7 czerwca br. tczewscy kryminalni ustalili, że z niezabezpieczonego pojazdu pokrzywdzonego, zaparkowanego w pobliżu miejsca budowy znajdującej się na terenie powiatu tczewskiego sprawca dokonał kradzieży elektronarzędzi o łącznej wartości około 2 tys. zł. Przyjmujący zawiadomienie mundurowi ustalili, że do zdarzenia doszło na przełomie kwietnia i maja tego roku. Po kradzieży sprawca pozostawił elektronarzędzia w jedynym z lombardów mieszczących się w Tczewie. Policjanci odzyskali skradzione mienie.
Kryminalni zajmujący się tę sprawą ustalili, że związek z kradzieżą ma 36-letni mieszkaniec Tczewa, którego zatrzymali w trakcie pracy na jednym z obiektów budowlanych w Gdańsku, a następnie doprowadzili do tczewskiej komendy. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił dzisiaj przedstawić zatrzymanemu 36-latkowi zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci przypominają, że gdy parkujemy samochód, nawet na krótką chwilę należy:
- zawsze go zamknąć;
- sprawdzić, czy wszystkie okna są domknięte, a klapa bagażnika zatrzaśnięta;
- włączyć alarm oraz inne posiadane zabezpieczenia;
- nie pozostawiać wewnątrz żadnych wartościowych rzeczy np. telefonów, nawigacji, torebek czy saszetek.
KPP Tczew







![[FOTO, FILM] Pozbawił wolności, zabił, ukrył i spalił zwłoki! Policjanci zatrzymali trzy osoby [FOTO, FILM] Pozbawił wolności, zabił, ukrył i spalił zwłoki! Policjanci zatrzymali trzy osoby](https://static2.tczewska.pl/data/articles/sm-4x3-foto-film-pozbawil-wolnosci-zabil-ukryl-i-spalil-zwloki-policjanci-zatrzymali-trzy-osoby-1771235835.png)


Napisz komentarz
Komentarze