piątek, 17 maja 2024 10:40
Reklama
Reklama

Śpiewali prawie jak... Majka Jeżowska

Młodzi piosenkarze z gminy Gniew - którzy postanowili w tym roku wziąć udział w XI Konkursie Piosenki w Polskim Gronowie (gm. Gniew) - zmierzyć się musieli z repertuarem Majki Jeżowskiej.
Śpiewali prawie jak... Majka Jeżowska

Najczęściej uczniowie wybierali utwór „Kolorowe dzieci”; usłyszeć w nim można m.in. „Nie patrz na to w jakim kraju, jaki kolor dzieci mają i jak piszą na tablicy, to naprawdę się nie liczy”.

Impreza przyciągnęła do Polskiego Gronowa nie tylko uczniów z naszego terenu, ale też sąsiadów z gminy Pelplin, uczniów z Rudna i Małych Walichnów. Gości, jury i wykonawców przywitała w świetlicy wiejskiej dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Polskim Gronowie Mirosława Szramka.

Nie zjadła ich trema

Konkurs rozegrany został dla trzech kategorii wiekowych: przedszkolaków i uczniów klas I-II, uczniów klas III i IV oraz miłośników śpiewania z klas V-VI. Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się maluchy ze SP w Tymawie. Trio, w którego skład weszły dwie dziewczynki i chłopiec wystąpiło przed publicznością z utworem „Moja planeta”. Uczniów nie zjadła trema, a tym występem wywalczyli sobie, ex quo z Aurelią Begier z Walichnów, trzecie miejsce w najmłodszej z występujących kategorii. W ich grupie wiekowej na drugim miejscu uplasowały się najmłodsze występujące tego dnia artystki z przedszkola w Nicponii. Pierwsza była natomiast uczennica miejscowej szkoły Oliwia Obarska, która wystąpiła z utworem „Kolorowe dzieci”. Piosenka ta bardzo przypadła do gustu uczniom, i była tego dnia wykonywana jeszcze m.in. przez zespół Rudna, który na potrzeby piosenki przebrał się w specjalnie na tą okazję przygotowane kostiumy.

Nucili prawie wszyscy

W przebraniu wystąpiła też zwyciężczyni w kategorii uczniów klas III i IV Wiktoria Zgubieńska. Dziewczynka z Gogolewa ubrana jak kowboj zaśpiewała „Bluesa bujanego” i podbiła tym serca jury. A sędziami byli tego dnia Maciej Schultz, Aneta Kłodda i Agnieszka Świercz-Hyska. Oni to też zadecydowali, że zwyciężczyniami w najstarszej występującej tego dnia grupie wiekowej zostały uczennice z Tymawy: Weronika Jabłońska i Małgorzata Jachym.

Nie sposób nie wspomnieć o wspanialej publiczności, która klaskała, bujała się i śpiewała razem z artystami. Kiedy Wiktoria Oprawa z Gogolewa zaczęła śpiewać „Dłonie”, czyli chyba najbardziej znany utwór Majki Jeżowskiej, wszyscy zaczęli razem z nią nucić. Gdy wybrzmiał refren „Na raz, na dwa...” nie było już w świetlicy osoby, która by nie śpiewała i nie bawiła by się.

Po wszystkich występach na dzieci czekała słodka niespodzianka przygotowana przez mamy uczniów z Gronowa. Jury w tym czasie odbyło burzliwą naradę. Kiedy już wszyscy spotkali się ponownie przyszedł czas na nagrody i dyplomy.

Za rok – Dwa Plus Jeden

Ostatnim punktem spotkania była prezentacja artysty, którego utwory wykonywane będą w przyszłorocznej edycji konkursu.

- Kapela ta zaczęła występować w latach 1970. Potem mieli przerwę, żeby powrócić w latach 1980. Jednak nie długo, ponieważ śmierć jednego z artystów zakończyła działalność grupy – mówił dbający tego dnia o oprawę muzyczną Sławomir Gąsiorek, włączając „Chodź pomaluj mój świat” . Wszystko już było wtedy wiadomo. W 12. edycji Konkursu Piosenki w Polskim Gronowie, w 2013 r., wyśpiewać trzeba będzie dowolny utwór zespołu Dwa Plus Jeden. 

Klasyfikacja końcowa

  • · Grupa A (klasy I-II i przedszkolaki):1. Oliwia Obarska (SP Polskie Gronowo), 2. Zofia Szmyt, Patrycja Romanowska (obie przedszkole Nicponia), 3. Aurelia Begier (SP Małe Walichnowy), ex equo Paweł Cichański, Blanka Dahm, Weronika Drzewiecka (wszyscy SP Tymawa).
  • · Grupa B (klasy III-IV): 1. Wiktoria Zgubieńska (SP Gogolewo), 2. Daria Jekel, Paulina Rus, Laura Tokarska (wszystkie SP Rudno), 3. Izabela Drzewiecka (SP Tymawa); wyróżnienia: Julia Wojnowska (SP Małe Walichnowy), Karolina Kowalska, Klaudia Tubajska, Nikola Smugaj (wszystkie SP Polskie Gronowo).
  • · Grupa C (klasy V-VI): 1. Weronika Jabłońska, Małgorzata Jachym (obie SP Tymawa), 2. Ewa Błachuta, Izabela Klepińska, Oliwia Tarnosch (wszystkie SP Rudno)
    3. Wiktoria Oprawa (SP Gogolewo), ex equo Marcela Manikowska, Natalia Sondej, Ewelina Lewandowska (wszystkie SP Polskie Gronowo).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Noc Muzeów w Gniewie. Biblioteka, parafia św. Mikołaja oraz Muzeum Archeologiczne przygotowało moc atrakcji Noc Muzeów w Gniewie. Biblioteka, parafia św. Mikołaja oraz Muzeum Archeologiczne przygotowało moc atrakcji 18 maja w Gniewie, po raz kolejny odbędzie się Noc Muzeów. W tegorocznej edycji udział biorą: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie, Kościół pw. św. Mikołaja w Gniewie, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku – oddział w Gniewie oraz Hotel Zamek Gniew. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji. W trzecią sobotę maja w Gniewie nie będzie można się nudzić. Tego dnia o godzinie 14:00 otwarta zostanie nowa wystawa czasowa pn. „Szyk, styl i elegancja – dawne i współczesne turnieje rycerskie” w Domu Bramnym. Na wzgórzu zamkowym będzie możliwość zwiedzania zamku z przewodnikiem oraz spacery z przewodnikiem po Gniewie. Odbędą się także warsztaty kreatywne dla dzieci i dorosłych oraz warsztaty edukacyjne o życiu na średniowiecznym zamku. Dodatkowo na placu turniejowym o godzinie 17:00 rozpocznie się turniej rycerski. W Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Gniewie o godzinie 16:00 w Sali Wystawowej rozpocznie się Pixel Party. Prawdziwa gratka dla fanów retro komputerów i retro gier! Pixel Party to prawdziwa podróż do przeszłości. O godzinie 17:00 w bibliotece odbędzie się inspirujące spotkanie autorskie z Kamilem Prabuckim i jego nową książką „Do czorta! Czyli nowe porządki w polskim piekle”. W tym czasie dla dzieci odbędzie się spacer z przewodnikiem ulicami Gniewu, po którym rozpoczną się warsztaty. Dodatkowo zapraszamy do czytelni, która zamieni się w strefę Legend Ziemi Gniewskiej.W Sali Kameralnej będzie można podziwiać obrazy wykonane przez Gniewską Grupę Malarską oraz skorzystać z loterii fantowej, przygotowanej przez Stowarzyszenie Gniewski Uniwersytet Trzeciego Wieku. O godzinie 19:00 rozpocznie się emocjonujący Nocny Maraton Szachowy. Natomiast w kościele parafialnym w Gniewie o godzinie 19:30 rozpocznie się spektakl Grupy Teatralnej pn. „Powołani” działającej przy Szkole Podstawowej SPSK w Gogolewie. Młodzi artyści przedstawią historię pt. "Szach Mat. Alicja w Krainie Grzechu". Niezapomnianym zakończeniem Nocy Muzeów będzie występ grupy Black Dragons z ich ognistym fire show. Organizatorzy wydarzenia serdecznie zapraszają wszystkich do uczestnictwa w przygotowanych atrakcjach! Noc MuzeówGniewZamek, kościół pw. św. Mikołaja, biblioteka, Dom Bramny18.05.2024godz. 17.00-00.00Data rozpoczęcia wydarzenia: 18.05.2024 17:00 – Data zakończenia wydarzenia: 18.05.2024 23:00
Reklama