niedziela, 1 lutego 2026 23:10
Reklama
Reklama

ZOBACZ ZDJĘCIA ŻW SPEKTAKLU! O cudzie Bożego Narodzenia w spektaklu dla dzieci „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy”

TCZEW. W niedzielne popołudnie (1 grudnia br.) na deskach CKiS odbył się spektakl dla dzieci „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy”. Pogodna, bożonarodzeniowa historia właściciela sklepu z tradycyjnymi piernikami, który kiepsko odnajduje się w świecie, gdzie miarą szczęścia stał się zysk. Ciepła, pełna przekornego humoru muzyczna opowieść o sile dobrych uczynków i wiary w wigilijny cud.
ZOBACZ ZDJĘCIA ŻW SPEKTAKLU! O cudzie Bożego Narodzenia w spektaklu dla dzieci „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy”
Spektakl przypominał dzieło Karola Dickensa „Opowieść wigilijna”.

Autor: Zbigniew Mocny

Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie wystartowało w grudniu z zimowo- świąteczną propozycją dla najmłodszych, przypominając nam, że święta tuż-tuż. Widowisko z przyjemnością obejrzeli zarówno dzieci, jak i dorośli. Było barwnie, wesoło, gwarnie i melancholijnie, a to za sprawą scenariusza spektaklu, który tematem nawiązywał i przypominał niezapomniane dzieło Karola Dickensa „Opowieść wigilijna”. Wszyscy wiedzą, że warto pomagać. Pan Maurycy też to wie. Dlatego dziwi go, że przez swoje dobre serce trafił na skraj bankructwa, a jego córka lubi go coraz mniej. Czy dzięki pomocy przyjaciół, w tym rezolutnej pani Halinki i ironicznego, bezimiennego kota, dobroduszny Maurycy odzyska to, co stracił? Kto wie…. Skoro cuda się zdarzają. Do tej współczesnej wersji „opowieści wigilijnej” (o cudzie świąt Bożego Narodzenia) Tomasz Lewandowski przygotował nowe aranżacje popularnych pastorałek Wandy Chotomskiej, z muzyką Teresy Niewiarowskiej. Dziesięć utworów muzycznych przeplatanych jest pełną ciepła historią staroświeckiego sklepu z piernikami.

Spektakl wystawił Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu.

Reżyseria: Agnieszka Płoszajska, scenariusz: Emil Płoszajski, scenografia: Wojciech Stefaniak, ruch sceniczny: Michał Cyran, muzyka: Teresa Niewiarowska, słowa: Wanda Chotomska, aranżacje muzyczne: Tomasz Lewandowski, kostiumy: Ewelina Miąsik

Obsada: Justyna Kacprzycka, Agnieszka Płoszajska, Dominika Sell, Katarzyna Witkowska/Sylwia Drzycimska, Michał Cyran, Damian Droszcz, Radosław Smużny

Opr. Marika Wohlert



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Festiwal Smaków Regionalnych wraca! Druga edycja już na przełomie lutego i marca 2026 Festiwal Smaków Regionalnych wraca! Druga edycja już na przełomie lutego i marca 2026 Miłośnicy regionalnych przysmaków mogą już zapisywać datę w kalendarzu. W dniach 28 lutego – 1 marca 2026 roku odbędzie się druga edycja Festiwalu Smaków Regionalnych. Organizatorzy zapowiadają jeszcze więcej wystawców, nowych smaków i wyjątkowy klimat, który przyciągnie zarówno smakoszy, jak i całe rodziny.Po sukcesie pierwszej edycji Festiwal Smaków Regionalnych powraca w jeszcze większym wydaniu. Przez dwa dni odwiedzający będą mogli spotkać lokalnych producentów z różnych regionów Polski, spróbować tradycyjnych wyrobów oraz poznać historie kryjące się za ich recepturami.Na uczestników czekać będą m.in. sery, miody, pieczywo, wędliny i wiele innych regionalnych specjałów. Jak zapowiadają organizatorzy, w tym roku wydarzenie zostanie rozszerzone o nowe strefy tematyczne oraz większą przestrzeń wystawienniczą, co ma zapewnić jeszcze lepszy komfort zwiedzania i zakupów.– To wydarzenie dla wszystkich, którzy cenią dobrą, autentyczną kuchnię i produkty tworzone z pasją. Jedno jest pewne – nikt nie wyjdzie stąd głodny – zapowiadają organizatorzy.Festiwal Smaków Regionalnych to nie tylko okazja do zakupów, ale też do kulinarnej podróży po Polsce i spotkań z ludźmi, którzy stoją za wyjątkowymi produktami.Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu mogą już teraz śledzić informacje organizatora w mediach społecznościowych i zaznaczyć swoją obecność na wydarzeniu, aby być na bieżąco z kolejnymi ogłoszeniami.Data rozpoczęcia wydarzenia: 28.02.2026
Reklama