wtorek, 4 października 2022 08:12
Reklama
Reklama

Co robi prezydent miasta w godzinach pracy?

Powszechnie wiadomo, aby zostały zrealizowane ciekawe pomysły, nie wystarczy tylko sam interesujący pomysł. Należy również włożyć w jego powodzenie dużo pracy. Od wielu lat odnoszę wrażenie graniczące z pewnością, iż jednego i drugiego brakuje naszym włodarzom. Wielokrotnie już pisałem o tym, że Tczew coraz bardziej przypomina głęboko prowincjonalne miasteczko będące w stagnacji.
  • Źródło: Gazeta Tczewska
Co robi prezydent miasta w godzinach pracy?

Obserwując nastroje społeczności lokalnej, nie jestem w tym przekonaniu odosobniony, a wręcz grono osób wyrażających dezaprobatę dla rządzących miastem dynamicznie się powiększa. Daje to pewną nadzieję, iż kolejne wybory samorządowe przewrócą lokalne układy i może nastąpi zmiana pokoleniowa, a za rządzenie miastem zabiorą się ludzie kreatywni i pracowici z wizją rozwoju. Ile szkody dla miasta robią od lat lokalni włodarze trudno wyliczyć, jednak staram się pokazywać skrajnie kontrowersyjne pomysły lub ich brak.

Często zadaje sobie pytanie - dlaczego tak się dzieje, że miasto przestaje być atrakcyjne, a młodzi mieszkańcy z Tczewa uciekają? Dzisiaj jest nas już tylko ok. 54.000 mieszkańców i to wynik sprzed półtora roku. Miasto bez charakteru staje się prowincjonalnym grajdołem. Żeby było jasne bardzo mnie to martwi, a rządzący miastem swoją postawą więcej niż tylko irytują. W zasadzie powinienem użyć kilku niecenzuralnych słów. Odpowiedź dlaczego tak się dzieje - nie jest zbyt skomplikowana. Obserwując sesje Rady Miejskiej trzeba mieć bardzo dużo samozaparcia, aby nie zasnąć. Żadnej kreatywności, dynamiki działania, oznak profesjonalizmu. W zasadzie można określić, iż miasto wygląda tak jak Sesje Rady Miejskiej. Czy istnieje opozycja, która moderuje i kreuje własne pomysły? Opozycja, która kontroluje i nie dopuszcza do realizacji absurdalnych pomysłów, jak chociażby remontu basenu w centrum miasta? Może czasami pojawia się jakiś przebłysk. Jednak jest to tak marginalne zjawisko, iż odnoszę wrażenie, że opozycja nie istnieje.  Jeżeli w radzie programowej propagandowego pisma wydawanego przez Urząd Miejski, które pieje z zachwytu nad rozwojem miasta i dokonaniami prezydenta miasta (a jego nazwisko i zdjęcia pojawiają się kilka lub kilkanaście razy w każdym piśmie), zasiadają przedstawiciele „opozycji”, to o jakiej opozycji mówimy? A z miastem jest źle.

Jednak należy zadać sobie pytanie, dlaczego? Każdy poważny uczciwie pracujący człowiek wie, iż w godzinach pracy czas poświęcamy na zadania, które na wyznaczył pracodawca. A kim jest prezydent miasta? Pracownikiem zatrudnionym przez mieszkańców w konsekwencji wygrania wyborów i opłacany przez mieszkańców. W 2020 roku prezydent Tczewa zarobił około 140.000 zł (zeznania za rok 2021 jeszcze nie ma), więc możemy od niego wymagać dużo tym bardziej, że pchał się na to stanowisko sam.

A co robi prezydent Tczewa w godzinach pracy? Zauważyłem, iż w tym czasie jest aktywnym blogerem na facebooku. Tylko w marcu tego roku, w godzinach urzędowania od 8 do 16  prezydent Pobłocki dokonał 63 wpisów na swoim profilu fb. Nie był to przypadek, ponieważ w lutym, który jest krótkim miesiącem było to ok. 51 wpisów w godzinach urzędowania!!!, a w kwietniu nie jest lepiej. Kiedy pan panie prezydencie pracuje?  Być może jest to również przyczyna tego, iż prezydent Pobłocki nie miał czasu wziąć udział w ostatnich trzech Sesjach Rady Miasta?

Czy należy więc dziwić się, iż miasto systematycznie brnie w otchłań prowincji? Trzeba przyznać, że prezydenta Pobłockiego wszędzie pełno. O Internet jak widać zadbał sam, w propagandowym piśmie opłacanym przez samorząd jest gwiazdą, a większość uzależnionych lokalnych mediów rozpływa się z zachwytu nad prezydentem i jego dokonaniami.

Jednak w każdym szanującym się zakładzie pracy, taki pracownik zostałby zwolniony. Pan jest pracownikiem zatrudnionym przez mieszkańców i mam nadzieję, iż podczas nadchodzących przyszłorocznych wyborów samorządowych mieszkańcy wręczą panu wypowiedzenie. Potencjał Tczewa zasługuje na Prawdziwego Prezydenta Miasta.

 

[email protected]

https://www.facebook.com/olek.wojciechowski.1829/

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
XYZ 10.06.2022 07:08
Jak jest się dennym prezydentem miasta to trzeba zastosować socjotechnikę oszukującą mieszkańców. A co jak, co to Pobłocki umie robić znakomicie.

Pracuś 16.05.2022 07:59
Lansować to Pobłocki się potrafi i tylko tyle.

Joggi 13.05.2022 07:01
Żenada. Oczekiwałbym od prezydenta miasta innego rodzaju aktywności. Zamiast działać na rzecz miasta, działa na rzecz promocji własnej osoby! A to, że władze nie wiedzą jak zająć się miastem to żadna nowość

byle nie burdelu !!! 10.05.2022 12:08
..w sumie to i tak nieźle ....pisowski eks marszałek Kuchciński(pewnie nie on jeden) było nie było, niedawno jeszcze druga osoba w państwie, zabawiał się z nieletnimi prostytutkami ukraińskimi, z czego relację opartą na taśmach wideo, PRZED KOMISJĄ SEJMOWĄ złożył funkcjonariusz CBA - kwitując igraszki prominentnego PiSowca - jednym słowem OBRZYDLISTWO!!! (przesłuchanie dostępne w sieci)...tak więc politycy niech lepiej bawią się fejsem, niźli mieliby się łajdaczyć i stać się , co oczywiste, obiektem szantażu. Te taśmy tłumaczą wyjątkową uległość administracji pisowskiej wobec ukraińców, z ich bezkarnością włącznie...bo jakoś nie znajduję nigdzie informacji o zatrzymaniu i przedstawieniu zarzutów sprawczyni chuligańskiego, co najmniej, ataku na przedstawiciela dyplomatycznego obcego państwa ...ciekawe, jakby smolińskiemu wylać na baniak wiadro pomyj , to czy sasin z kamińskim też by rozumieli emocje sfrustrowanego Polaka - obywatela II kategorii we własnym (chyba ?)państwie ?

Witold M. 10.05.2022 06:27
Darmozjady biorą pieniądze i tylko się bawią nic nie robią dla mieszkańców.

będzie sie dzaiło ? :) 10.05.2022 12:31
zerknij na YT...wbij hasło "przesłuchanie janika"...to usłyszysz jak wygląda "prawdziwa zabawa" :) agent janik oczywiście już nie pełni służby w cba :)))

DD 05.05.2022 13:45
Może prezydent ma pracę zdalną i robi to w wolnej chwili?

Jantjaro 03.05.2022 00:12
U mnie w robocie za siedzenie na facebooku w godzinach pracy od razu zwolnienie.

Zuzanna S. 22.05.2022 09:31
U mnie to samo za siedzenie w internecie na priv zaraz zwolnienie. Jak Pobłocki na to sobie pozwala to, co robią jego podwładni ? Przykład idzie z góry.

Reklama
Kopie wielkich mistrzów Henryka Kudzio. ZOBACZ Zaginione dzieła m.in. „Portret młodzieńca” Rafaela Kopie wielkich mistrzów Henryka Kudzio. ZOBACZ Zaginione dzieła m.in. „Portret młodzieńca” Rafaela Spragnionych obcowania ze sztuką zapraszamy do Galerii Henryka Kudzio. Jej kolejna odsłona w najbliższy czwartek – 28 kwietnia o 18.00 w kamienicy Fabryki Sztuk przy ul. Podmurnej 15. Galeria Henryka Kudzio jest bez wątpienia przesiąknięta duchem dzieł wielkich mistrzów. Hans Memling, Hieronim Bosch, Rafael Santi, Leonardo da Vinci, Pieter Bruegel czy Jan Vermeer – to tylko niektórzy artyści, z których twórczością możemy obcować w Fabryce Sztuk. Kopie ich obrazów od lat tworzy artysta malarz, grafik Henryk Kudzio. Czyni to w mistrzowski sposób. Rytmiczna precyzja, dążenie do wiernego odzwierciedlenia oryginału są cechami charakterystycznymi Jego warsztatu. Warto dodać, że nie wszystkie prezentowane w Galerii kopie można oglądać w oryginale w innych muzeach. Do strat wojennych należy „Portret młodzieńca” Rafaela. To dzieło zaginione, zrabowane przez hitlerowskie Niemcy podczas drugiej wojny światowej. Bardzo ciekawe są też przedstawienia oryginalnych rzeźb w formie rysunku. Przykładem jest „Laokoon” z Muzeów Watykańskich oraz „Pieta” Michała Anioła, będąca jedyną sygnowaną rzeźbą tego artysty.     Galerię można odwiedzać do końca października 2022 r. Wstęp bezpłatny. poniedziałek-piątek 8.00-18.00 soboty, niedziele, święta 10.00-18.00 (kwiecień-sierpień) soboty, niedziele, święta 10.00-16.00 (wrzesień-marzec)     Fabryka Sztuk Data rozpoczęcia wydarzenia: 28.04.2022 09:00 – Data zakończenia wydarzenia: 31.10.2022 09:00
Hommage à Profesor Kazimierz Ostrowski. Pamięć obrazów Hommage à Profesor Kazimierz Ostrowski. Pamięć obrazów wernisaż: 15 września 2022, godz.18:00 wystawa czynna: 16 września - 2 października 2022, w godz. 12.00-18.00 miejsce: Zbrojownia Sztuki, Targ Węglowy 6, Gdańsk Artyści: Badowska Wilga, Bau Jarosław, Bereźnicki Kiejstut, Bielawski Andrzej, Bryzgalski Kuba, Buczkowski Jan, Cybulski Daniel, Czerniawski Józef, Cześnik Henryk, Dobrowolska Alina, Dolega Zuzanna, Florczak Robert, Garczyński Przemysław, Garnowski Michał, Gliszczyński Krzysztof, Gorczyński Maciej, Ignatowicz Filip, Jadczuk Aleksandra, Józefowicz Katarzyna, Józefowicz Piotr, Kalkowski Kazimierz, Karmasz Andrzej, Kornacki Jacek, Krechowicz Dominika, Krechowicz Jerzy, Kucharski Tomasz, Lasecki Hugon, Lejman Dominik, Lipnicki Sławomir, Łajming Włodzimierz, Łopaciński Przemysław, Miszkin Teresa, Model Marek, Modzelewski Jarosław, Nathan Piotr, Nowicka Hanna, Osicki Janusz, Ostrogórski Jerzy, Pela Magdalena, Pęk Mateusz, Plota Janusz, Pieleszek Jakub, Polkowski Krzysztof, Przyżycka Agata, Reinert-Faleńczyk Anna, Sobczyk Marek, Starzec Teresa, Sylwestrowicz Arkadiusz, Świeszewski Maciej, Targońska Maria, Treppa Zbigniew, Waligórska Anna, Widyński Aleksander, Wróblewski Krzysztof, Wrzesiński Marek, Zaremba Wiesław, Zawicki Marcin, Zdybel Jacek Impulsem do stworzenia wystawy, było przekazanie Uczelni przez córkę Profesora Kazimierza Ostrowskiego, Panią Honoratę Pilszyk, podobrazi, jakie pozostawił po sobie Mistrz. Były to płótna zagruntowane przez Artystę osobiście, gotowe do dalszej pracy, niektóre z ledwo zaczętym szkicem lub próbą pozostawionego koloru. Gdy zobaczyłem je w pracowni w Gdyni (a było to w 2015 roku), pomyślałem, że te podkłady mogłyby stać się inspiracją do stworzenia nowych prac, rodzaju symbolicznej kontynuacji, dokończenia dzieła przez innych malarzy. Przygotowanie wystawy prac namalowanych przez innych twórców, na płótnach należących do Kazimierza Ostrowskiego, było ideą intrygującą, wartą zaangażowania. Podobrazia dość szybko powędrowały nie tylko do jego absolwentów i przyjaciół, ale także artystów z innych ośrodków, przyjaciół związanych z Galerią Koło (w której prace Profesora prezentowane były na wystawie inaugurującej działalność galerii w 1995 roku). Gest ten został przyjęty z zainteresowaniem jako duże wyzwanie artystyczne. Ponieważ ilość podarowanych „Kachowych” płócien była ograniczona, wracając ponownie do pomysłu realizacji wystawy, postanowiłem ją rozszerzyć. Zaproponowałem udział w wystawie wszystkim pracownikom Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Ważny jest udział w projekcie najmłodszych pracowników Wydziału Malarstwa, którzy nie mieli okazji poznania profesora Kazimierza Ostrowskiego, znają osobę Profesora tylko z opowieści. Celem wystawy jest wyrażenie uznania dla twórczej postawy Kazimierza Ostrowskiego i jego artystycznych zmagań. Jest to także wyzwanie wobec historii i dziedzictwa kultury. Warto przekazywać naszą wspólną historię nowym pokoleniom, które stają się jej symbolicznymi spadkobiercami. Poprzez udział artystów różnych generacji, będziemy mogli przyjrzeć się artystycznym ideom, które mimo pokoleniowych różnic, posiadają wspólny rodowód. Istotny jest także modernistyczny rys w twórczości Profesora i jej relacja z malarstwem współczesnym. W obecnym roku 2022 mija 105 rocznica urodzin Profesora i pewnie gdyby żył, celebrowalibyśmy ją hucznie. Mamy niecodzienną okazję by tak się stało, by na chwilę wrócić do wspólnie spędzonych chwil. W 2002 roku byłem pomysłodawcą utworzenia Nagrody im. Kazimierza Ostrowskiego, którą Zarząd Okręgu ZPAP w Gdańsku przyznaje dorocznie za wybitne osiągnięcia w dziedzinie malarstwa. W 2010 roku, pełniąc funkcję Dziekana Wydziału Malarstwa, zainicjowałem wydawnictwo o charakterze dokumentacyjnym, w którym sporo artystów mogło się podzielić swoimi wspomnieniami związanymi z osobą Profesora. Wielu z nich nie ma już wśród z nas. Pozostają nieocenione słowa, które z czasem nabierają szczególnej wymowy. Rozpoczęty dialog wymaga kontynuacji, by mógł rozwijać się w czasie, nabrać impetu. Ważną częścią projektu jest wydawnictwo, które zostanie zrealizowane po wystawie. Biorący udział w tym przedsięwzięciu artyści, będą mogli zaprezentować nie tylko swoje dzieła, ale także wspomnienia związane z Profesorem oraz refleksje odnoszące się do czasów studiów na Wydziale Malarstwa. To niecodzienne spotkanie jest dla nas wszystkich okazją, by oddać hołd Profesorowi oraz docenić Jego wiarę w sztukę i przepełnione pasją oddanie profesji malarza. Krzysztof Gliszczyński Kurator: prof. dr hab. Krzysztof Gliszczyński Współpraca kuratorska: dr Daniel Cybulski Wydział Malarstwa ASP w Gdańsku Patroni medialni: trójmiasto.pl, Magazyn „Linia”, Magazyn Trójmiejski „Prestiż”, "Notes na 6 tygodni", Radio Gdańs Wydarzenie FB:  https://www.facebook.com/events/422290226552438  Data rozpoczęcia wydarzenia: 18.08.2022 14:00 – Data zakończenia wydarzenia: 02.10.2022 18:00
Reklama
a