryka. W składzie nowego zespołu znaleźli się głównie muzycy kojarzeni z trójmiejską sceną muzyczną. Zespół zawiązał się w 2022 roku po nagraniu solowego albumu "Amore" przez Sylwestra. „Domansky” wykonuje utwory z pogranicza rocka alternatywnego i muzyki elektronicznej. W repertuarze zespołu znajduje się między innymi kilka utworów do poezji gdyńskiego poety - Krzysztofa Cezarego Buszmana , a także kilka własnych wersji znanych polskich utworów. W ramach „Radiowej Trasy Koncertowej” grupa wystąpi w Tczewie (30 IV), Kołobrzegu (2 V) i Malborku. Grupę tworzą:Sylwester SLY Domański - wokal,Sebastian Chilewski - perkusja,Błażej Kucman - gitara basowa,Olaf Szczełuszczenko - gitaraŁukasz Jakubowicz - instrumenty klawiszowe Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Koncert "Kulturalna Majówka"Dagadadana, DomanskyMalborkBulwar nad Nogatem4 maja godz. 15.00  UM w MalborkuData rozpoczęcia wydarzenia: 04.05.2024 15:00 – Data zakończenia wydarzenia: 04.05.2024 21:00
Reklama