piątek, 10 października 2025 20:17
Reklama

Oddali cześć pamięci Żołnierzy Niezłomnych

1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pod Pomnikiem Ofiar Stalinizmu przy ul. Parkowej w Tczewie, cześć oddali im także lokalni działacze PiS wraz z posłami.
Oddali cześć pamięci Żołnierzy Niezłomnych

Autor: Materiały organizatorów

Symboliczne wiązanki kwiatów z lokalnymi działaczami złożył także Poseł RP Kazimierz Smoliński oraz przedstawicielka Europoseł do Parlamentu Europejskiego Anny Fotygi.

Reklama

Symboliczne znicze i kwiaty złożyli też lokalni działacze PiS i sympatycy.

Pamięć Żołnierzom Wyklętym oddali też dawni działacze podziemnej „Solidarności”, przedstawiciele lokalnego Klubu Gazety Polskiej.

Z uwagi na obostrzenie związane z wzrostem zagrożenia zakażeniami COVID-19 upamiętnienie odbyło się bez udziału większego grona mieszkańców.

 

(tomm)

Fot. Nadesłane przez organizatorów

Reklama


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Wystawa twórczości Anny Jarzyny – opowieść o morzu, wolności i pięknie ukrytym w codzienności Wystawa twórczości Anny Jarzyny – opowieść o morzu, wolności i pięknie ukrytym w codzienności Już 16 października o godzinie 18.00 w kamienicy przy ul. Podmurnej 15 odbędzie się wernisaż wystawy twórczości Anny Jarzyny – gdynianki, żeglarki i artystki amatorki. Jej prace to opowieść o związku człowieka z morzem, o wolności tworzenia i o pięknie, które można odnaleźć w rzeczach pozornie niepotrzebnych. Artystka tworzy swoje obrazy na podłożach „z historią” – zużytych, szorstkich i prawdziwych, co nadaje im wyjątkową głębię oraz niepowtarzalny charakter. W swoich dziełach wykorzystuje nie tylko różnorodne techniki malarskie, lecz także nietypowe materiały: stare żagle, sklejkę czy przedmioty wyrzucone przez morze na brzeg.Dopełnieniem wystawy będą prace Piotra Sobaczyńskiego – artysty i bursztynnika z Mierzei Wiślanej, który od ponad dwóch dekad tworzy unikalne formy artystyczne i biżuterię z naturalnego bursztynu bałtyckiego. W swojej twórczości kieruje się zasadą minimalnej ingerencji – nie stosuje chemii ani obróbki cieplnej, dzięki czemu jego dzieła zachowują autentyczność i surowe piękno bursztynu. Prowadzi własną pracownię i „Galerię na Desce” w Stegnie – miejsce spotkań ludzi sztuki, pasji i morza.Wernisaż uświetni recital Krzysztofa Okupskiego.📅 Wernisaż: 16 października 2025 r., godz. 18.00📍 Miejsce: Kamienica, ul. Podmurna 15🖼️ Wystawa czynna: do 16 listopada 2025 r.🕓 Godziny otwarcia: codziennie 10.00–16.00, w piątki do 18.00🎟️ Wstęp wolnyData rozpoczęcia wydarzenia: 16.10.2025
Reklama