niedziela, 19 maja 2024 14:40
Reklama
Reklama

Radość grania na piasku - pierwszy turniej piłki ręcznej plażowej w Tczewie

TCZEW. W sobotę na piaszczystych boiskach przy kompleksie basenów po raz pierwszy w Tczewie odbyły sie zawody piłki ręcznej plażowej. Pomimo niesprzyjającej pogody wzięło w nich udział 21 zespołów, a chciało przystąpić jeszcze więcej drużyn.
Radość grania na piasku - pierwszy turniej piłki ręcznej plażowej w Tczewie

Aż dziw, że dopiero w tym roku w Tczewie po raz pierwszy rozegrano turniej piłki ręcznej plażowej - skoro w naszym mieście szczypiorniak jest tak popularny, a Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji dysponuje piaszczystymi boiskami, na których od lat organizuje turnieje dla siatkarzy. Wreszcie połączone siły miłośników piłki ręcznej i TCSiR zorganizowały zawody. Wzięło w nich udział 160 uczestników - obok miejscowych - przyjechali zawodnicy z Gdańska, Gdyni i Wąbrzeźna. Dowodzi to coraz większej popularności piłki ręcznej plażowej. Szczypiorniści bardzo lubia grac na paisku. zasady gry powodują, że mecze są dynamiczne i efektowne. Granie sprawia wiele radości tak grającym jak i kibicującym. Na turniejach jest świetna atmosfera.

Imprezę otworzył turniej zorganizowany z okazji Dnia Dziecka dla dzieci ze szkół podstawowych. Z grona czterech drużyn dziewczęcych najlepsze okazały siE Bożenki. W zaciętej rywalizacji chłopców pierwsze miejsce wywalczył zespół ze Szkoły podstawowej nr 12, druga była Olimpia Tczew, a rywalizowało łącznie 8 drużyn.

Opady deszczu, a z tego powodu brak czasu, spowodowały odwołanie turnieju kobiet, do którego zgłosiły się cztery ekipy. Turniej ten przełożono na inny termin. Aż 12 zespołów przystąpiło do turnieju w kategorii open mężczyźni. Ostatecznie najlepszy okazał się Stary Sambor, który w finale pokonał zaprawiony w bojach na piasku zespół BTH Vambresia Wąbrzeźno. Gracza Vambresii Bartosza Wojdaka uznano najlepszym zawodnikiem turnieju, natomiast najlepszym bramkarzem Wojciecha Komorowskiego ze Starego Sambora.

- Mamy nadzieję, że wyjdzie nam organizacja cyklu wakacyjnych turniejów - powiedział Lech Korda, współorganizator turnieju. - Chcielibyśmy również mieć grand prix w odmianie "plażowej", podobnie jak siatkarze. Sporo drużyn zadeklarowało chęć udziału w tego rodzaju imprezie , także z innych miast - dodał.

 

Półfinały

BHT Vambresia Wąbrzeźno - To by nic nie dało 2:0

Stary Sambor - BHT Specjal Men 2:0

 

Finał

BHT Vambresia Wąbrzeźno - Stary Sambor 0:2

 

Klasyfikacja turnieju

 

1. Stary Sambor

2. BHT Vambresia Wąbrzeźno

3. BHT Specjal Men i To by nic nie dało (ex aequo)

5-8. Oldboye, FC Albatros, Gastris Gdańsk, Kitowcy

 

Zwycięzcy turnieju - Stary Sambor

Wojciech Komorowski, Robert Karnowski, Michał Ortmann, Jakub Kościelny, Daniel Lesiński, Michał Jędryszek,

 

Najlepszy zawodnik

Bartosz Wojdak (BHT Vambresia Wąbrzeźno)

 

Najlepszy Bramkarz

Wojciech Komorowski (Stary Sambor)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama