wtorek, 30 kwietnia 2024 12:09
Reklama

Śmierć kierowcy na autostradzie, wiatrołomy i pożary sadz. Kronika strażacka 10-16.02.2020

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach 10 – 16 luty 2020 zanotowano łącznie 30 zdarzeń, w tym 6 pożarów, 23 miejscowe zagrożenia oraz alarm fałszywy.
Śmierć kierowcy na autostradzie, wiatrołomy i pożary sadz. Kronika strażacka 10-16.02.2020

Ważniejsze zdarzenia:

 

Pożar sadzy w kominie

GM. SUBKOWY. 11 lutego przy ul. Łąkowej w Brzuścach zastano paląca się sadzę w kominie oraz zadymiona piwnicę. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pootwierano okna w całym budynku oraz wygaszeniu pieca. Rozstawiono drabinę mechaniczną z której ratownicy przy pomocy szczotki kominowej usunęli paląca się sadzę. Przy pomocy detektora wielogazowego oraz kamery termowizyjnej sprawdzono całe mieszkanie. W działaniach brały udział 2 zastępy z OSP Subkowy, 2 zastępy z JRG Tczew oraz zastęp z OSP Brzuśce.

 

Śmierć kierowcy na A-1

GM. MORZESZCZYN. 15 lutego w Nowej Cerkwi strażacy stwierdzili wypadek drogowy. Na miejscu natrafiono na samochód osobowy, w którym znajdował się zakleszczony mężczyzna. Pojazd znajdował się w korycie odprowadzającym wodę na pobocze jezdni, pojazd leżał na boku. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zakręceniu butli z gazem w samochodzie oraz wykonaniu stabilizacji pojazdu. Jednocześnie przybyły na miejsce ZRM stwierdził zgon kierowcy. Wykonano dostęp do zwłok przy użyciu narzędzi hydraulicznych w celu wydostania ciała kierowcy oraz postawieniu pojazdu na koła. W zdarzeniu brały udział zastępy z OSP Pelplin, OSP Morzeszczyn, JRG Starogard Gd, 2 zastępy z JRG Tczew oraz jeden z KP PSP Tczew.

 

Płonące sadze i ewakuacja

GM. SUBKOWY. 15 lutego w Gorzędzieju strażacy podejmowali interwencję do kolejnego w tym tygodniu pożaru sadzy w kominie w budynku wielorodzinnym. Mieszkańcy wcześniej opuścili budynek samodzielnie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie ratownicy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych ugasili pożar przy użyciu piasku oraz usunęli resztki sadzy z przewodu kominowego. Budynek przewietrzono oraz dokonano pomiaru detektorem wielogazowym na obecność tlenku węgla. W działaniach brał udział 1 zastęp z OSP Subkowy, 1 zastęp z OSP Gorzędziej oraz zastępy z JRG Tczew.

 

Wiatrołomy i przewrócone drzewa

W okresie od 10 do 16 lutego br. strażacy uczestniczyli w zdarzeniach związanych z usuwaniem powalonych drzew, połamanych gałęzi przez silne wiatry 11 razy.

Przykładem takich działań była akcja druhów OSP Rokitki, którzy 3 lutego podjęli interwencję do zabezpieczenia drzewa, które zostało przewrócone na linię wysokiego napięcia, do czasu przyjazdu pogotowia energetycznego. Dodajmy, że w działaniach brała także udział JRG Tczew.

 

Opr. (tomm)/KP PSP


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama