wtorek, 27 stycznia 2026 19:57
Reklama
Reklama

Utytułowana sportsmenka m.in. medalistka olimpiady w Moskwie Honorową Obywatelką Miasta Tczew

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Tczewie radni zdecydowali o nadaniu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Tczewa Czesławie Helenie Kościańskiej (ur. 22 maja 1959 w Tczewie) – wioślarce, srebrnej medalistce olimpijskiej z Moskwy.
Utytułowana sportsmenka m.in. medalistka olimpiady w Moskwie Honorową Obywatelką Miasta Tczew

Autor: wikipedia.pl

Czesława Helena Kościańska-Szczepińska była zawodniczką Unii Tczew oraz Gedanii Gdańsk. Wielokrotnie była mistrzynią Polski w różnych osadach.

Największe sukcesy odnosiła w parze z Małgorzatą Dłużewską. Razem zdobyły srebro w Moskwie oraz dwa medale mistrzostw świata: brąz w 1979 i srebro w 1982 r.

Brała udział w Igrzyskach Olimpijskich w roku 1988 (w czwórce). Jest 15-krotną mistrzynią Polski (1978-1989) w dwójce bez sternika, czwórce ze sternikiem i ósemce. Karierę zakończyła w 1989r.

 

Wręczenie tytułu odbędzie się podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej z okazji Dnia Tczewa planowej na dzień 30 stycznia 2022r.

 

pl.wikipedia.org, gdansk.pl/fot.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Festiwal Smaków Regionalnych wraca! Druga edycja już na przełomie lutego i marca 2026 Festiwal Smaków Regionalnych wraca! Druga edycja już na przełomie lutego i marca 2026 Miłośnicy regionalnych przysmaków mogą już zapisywać datę w kalendarzu. W dniach 28 lutego – 1 marca 2026 roku odbędzie się druga edycja Festiwalu Smaków Regionalnych. Organizatorzy zapowiadają jeszcze więcej wystawców, nowych smaków i wyjątkowy klimat, który przyciągnie zarówno smakoszy, jak i całe rodziny.Po sukcesie pierwszej edycji Festiwal Smaków Regionalnych powraca w jeszcze większym wydaniu. Przez dwa dni odwiedzający będą mogli spotkać lokalnych producentów z różnych regionów Polski, spróbować tradycyjnych wyrobów oraz poznać historie kryjące się za ich recepturami.Na uczestników czekać będą m.in. sery, miody, pieczywo, wędliny i wiele innych regionalnych specjałów. Jak zapowiadają organizatorzy, w tym roku wydarzenie zostanie rozszerzone o nowe strefy tematyczne oraz większą przestrzeń wystawienniczą, co ma zapewnić jeszcze lepszy komfort zwiedzania i zakupów.– To wydarzenie dla wszystkich, którzy cenią dobrą, autentyczną kuchnię i produkty tworzone z pasją. Jedno jest pewne – nikt nie wyjdzie stąd głodny – zapowiadają organizatorzy.Festiwal Smaków Regionalnych to nie tylko okazja do zakupów, ale też do kulinarnej podróży po Polsce i spotkań z ludźmi, którzy stoją za wyjątkowymi produktami.Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu mogą już teraz śledzić informacje organizatora w mediach społecznościowych i zaznaczyć swoją obecność na wydarzeniu, aby być na bieżąco z kolejnymi ogłoszeniami.Data rozpoczęcia wydarzenia: 28.02.2026
Reklama