wtorek, 27 stycznia 2026 18:38
Reklama
Reklama

Włamanie do urzędu i wpadka włamywacza recydywisty

GM. PELPLIN. Policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego, którego podejrzewali o włamanie się do jednego z urzędów. Według policyjnych ustaleń sprawca wypchnął drzwi wejściowe do budynku, a następnie próbował ukraść wartościowe przedmioty. Dodatkowo według ustaleń śledczych zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego miał związek z włamaniem do sklepu, skąd ukradł pieniądze. Okazało się, że mężczyzna już wcześniej był już karany za te przestępstwa.
Włamanie do urzędu i wpadka włamywacza recydywisty

Autor: KPP Tczew

26 listopada br. policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z urzędów. Do zdarzenia miało dojść w nocy. Jak ustalili mundurowi sprawca najpierw wypchnął drzwi wejściowe do budynku, a następnie próbował ukraść wartościowe przedmioty. Śledczy zajmujący się tym zdarzeniem dowiedzieli się, że sprawca pomimo wyrwania zamków w biurku oraz szafce nic nie ukradł. Stróże prawa przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie oraz podczas oględzin miejsca zdarzenia zabezpieczyli ślady.

 

Dzień później na podstawie wcześniejszych czynności funkcjonariusze ustalili i zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego, którego podejrzewali o to przestępstwo. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Śledczy ustalili, że zatrzymany 24-latek był już zatrzymywany za takie przestępstwa. Dodatkowo okazało się, że mieszkaniec powiatu tczewskiego ma związek z włamaniem do jednego ze sklepów na terenie powiatu, skąd ukradł metalową kasetkę z pieniędzmi. Śledczy ustalili, że 24-latek popełnił te czyny w warunkach recydywy, gdyż był już wcześniej karany za te przestępstwa.

 

Wczoraj policjanci doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem, za co sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

 

Za te przestępstwa w warunkach recydywy grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

 



Podziel się
Oceń

Reklama
Festiwal Smaków Regionalnych wraca! Druga edycja już na przełomie lutego i marca 2026 Festiwal Smaków Regionalnych wraca! Druga edycja już na przełomie lutego i marca 2026 Miłośnicy regionalnych przysmaków mogą już zapisywać datę w kalendarzu. W dniach 28 lutego – 1 marca 2026 roku odbędzie się druga edycja Festiwalu Smaków Regionalnych. Organizatorzy zapowiadają jeszcze więcej wystawców, nowych smaków i wyjątkowy klimat, który przyciągnie zarówno smakoszy, jak i całe rodziny.Po sukcesie pierwszej edycji Festiwal Smaków Regionalnych powraca w jeszcze większym wydaniu. Przez dwa dni odwiedzający będą mogli spotkać lokalnych producentów z różnych regionów Polski, spróbować tradycyjnych wyrobów oraz poznać historie kryjące się za ich recepturami.Na uczestników czekać będą m.in. sery, miody, pieczywo, wędliny i wiele innych regionalnych specjałów. Jak zapowiadają organizatorzy, w tym roku wydarzenie zostanie rozszerzone o nowe strefy tematyczne oraz większą przestrzeń wystawienniczą, co ma zapewnić jeszcze lepszy komfort zwiedzania i zakupów.– To wydarzenie dla wszystkich, którzy cenią dobrą, autentyczną kuchnię i produkty tworzone z pasją. Jedno jest pewne – nikt nie wyjdzie stąd głodny – zapowiadają organizatorzy.Festiwal Smaków Regionalnych to nie tylko okazja do zakupów, ale też do kulinarnej podróży po Polsce i spotkań z ludźmi, którzy stoją za wyjątkowymi produktami.Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu mogą już teraz śledzić informacje organizatora w mediach społecznościowych i zaznaczyć swoją obecność na wydarzeniu, aby być na bieżąco z kolejnymi ogłoszeniami.Data rozpoczęcia wydarzenia: 28.02.2026
Reklama