poniedziałek, 8 grudnia 2025 20:16
Reklama

Potrącenie rowerzystki w Tczewie. Kierująca autem nie ustąpiła pierwszeństwa

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy Armii Krajowej w Tczewie. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 28-taka kierująca volkswagenem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo przejeżdżającej przez przejazd rowerowy 67-latce, co doprowadziło do potrącenia cyklistki.
Potrącenie rowerzystki w Tczewie. Kierująca autem nie ustąpiła pierwszeństwa

Autor: KPP Tczew

W wyniku tego zdarzenia właścicielka jednośladu z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Mundurowi kierującej VW zatrzymali prawo jazdy. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku i apelują o ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

Wczoraj (14 czerwca br.) przed godziną 9 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie, o tym, że na ulicy Armii Krajowej doszło do potrącenia rowerzystki. Natychmiast na miejsce zostali wysłani funkcjonariusze oraz służby ratownicze.

 

W wyniku tego wypadku cyklistka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Technik kryminalistyki zrobił zdjęcia i wykonał szkic sytuacyjny. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny samochodu oraz jednośladu. Badanie alkomatem wykazało, że osoby kierujące pojazdami uczestniczącymi w zdarzeniu drogowym były trzeźwe. Funkcjonariusze 28-latce zatrzymali prawo jazdy za spowodowanie tego zdarzenia.

 

Sporządzona na miejscu przez policjantów dokumentacja pozwoli wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia. Policjanci apelują o ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że rowerzyści są pełnoprawnymi niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, że wzajemny szacunek na drodze z pewnością pomoże nam wszystkim bezpiecznie dojechać do celu.

 

(red.)



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Sylwestrowa  Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele Sylwestrowa Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele Romantyzm, humor i wirtuozeria prosto z Wiednia Przeżyj magiczny wieczór sylwestrowy w Centrum Kultury i Sztuki. Zapraszamy na niezwykłe widowisko Wielką Galę Wiedeńską - Johann Strauss i Przyjaciele, w którym klasyka muzyczna spotyka się z blaskiem noworocznego show: od porywających arii, przez pełne energii polki, aż po roztańczone walce. W ten wyjątkowy wieczór zabierzemy Was w podróż do magicznego świata wiedeńskich sal balowych XIX w., pełnego przepychu, tańca i radości. Na scenie wystąpią wybitni soliści z polskich i zagranicznych teatrów operowych, których głosy i charyzma nadadzą wydarzeniu niepowtarzalny klimat, łącząc dostojność opery z lekkością i humorem operetki. Ukoronowaniem Gali będzie udział Royal Strauss Orchestra – zespołu, który swoim brzmieniem przeniesie Was prosto do Wiednia. Ich muzyka porwie Was do tańca i zachwyci nawet najbardziej wymagających melomanów. Na scenie pojawi się także Grand Royal Ballet, którego wytworne choreografie i lekko żartobliwe akcenty dodadzą wieczorowi magii, łącząc zachwyt nad kunsztem tancerzy z dobrą zabawą.Wielka Gala Wiedeńska to coś więcej niż koncert – to pełen emocji spektakl, który łączy romantyzm, humor i wirtuozerię. Zachwycające dekoracje i wyjątkowa atmosfera sprawiają, że poczujecie się jak uczestnicy prawdziwego balu sylwestrowego w dawnej stolicy Austrii. W tę jedyną noc scena Centrum Kultury i Sztuki stanie się centrum sylwestrowej zabawy, a każdy widz przeniesie się do świata miłości, tańca i niekończącej się radości. Jednym słowem – klasa, elegancja, śmiech i muzyka, która rozgrzeje serca i przywita Nowy Rok w wielkim stylu!  Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele |Sylwester w CKiS31 grudnia 2025, godz. 18.00Sala widowiskowa CKiS, ul. Wyszyńskiego 10, TczewBilety: 150 zł dostępne w kasie CKIS oraz online na stronie: bilety24.plData rozpoczęcia wydarzenia: 31.12.2025 18:00 – Data zakończenia wydarzenia: 31.12.2025 22:00
Reklama
Reklama