poniedziałek, 20 maja 2024 03:37
Reklama
Reklama

Tczewianin Roku

Do 5 stycznia 2021 r. Urząd Miasta Tczew czeka na kandydatury do nagrody prezydenta miasta – Tczewianin Roku 2020.
  • Źródło: UM Tczew
Tczewianin Roku

Zachęca organizacje, stowarzyszenia i grupy prywatnych osób do wytypowania kandydatów spośród osób, które w mijającym roku szczególnie zasłużyły się dla naszego miasta.

Nagroda została ustanowiona w 1996 r. i jest przyznawana za wybitne osiągnięcia i zasługi dla Tczewa i jego mieszkańców. Nagrodę i wyróżnienia przyznaje prezydent raz w roku, za rok poprzedni. Wręczenie następuje podczas uroczystości Dnia Tczewa 30 stycznia.

Do nagrody i wyróżnień mogą być zgłaszane osoby fizyczne, które uzyskały szczególnie znaczące osiągnięcia, mające znaczenie dla miasta lub jego mieszkańców, a w szczególności:
• przyczyniły się do promocji osiągnięć miasta Tczewa w kraju lub za granicą;
• przyczyniły się do rozwoju społecznego, gospodarczego lub kulturalnego miasta;

• przysporzyły miastu korzyści materialnych i duchowych.
Kandydatów mogą zgłaszać stowarzyszenia, organizacje społeczne, kombatanckie lub polityczne oraz grupy mieszkańców (co najmniej 20 osób), a także Rada Miejska.

Do tej pory tytuł „Tczewianin Roku” otrzymali: Iwona Marmur, Urszula Giełdon, Tadeusz Abt, Jan Rogowski, Jerzy Kubicki, Henryk Mielewczyk, Krzysztof Bonikowski, Krzysztof Szlagowski, Robert Turło, Józef Golicki, Alicja Gajewska, ks. Jan Buk, Grażyna Antczak, Józef Ziółkowski, Andrzej Netkowski, Maciej Sodkiewicz, Klaus Kosowski, Marek Moszyński, Kazimierz Smoliński, Józef Bejgrowicz.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
!!! 03.01.2021 22:37
nie ma takiej osoby

Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama