niedziela, 19 maja 2024 04:07
Reklama
Reklama

Wyróżnienia dla pracownic PUP i pytania o chorobę ASF

Przed oficjalnym rozpoczęciem styczniowej sesji Mirosław Augustyn, starosta tczewskiego oraz Marek Modrzejewski, przew. Rady Powiatu Tczewskiego złożyli gratulacje otrzymały dwie pracownice Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie, które zostały wyróżnione przez Wojewodę Pomorskiego z okazji 101. rocznicy Publicznych Służb Zatrudnienia.
Wyróżnienia dla pracownic PUP i pytania o chorobę ASF

Autor: tczewska.pl

Wyróżniono:

- Mirosławę Kosedowską - główną księgową za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej w roku 2019, za wzorcową realizację powierzonych zadań oraz dbałość o wysoką jakość wykonywanej pracy, zaangażowanie, wiedzę, umiejętność i etykę zawodową; ponadto za cierpliwość, wytrwałość oraz umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach,

- Hannę Feję - pośrednika pracy za wzorcową realizację powierzonych zadań oraz dbałość o wysoką jakość wykonywanej pracy, rzetelność, zaangażowanie i wiedzę specjalistyczną; ponadto za pozytywną energię, takt oraz umiejętność tworzenia przyjaznej atmosfery.

 

Starosta M. Augustyn przestawił radnym sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu Tczewskiego w okresie międzysesyjnym

Następnie Radni przyjęli informację przewodniczącego o złożonych interpelacjach i zapytaniach oraz odpowiedziach na interpelacje i zapytania zgłoszone na poprzedniej sesji i w okresie międzysesyjnym. Wysłuchali również informacji Powiatowego Lekarza Weterynarii w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa weterynaryjnego w powiecie tczewskim za rok 2019, którą przedstawiła Powiatowa Lekarz Weterynarii – Natalia Styka.

Pytania do Powiatowego Lekarza Weterynarii skierował Jan Kulas – w sprawie wymierzonych kar finansowych, działań profilaktycznych oraz kontroli sytuacji związanej z chorobą Afrykańskiego Pomoru Świń.

Radni przyjęli również sprawozdanie Starosty z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za 2019 r.

Ostatnim punktem przed podjęciem uchwał, było przyjęcie Rezolucji Rady Powiatu Tczewskiego w sprawie ogłoszenia roku 2020 „ROKIEM 100 - LECIA SZKOŁY MORSKIEJ W TCZEWIE". Została ona przyjęta jednogłośnie przez aklamację. (Treść rezolucji udostępnimy na portalu tczewska.pl).

 

Przyjęto następujące uchwały:

1. w sprawie określenia szczegółowych warunków korzystania z nieruchomości stanowiących własność Powiatu Tczewskiego oddanych w trwały zarząd powiatowym jednostkom organizacyjnym (jednogłośnie za)

2. o uchyleniu uchwały w sprawie wyrażenia woli założenia spółdzielni socjalnej (1 wstrzymujący)

3. w sprawie utworzenia placówki opiekuńczo - wychowawczej oraz zmiany statutu Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Tczewie (Jednogłośnie za)

4. w sprawie zmian w budżecie Powiatu Tczewskiego na 2020 rok (3 wstrzymujące)

5. zmieniającej uchwałę Nr XIV/114/2019 Rady Powiatu Tczewskiego z dnia 20 grudnia 2019 r. w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Tczewskiego na lata 2020-2030 (2 wstrzymujące)

6. w sprawie przyznawania nagród i wyróżnień za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury (6 wstrzymujących)

7. w sprawie przyznawania nagród i wyróżnień w dziedzinie sportu (6 wstrzymujących)

 

opr. (tomm)/Starostwo Powiatowe w Tczewie

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama