niedziela, 19 maja 2024 01:46
Reklama
Reklama

Jeśli zamierzasz w wakacje świetnie się bawić – tczewska biblioteka plenerowa zaprasza !! [GALERIA ZDJĘĆ]

Biblioteka plenerowa zaprasza małych i dużych czytelników na cotygodniowe spotkania pod chmurką. Najmłodsi będą mogli uczestniczyć w plenerowych zajęciach. Organizatorzy zapewnią dużo zabawy i trochę wiedzy, nie tylko o pszczołach.
Jeśli zamierzasz w wakacje świetnie się bawić – tczewska biblioteka plenerowa zaprasza !! [GALERIA ZDJĘĆ]

Autor: MBP Tczew

W każdą środę lipca i sierpnia od godz.12.00 do godz. 13.00 obok budynku biblioteki na Starym Mieście przy Skwerze dr Schefflera odwiedź Wakacyjny Kulturalny Pszczeli Zakątek biblioteki.

 

Dlaczego pszczeli? Ponieważ pszczoły to małe, pracowite i często niedoceniane owady. Podczas spotkań, dowiesz się jak wiele im zawdzięczasz! Podczas zajęć literacko-plastycznych na świeżym powietrzu, które odbyły się 7 lipca, uczestnicy poznali historię bohaterów opowieści z cyklu „Pszczółka Maja”, stworzyli kwietną łąkę i jej mieszkańców. Dodatkową atrakcją były zabawy ze śpiewem. Wszyscy otrzymali certyfikat kULturalnego czytelnika.

 

14 lipca dzieci wykonają papierowe ule, a bibliotekarze zdradzą tajemnice żółto-czarnych owadów. Będą też tańce w rytm pszczelej muzyki.

Nie czekaj! Już dziś zapisz sobie w kalendarzu terminy spotkań i przyjdź na nie z całą rodziną!

 

 

Fot. Klaudia Szamp /MBP Tczew



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama